Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 07, 12:30

S.Pennas svarstė kovoti Ukrainoje: „Tai būčiau daręs be neperšaunamos liemenės“

Aktorius ir režisierius Seanas Pennas – vienas iš Ukrainą palaikančių užsienio žvaigždžių. Neseniai jis pats savo akimis regėjo realybę, mat apie Rusijos pradėtą konfliktą Ukrainoje filmavo dokumentinį filmą. Suaktyvėjus kariniams veiksmams, S.Pennas grįžo į JAV, tačiau dabar atskleidė svarstęs idėją ir pats paimti ginklą į rankas ir prisijungti prie šalį nuo okupantų agresijos ginančių ukrainiečių, praneša „Daily Mail“.
Seanas Pennas
Seanas Pennas / Scanpix, Instagram nuotr.

61 metų filmo „Dead Man Walking“ žvaigždė dar prieš prasidedant karui viešėjo Ukrainoje ir filmavo dokumentinį filmą apie Rusijos karių invaziją. Rusijai pradėjus veržtis į Ukrainos gilumą, Kyjive tuo metu buvęs S.Pennas automobiliu išvyko iš miesto, tačiau kiek vėliau palikęs transporto priemonę pėsčiomis keliavo iki Lenkijos sienos.

„Turėjome galimybę palikti išsinuomotą transporto priemonę pakelėje. Kiekvienas automobilis buvo reikalingas iš Ukrainos skubančioms šeimoms“, – dar anksčiau pasakojo S.Pennas.

Vis dėlto nors iš Ukrainos sugrįžo į savo namus JAV, aktorius ir toliau reiškia paramą nuo okupantų kenčiančiai šaliai. Vieno interviu metu S.Pennas neslėpė – būdamas Kyjive svarstė net galimybę prisijungti prie Ukrainos karių ir kovoti su okupantais.

„Jei buvai Ukrainoje, mintis kautis, be jokios abejonės, turėjo ateiti į galvą“, – interviu žurnalui „Hollywood Authentic“ sakė S.Pennas.

„Ir tu tarsi galvoji, koks dabar amžius? Nes anądien buvai degalinėje Brentvude, o dabar jau galvoji apie galimybę stoti su ginklu prieš Rusiją? Kas čia, po velnių, darosi?“ – pridūrė aktorius.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Seanas Pennas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Seanas Pennas

Į JAV sugrįžęs S.Pennas sakė, kad likti Ukrainoje ir trukdyti kovojantiems su agresoriais būtų buvę kvaila. O padėti ukrainiečių kariams jis nežinojo kaip.

„Nesu kvailas. Nežinau, kaip galėčiau jiems padėti“, – kalbėjo jis. – Vienintelė logiška priežastis, dėl kurios būčiau ilgiau pasilikęs Ukrainoje, būtų buvusi tik ta, jei būčiau galėjęs savo rankose laikyti šautuvą. Tik tikriausiai visa tai daryčiau be neperšaunamos liemenės, nes, kaip užsienietis, norėčiau atiduoti neperšaunamą liemenę vienam iš civilių kovotojų, kuris jos neturi, arba kovotojui, turinčiam daugiau įgūdžių nei aš, arba jaunesniam vyrui ar moteriai, kurie galėtų kovoti ilgiau, arba dar kam nors“, – kalbėjo aktorius.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Seanas Pennas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Seanas Pennas

Vos JAV aktoriui palikus Kyjivą, Ukrainos ambasada gyrė S.Penno pastangas net ir karo akivaizdoje filmuoti dokumentinį filmą.

„Seanas Pennas demonstruoja drąsą, kurios trūksta daugeliui kitų, ypač Vakarų politikams. Kuo daugiau dabar mūsų šalyje bus tokių žmonių, tikrų Ukrainos draugų, palaikančių kovą už laisvę, tuo greičiau pavyks sustabdyti klastingą Rusijos karių puolimą“, – Ukrainos ambasadą citavo „Newsweek“.

Interviu su „Hollywood Authentic“ metu S.Pennas taip pat atviravo, kad buvo susitikęs su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu dieną prieš Rusijos karių invaziją. Su V.Zelenskiu jis buvo susitikęs ir pačią pirmą karo dieną.

„Man atrodė, kad žiūriu į žmogų, kuris puikiai žino, jog dabar turės demonstruoti aukščiausią drąsos ir vadovavimo lygį. Manau, kad jis suprato, jog tam yra gimęs“, – pirmąją karo dieną vykusį susitikimą su Ukrainos prezidentu prisiminė S.Pennas.

Ne pelno siekiančią organizaciją „Community Organized Relief Effort“, šiuo metu teikiančią pagalbą Ukrainos pabėgėliams, įkūręs S.Pennas sakė, kad ketina grįžti į Ukrainą. Tiesa, nežino, kada galės tai padaryti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką