Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 26d. 12:29

Scenos karalienė Tina Turner mini garbingą jubiliejų: „Džiaugiuosi būdama 80-metė moteris“

Tina Turner
Vida Press nuotr. / Tina Turner

Legenda, muzikos ikona, rokenrolo karalienė – šie ir kiti epitetai naudojami šalia dainininkės Tinos Turner vardo. Šiandien, lapkričio 26-ąją, vienai svarbiausių pasaulio atlikėjų sukanka 80 metų. Jos gyvenimo istorija – įkvepia. Jos muzikinio palikimo kolekcijoje – visų laikų žinomiausios dainos. Sunku būtų surasti žmogų, kuris negalėtų įvardinti bent vieno T.Turner kūrinio.

Su „The New York Times“ žurnalistais, kurie teigia, kad T.Turner daugiau nei 50 metų buvo „rokenroliškos ištvermės simboliu“, tikriausiai sutiks daugelis. Net į jos gyvenimą įsisukus stiprioms audroms, dainininkė sugebėjo nuo to pasprukti ir vėl iš naujo savarankiškai susikurti tai, ko jai šiandien pavydi daugelis – sėkmingą karjerą ir laimingą šeimą.

Ben Pester nuotr./Tina Turner
Ben Pester nuotr./Tina Turner

Nors labiausiai savo gerbėjams T.Turner įsiminė dėl įspūdingų pasirodymų scenoje, šiuo metu jų ji jau neberengia. Šios veiklos T.Turner sako kol kas dar nepasiilgusi. Apie poilsį ji svajojo dar 2009-aisiais išsiruošusi į gastroles po pasaulį. Nors, pasak dainininkės, jai buvo smagu, per paskutinius koncertus ji jau svajojo apie interjero namuose atnaujinimą.

„Aš pavargau nuo dainavimo ir visų linksminimo. Visą gyvenimą tik tai ir dariau“, – paklausta apie jausmus paskutinių koncertų metu, „The New York Times“ sakė ji.

T.Turner gyvenimo audros

Nors mikrofono į rankas T.Turner jau nebeima, vis dar rengiami įvairūs pasirodymai jos vardu. Vienas tokių – atlikėjos gyvenimu paremtas miuziklas „Tina: The Tina Turner Musical“. Jame pagrindinis vaidmuo patikėtas aktorei Adrienne Warren. Miuziklas pasakoja apie dainininkės gyvenimą nuo pat vaikystės iki devintojo praeito amžiaus dešimtmečio, kuomet T.Turner tapo ryškiausia popmuzikos žvaigžde planetoje.

Vida Press nuotr./Tina Turner su ją miuzikle įkūnijusia Adrienne Warner
Vida Press nuotr./Tina Turner su ją miuzikle įkūnijusia Adrienne Warner

Visą gyvenimą stebėjusi, kaip kitos moterys ją kopijuoja, siekia būti panašiomis į dainininkę, pati T.Turner tikina, kad į tai žiūrėti tikrai nėra pats sunkiausias dalykas gyvenime. Sunkiau atlikėjai yra prisiminti viską, ką jai teko patirti.

O patirti T.Turner tikrai turėjo ką. Prieš išgarsėdama kaip solo atlikėja ir susipažindama su dabartiniu mylimuoju Erwinu Bachu, ji daugiau nei 16 metų kentėjo gyvendama su pirmuoju vyru Ike Turneriu.

Poros pažintis įvyko, kai T.Turner buvo 17-ka. Jis tuo metu grojo garsioje Sent Luiso grupėje, buvo jos lyderis. I.Turneris padėjo jaunai atlikėjai žengti žingsnius sėkmingos scenos žvaigždės karjeros link, bet tuo pat metu jai labai kenkė.

Vida Press nuotr./Tina Turner su Ike Turneriu
Vida Press nuotr./Tina Turner su Ike Turneriu

1958-aisiais, kai T.Turner buvo 19-a, dainininkė, tuo metu pasivadinusi Little Ann, su mylimojo grupe išleido dainą „Boxtop“. Tikruoju savo vardu T.Turner prisistatinėti scenoje pradėjo 1960-aisiais duete „Ike & Tina Turner Revue“. Po pirmojo poros hito „A Fool In Love“ sėkmė lydėjo ir kitus jų kūrinius, tokius kaip „It's Gonna Work Out Fine“, „River Deep – Mountain High“, „Proud Mary“ ir t.t.

Kartu dirbusi pora buvo laiminga, tačiau idiliškas ir sėkmingas bendras gyvenimas nebuvo ilgas. Pasak „The New York Times“, supratęs, kokia populiari tarp klausytojų yra jo žmona, I.Turneris užpatentavo jos vardą, kas leido manyti, jog T.Turner priklauso tik jam. Jei to dar nebūtų gana, vyras pavogė visus moters uždirbtus pinigus ir kartą veidą apliejo karšta kava, sulaužė žandikaulį. Visa tai kęsdama T.Turner buvo verčiama dainuoti, net jei jos gerkle tekėjo kraujas.

Vida Press nuotr./Tina Turner 1977-aisiais
Vida Press nuotr./Tina Turner 1977-aisiais

Pati atlikėja apie patirtą smurtą plačiau niekada taip ir nepapasakojo. „Man gėda. Manau, atskleidžiau pakankamai“, – vis teisindavosi ji.

Pirmą kartą apie vyro ne kartą prieš ją keltą ranką ir psichologinį smurtą T.Turner papasakojo savo knygoje „I, Tina“. Būtent tada jos viešas įvaizdis iš populiarios atlikėjos virto gyva legenda, rašo „The New York Times“.

„Nesu tik žvaigždė ant scenos. Turėjau gyvenimą. Turėjau sunkų gyvenimą“, – kalbėjo ji.

Ilgai laukta laimė

1976-aisiais pabėgusi nuo vyro, kišenėje T.Turner turėjo vos 36 centus. Iš namų ji spruko taip greitai, kad tai, kaip tada atrodė, jai nė kiek nerūpėjo – moters veidas buvo ištinęs nuo sumušimų.

Nepaisant sunkių asmeninių išgyvenimų, T.Turner nepasidavė ir viena toliau kopė karjeros laiptais. 1977-aisiais ji grįžo į sceną ir surengė daugybę koncertų, taip pat išleido keletą albumų, tačiau jie neprilygo jos išskirtiniams gyviems pasirodymams. 1983-iųjų lapkritį ji perdainavo Alo Greeno kūrinį „Let's Stay Together“ – jis iš karto tapo hitu. 1984-ųjų birželį T.Turner išleido albumą „Private Dancer“ ir jo antrąjį singlą „What's Love Got to Do with It“. Jis, kaip ir visas albumas, tapo pasauliniu hitu. Būtent tada dainininkė ir tapo viena mylimiausių pasaulio atlikėjų. Jos neįtikėtina karjera ir toliau tęsiasi, nuolatos atsiranda naujų gerbėjų.

VIDEO: Tina Turner - What's love got to do with it - Grammy's - 1985

Sėkmė žinomą moterį aplankė ir meilės fronte. Po ilgų klajonių Europoje, T.Turner užsuko į Vokietiją, kur ir susipažino su dabartiniu savo vyru E.Bachu. Jai patiko jo akys, jo nosis. „Negalėjau žiūrėti į jo plaukus“, – sakė atlikėja, bet pagalvojo, kad tai galima pakeisti.

Jai buvo 46-eri, jam – 30 metų. Spauda E.Bachą vadino T.Turner žaisliuku. Nepaisant to, pora kartu jau daugiau nei 30 metų. Nuo 1995-ųjų pora gyvena Šveicarijoje. Po chaotiško jos pačios gyvenimo, muzikos ikona mėgaujasi šveicariška ramybe ir tvarka – viskam čia galioja tam tikros taisyklės, kas T.Turner patinka.

Vida Press nuotr./Tina Turner su vyru Erwinu Bachu
Vida Press nuotr./Tina Turner su vyru Erwinu Bachu

Įkvepiantis simbolis

Per tiek metų T.Turner tapo seksualumo, pasipriešinimo ir galių moterims suteikimo simboliu. Tiesa, pati dainininkė sutinka ne su viskuo. Kaip ji pasakojo „The New York Times“, ant scenos ji niekada nesistengė atrodyti seksuali – atlikdama visas dainas ji gausiai prakaituodavo, kūrinio pabaigoje permirkusi T.Turner būdavo nuo plaukų šaknų iki kojų pirštų. O sieti jos gyvenimo su feministiniais ir #MeToo judėjimais nereikėtų. „Aš tapatinuosi tik su savo gyvenimu“, – sakė ji ir pridūrė, kad kol kiti jai klijavo įvairių simbolių etiketes, ji sunkiai dirbo.

Atrodo, kad niekas nenuvers šios itin stiprų, visiems gerai atpažįstamą balsą turinčios moters. Tačiau ir ji nėra neįveikiama – T.Turner, kaip pati sakė, tik žmogus, kuris, net ir likimui padovanojus nelengvus iššūkius, juos įveikė. „Tiesiog gyvenau. Gyvenau ir tikėjausi, kad kažkas pasikeis. Taip ir nutiko“, – pasakojo į devintą dešimtį įkopusi T.Turner, kuriai ši garbinga sukaktis jokios baimės nekelia. „Džiaugiuosi būdama 80-metė moteris“, – su gerbėjais pasidalytame vaizdo įraše sakė ji.

VIDEO: Tina Turner 80th Birthday Message (2019)

Įkvėpimas kitiems garsiems atlikėjams

Iš jos įkvėpimo sėmėsi viena populiariausių šių dienų popmuzikos atlikėjų Beyoncé. Renginyje, skirtame pagerbti T.Turner, ji sakė: „Aš niekada nepamiršiu tos dienos, kai pirmą kartą pamačiau jūsų (Tinos Turner – red. past.) pasirodymą. Dar niekad iki tos dienos nebuvau mačiusi tokios galingos, bebaimės ir pasakiškai atrodančios moters.“

1985-ųjų „What’s Love Got To Do With It“ ir 2008-ųjų „Proud Mary“ pasirodymai su Beyonce laikomi vienomis iš labiausiai įsimintinų „Grammy“ apdovanojimų akimirkų.

VIDEO: Beyoncé & Tina Turner - Proud Mary

T.Turner – viena populiariausių visų laikų atlikėjų. Jos įrašų kopijų parduota daugiau nei 200 mln. vienetų, jos dainos ir albumai Amerikos ir Jungtinės Karalystės topuose atsidūrė ne keletą, o keliasdešimt kartų.

Ne kukli yra ir dainininkės apdovanojimų istorija. Iš viso T.Turner iki šios dienos yra laimėjusi 12 prestižinių „Grammy“ statulėlių – 1985-aisiais jai per vieną vakarą įteiktos net trys, o pernai T.Turner atsiėmė ir apdovanojimą už viso gyvenimo nuopelnus muzikai.

Temos: 1 Tina Turner

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

21:34
06:33
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką