Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 03, 16:09

Prie Baltųjų rūmų įžiebta spindinti Kalėdų eglė: tradiciją pratęsė Bidenai

Vašingtonas jau taip pat alsuoja kalėdine dvasia. Ketvirtadienio vakarą prezidentas Joe Bidenas kartu su pirmąja ponia Jill Biden čia įžiebė Kalėdų eglę, taip simboliškai paskelbdami šventinio sezono pradžią.
Joe Bidenas ir Jill Biden kalėdinės eglės Baltuosiuose rūmuose įžiebime
Joe Bidenas ir Jill Biden kalėdinės eglės Baltuosiuose rūmuose įžiebime / „Scanpix“ nuotr.

Kalėdinas pasitinka ir Baltieji rūmai, čia žiba tradiciškai įžiebta kalėdinė eglė. Šventės metu prie prezidento ir pirmosios ponios prisijungė viceprezidentė Kamala Harris ir jos vyras Dougas Emhoffas, praneša „ABC News“.

„Scanpix“ nuotr./Kalėdinės eglės Vašingtone įžiebimo akimirka
„Scanpix“ nuotr./Kalėdinės eglės Vašingtone įžiebimo akimirka

Nors šventėje dalyvavęs prezidentas bandė išlikti optimistiškas, vis dėlto buvo dar jaučiama ir pandemijos nuotaika. Į kalėdinės eglės įžiebimą įleistas tik tam tikras skaičius žmonių, kurie, nepaisant to, kad stovėjo lauke, privalėjo dėvėti kaukes.

Tiesa, praėjusių metų ceremonijoje galiojo dar griežtesnė tvarka – nebuvo svečių, dėl pandemijos ji transliuota virtualioje erdvėje.

Kalėdų eglės įžiebimo šventė Baltuosiuose rūmuose jau yra tapusi tradicija, kurią 1923 metais pradėjo prezidentas Calvinas Coolidge'as, Kalėdų išvakarėse įžiebęs beveik 15-kos metrų eglę iš Vermonto, papuoštą raudonos, baltos ir žalios spalvų lemputėmis.

Šių metų pagrindinė eglė atkeliavo iš Midlburgo (Pensilvanijos valstija). Ji papuošta baltomis, raudonomis lemputėmis ir apsupta mažesnėmis eglėmis, simbolizuojančiomis skirtingas valstijas. Eglutės puoštos unikaliomis, kiekvienos valstijos dekoracijomis, kurias rankomis gamino studentai.

Baltųjų rūmų eglė buvo įžiebta iš karto kitą dieną, po JAV Kapitolijaus Kalėdų eglės įžiebimo ceremonijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką