Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusų kino legenda: Tuminas kietesnis už Nekrošių! (nuotraukos)

Rusijos kino grandas Sergejus Garmašas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rusijos kino grandas Sergejus Garmašas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje režisieriaus Audriaus Juzėno kino juostoje „Ekskursantė“ kelias dienas filmavosi vienas garsiausių Rusijos kino ir teatro aktorių Sergejus Garmašas. Per trumpą pertrauką tarp filmavimų artistas papasakojo savo įspūdžius apie pasikeitusią Lietuvą, išliaupsino bendradarbiavimą su Rimu Tuminu bei prisiminė kelionę į „Oskarų“ ceremoniją, kuri liko nepamatyta, nes nominantui... neliko bilietų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Gelbės tremtinę lietuvaitę

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rusijos kino grandas Sergejus Garmašas.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rusijos kino grandas Sergejus Garmašas.

R.Tumino paragintas Rusijos kino grandas perskaitė filmo „Ekskursantė“ scenarijų, pasakojantį apie vienuolikmetės lietuvaitės kelionę į Lietuvą iš tremties Sibire. Aktorių papirko gera istorija, kurioje jis neįžvelgė „nesuprantamų nacionalinių momentų“, ir jis sutiko šioje kino juostoje tapti pagrindinės mergaitės gelbėtoju.

„Šiame filme aš susitikau su prodiuseriu, kuris prieš 25 metus buvo mano debiutinio kino filmo „Būrys“ („Otryad“) direktoriaus pavaduotojas. Tas filmas taip pat buvo sukamas čia, Lietuvoje – Lietuvos kino studijoje. Manau, kad tai geras ženklas“, – dėl gyvenimo sutapimų šypsojosi garsus aktorius, godžiai traukdamas cigaretę. – Kai manęs klausia, koks mano mėgstamiausias filmas, atsakau, kad pirmas – kaip pirma meilė yra neužmirštamas ir brangiausias.“

Latvija ir Estija neprilygsta Lietuvai

Į Lietuvą po ilgos pertraukos grįžęs artistas pastebėjo, kad čia viskas labai pasikeitė, bet jo jausmai mūsų šaliai liko tokie patys.

„Lietuva per tuos metus labai pasikeitė, bet mano meilė jai liko tokia pati. Apgailestauju ar džiaugiuosi, bet iš visų trijų Baltijos valstybių tik Lietuvą laikau tikra respublika, nes jūs turite Čiurlionį, Žalakevičių, vienintelį operatorių Gricių, kuris buvo pelnęs Sovietų Sąjungos liaudies artisto vardą. Lietuva – tai ir Banionis, Adomaitis, Budraitis...“ – savo simpatijas mūsų šaliai atskleidė S.Garmašas.

Aktorius, vaidinantis ne tik kine, bet ir teatre, Maskvoje dirbo su R.Tuminu ir apie jį atsiliepia pačiais geriausiais žodžiais.

Putinui iš tiesų patiko Tumino spektaklis!

„Apie Tuminą galėčiau kalbėti nesustodamas. Jis – didis žmogus. Man jis netgi kietesnis nei Nekrošius!“ – prisipažino Rusijos kino ir teatro legenda.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rusijos kino grandas Sergejus Garmašas.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rusijos kino grandas Sergejus Garmašas

Artistas vaidino lietuvio režisuotame spektaklyje „Vargas dėl nieko“, išgarsėjusiame tuo, kad jame apsilankė tuometis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Vėliau Rusijos ir Lietuvos žiniasklaidoje buvo pranešama, kad V.Putinas po spektaklio susitiko su Lietuvos režisieriumi ir spektakliui išsakė kritiškų pastabų.

„Netiesa, kad Putinui spektaklis nepatiko. Po jo aš, Tuminas ir Putinas sėdėjome šalia prie vieno stalo – Putinui spektaklis tikrai labai patiko. Jis 20 minučių kalbėjo apie jį ir uždavė režisieriui keletą klausimų dėl to, ko nesuprato. Putinui ir jo žmonai jis tikrai patiko – neklaidinkite visuomenės!“ – prašė S.Garmašas.

Į „Oskarų“ ceremoniją neliko bilietų...

Iš darbininkų šeimos kilusio aktoriaus sąskaitoje – beveik 100 kino filmų. Per praėjusių metų „Oskarų“ teikimo ceremoniją aktorius galėjo tikėtis net trijų jų: už 2007 metų darbus „Oskarui“ buvo nominuoti Nikitos Michalkovo filmas „12“, Andrzejaus Wajdos „Katynė“ ir rusų animacinis filmas „Mano meilė“, prie kurių sėkmės neabejotinai prisidėjo ir S.Garmašas. Tačiau garsiam rusų aktoriui nepavyko pamatyti didžiosios ceremonijos.

„Nuvykau į Los Andželą, bet į salę, kurioje vyko apdovanojimai, nepatekau, nes... nebuvo bilietų“, – kvatodamasis pasakojo aktorius ir pašmaikštavo, kad dėl to tikriausiai įeis į Rusijos kino istoriją.

Netrukus Lietuvos kino teatruose pasirodys vienas naujausių jo darbų – kino juosta „Karščiausios naujienos“.

„Filmuodamasis šiame filme pirmą kartą dirbau Švedijoje, gyvenau kambaryje, kuriame anksčiau buvo apsistojusi Nicole Kidman, o vaidinau paviljone, kuriame buvo filmuotos

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rusijos kino grandas Sergejus Garmašas.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rusijos kino grandas Sergejus Garmašas.

garsiosios kino juostos „Dogvilis“ ir „Šokėja tamsoje“, – didžiausiais įspūdžiais ironiškai darbą šiame filme apibūdino aktorius.

Pjedestalo statyti nenori

Kino ir teatro profesionalas, per metus sukuriantis 4–5 vaidmenis, atvirai prisipažino nesąs darboholikas – tiesiog gyvenimas verčia tiek dirbti.

„Turiu vaikų, Ukrainoje gyvena mano ir žmonos pensininkai tėvai, kuriuos turiu išlaikyti. Dėl to kartais dalyvauju ten, kur galėčiau ir nedalyvauti. Tai tiesa“, – atviravo artistas, užsirūkydamas antrą cigaretę.

Ir vis dėlto niekas nesiginčija, kad S.Garmašas yra vienas ryškiausių Rusijos aktorių.

„Nelaikau savęs didžiu artistu. Aš tiesiog einu savo keliu, kuris tai kyla, tai leidžiasi. Jeigu pradėčiau statyti sau pjedestalą, reikėtų baigti šį darbą, apsivilkti chalatą, atsisėsti ir pradėti rašyti memuarus. Aš to nenoriu – noriu tiesiog toliau eiti savo keliu“, – tikino artistas, kuris penktadienio rytą išskrido atgal į Rusiją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką