Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 5d. 13:00

Rašytojas Danas Brownas patenkintas filmu „Angelai ir demonai“

Knygos autorius Danas Brownas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Knygos autorius Danas Brownas

Gegužės 15 dieną visame pasaulyje startuos filmo „Angelai ir demonai“, sukurto pagal to paties pavadinimo rašytojo Dano Browno bestselerį, premjera.

Naujosios juostos veiksmas vyksta anksčiau, negu „Da Vinčio kode“ vaizduojami įvykiai: Vatikanas kreipiasi į profesorių Robertą Lengdoną pagalbos, kai slaptoji iliuminatų brolija pagrobia keturis kardinolus, laikomus pagrindiniais kandidatais užimti Šventąjį Sostą, teigiama pranešime spaudai.

Sužinojęs, kad režisierius, „Oskaro“ laureatas Ronas Howardas nori ekranizuoti „Da Vinčio kodą“, šios knygos autorius D.Brownas ilgai spyriojosi ir nebuvo sužavėtas filmo idėja. Tačiau „Da Vinčio kodo“ filmas sulaukė tokio pat milžiniško pasisekimo kaip ir knyga ir visame pasaulyje uždirbo 750 mln. dolerių. Rezultatais patenkintas rašytojas sutiko leisti ekranizuoti dar vieną knygą – „Angelus ir demonus“.

Autorius teigia mažiau dalyvavęs „Angelų ir demonų“ filmavimo procese ir visiškai pasitikėjęs kūrybine komanda. Šiame filme žiūrovai ir vėl išvys aktorių Tomą Hanksą. Kompaniją kino žvaigždei palaiko Ewanas McGregoras, vaidinantis popiežiaus rūmų valdytoją, aktorė Ayelet Zurer, įkūnijanti mokslininkę, danų aktorius Stellanas Skarsgårdas, kuriam patikėtas apsaugos komendanto vaidmuo.

Pateikiame interviu su Danu Brownu ištraukas:

Ką manote apie filmą?

Jis fantastiškas. „Angelai ir demonai“ kur kas labiau kinematografiškas romanas nei „Da Vinčio kodas” ir tai puikiai jaučiama žiūrint filmą. „Angelai ir demonai“ – beprotiškos lenktynės trokštant sustabdyti tiksinčią bombą.

Kaip jaučiatės matydamas, kai jūsų kūrinys transformuojamas į kitą meno kūrinį?

Jei nesi per daug jautrus, tavo knygos ekranizacija – puiki patirtis. Filmas pateikia kiek kitokią tavo parašyto romano versiją. Jei tikiesi ekrane pamatyti lygiai tą patį, ką išguldei popieriuje – vargas. Man pasisekė, kelionė iš knygos į kiną buvo netikėta, kartais siurreali, tačiau labai įkvepianti.

Ar manote, kad „Angelai ir demonai“ sukels tiek pat debatų kaip „Da Vinčio kodas“?

Aš vis dar stebiuosi, kodėl „Da Vinčio kodas“ sutiktas taip kontroversiškai. Aišku, „Angelai ir demonai“ taip pat pateikia keletą sąmokslo teorijų, tačiau tai nėra blogas dalykas. Tai verčia žmones mąstyti.

Ar nuodugniai tyrinėjate istorijos faktus?

Taip! Vien dėl to man ir patinka rašyti. Širdyje esu dėstytojas, man patinka mokytis ir mokyti kitus. Informacijos kiekis mano knygose yra viena priežasčių, dėl ko jos tapo tokios populiarios – žmonėms patinka mokytis.

Ar jūs pats esate katalikas?

Buvau auginamas katalikiškoje šeimoje, dainavau chore. Mama bažnyčioje grojo vargonais, todėl religija visais laikais buvo didelė mano gyvenimo dalis.

Ar vis dar tikite Dievu?

Mano tikėjimas – tebevykstantis darbas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką