Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 lapkričio 14d. 06:29

Princui Charlesui – 70 metų: ką apie jį papasakojo sūnūs ir žmona naujame dokumentiniame filme?

Princas Charlesas švenčia 70 metų jubiliejų
„Scanpix“ nuotr. / Princui Charlesui – 70 metų: vaikystėje su mama, karaliene Elizabeth II ir sūnūmis
Jungtinės Karalystės sosto įpėdinis princas Charlesas švenčia ypatingą jubiliejų – lapkričio 14-ąją jam sueina 70 metų. Šis apvalus princo gimtadienis įvairiuose renginiuose minimas jau nuo vasaros, o prieš tikrąją gimimo dieną išleistas naujas BBC dokumentinis filmas apie Charleso gyvenimą, kuriame – asmeniški princo artimųjų pasakojimai apie jį.

Tame filme princo Charleso sūnūs Williamas ir Harry sakė, kad jų tėvas – visiškas darboholikas, o kartais net užmiega prie darbo stalo ir pabunda su prie veido prilipusiais dokumentais.

Nors jo šeimos nariai ne kartą yra raginę Charlesą sulėtinti tempą, šis to daryti kol kas nė neplanuoja. Princo Williamo teigimu, jo tėvas turi „neįtikėtiną asmeninę discipliną“, ir labai griežtą rutiną, kuria vadovaujasi kiekvieną mielą dieną – kitaip jam nepavyktų nuveikti tiek daug.

Princo Charleso jubiliejaus proga karališkieji rūmai išplatino naujas nuotraukas, kuriose jubiliatas pozuoja su žmona Camilla, sūnūmis, marčiomis ir anūkais (nuotr. kairėje):

Chriso Jacksono ir Scanpix nuotr./Princas Charlesas dabar ir vaikystėje su mama, karaliene Elizabeth II (1952 m.)
Chriso Jacksono ir Scanpix nuotr./Princas Charlesas dabar ir vaikystėje su mama, karaliene Elizabeth II (1952 m.)
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II su sūnumi princu Charlesu (2016 m.)
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II su sūnumi princu Charlesu (2016 m.)

Kalbėdamas apie savo ypač daug dirbantį tėvą, princas Williamas sakė, kad norėtų turėti daugiau šeimos laiko, kurį šis galėtų praleisti su savo vaikais ir anūkais. Bet nors ir neturi daug laiko, tačiau Charlesas, Williamo žodžiais, yra „nuostabus senelis“.

Williamas atskleidė, kad Charlesas su anūkais gali žaisti valandų valandas: ropoja su jais ant grindų ir leidžia įvairiausius kvailus garsus, kad tik mažiesiems būtų linksma.

Pats princas Charlesas labai didžiuojasi būdamas seneliu, ir su džiaugsmu filmavimo komandą pavedžiojo po sodą savo namuose Škotijoje – šį princas apsodino vyriausiam anūkui ir vadina jį „George'o mišku“.

Dokumentiniame filme apie Charlesą jo sūnūs kalbėjo ir apie neblėstančią tėvo aistrą gamtosaugai bei klimato kaitai. Apie tai Charlesas kalba net sėdėdamas prie šeimyninių pietų stalo, ir ne tik apie tai kalba, bet ir pats stengiasi savo gyvenimą gyventi kaip įmanoma labiau tausojant gamtą.

„Scanpix“ nuotr./Trejų metų princas Charlesas (1951 m.)
„Scanpix“ nuotr./Trejų metų princas Charlesas (1951 m.)

Pavyzdžiui, kad jis labai griežtai žiūri į šviesą kambariuose – niekuomet nepalieka jos įjungtos, o pats būdamas patalpoje jungia tik tiek, kiek būtina. Šį įprotį tėvas įskiepijo ir sūnums – jei taip pat išeidami iš bet kokio kambario niekada nepalieka įjungtos šviesos.

„Kažkokiu būdu ir aš tapau dėl to apsėstas. O mano žmona klausia, kodėl aš išjungiu šviesas, kai yra tamsu. Atsakau jai, kad mums tereikia vienos šviesos – nebūtina susijungti visų šešių. Ir tai tampa įpročiu – o tokius mažus dalykus, kuriuos jis skiepija kitiems, lengvai daryti gali absoliučiai kiekvienas. Ir manau, kad tai yra pagrindinė pamoka, kurios jis mus išmokė“, – kalbėjo princas Harry.

Chriso Jacksono nuotr./Princas Charlesas su žmona Camilla ir sūnų šeimomis
Chriso Jacksono nuotr./Princas Charlesas su žmona Camilla ir sūnų šeimomis

Susitaikęs su likimu

„Kuomet toks jaunas, būdamas vos 57-erių, mirė senelis, mano mama perėmė sostą ir tapo karaliene, o aš sosto paveldėtoju tapau būdamas ketverių“, – savo anksti susiklosčiusį likimą trumpai apibendrina princas Charlesas.

O jo žmona Kornvalio hercogienė Camilla priduria, kad ši našta jam nėra sunki.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Princas Charlesas su žmona Kornvalio hercogiene Camilla (2017 m.)
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Princas Charlesas su žmona Kornvalio hercogiene Camilla (2017 m.)

„Manau, kad jo likimas tiesiog vieną dieną ateis – jis visada žinojo, kad tai nutiks, ir visiškai nemanau, jog tai slegia jo pečius“, – sakė ji, o paklausta, ar jis apie tai kalba, hercogienė atsakė: „Nelabai, ne. Tai kai kas, kas vienaip ar kitaip nutiks, ir viskas.“

15min kviečia pavartyti archyvinių nuotraukų albumą, kuriame matyti, kaip princas Charlesas keitėsi nuo pat kūdikystės iki šių dienų:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:50
00:40
03:09

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką