Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 22d. 09:31

Suirutė dėl „Eurovizijos“ finalo balų tęsiasi: Sergejus Lazarevas nusistebėjo Gruzijos pasirinkimu

Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas

Rusijos atstovas „Eurovizijoje“ Sergejus Lazarevas nenustoja laidyti komentarų apie dainų konkurso finalą. Socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje dainininkas pasipiktino dėl balsavimo rezultatų ir stebėjosi, kodėl Gruzija jam skyrė paskutinę vietą.

Šeštadienį vyko 2019 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso finalas. Remiantis teisėjų ir žiūrovų balsavimu, pergalė atiteko olandui Duncanui Laurence'ui. Tačiau Rusija, kuriai atstovavo dainininkas S.Lazarevas, užėmė trečią vietą.

Peržiūrėjęs balsavimo rezultatus, savo „Instagram“ paskyroje dainininkas parodė nepasitenkinimą balais, kuriuos skyrė Gruzija. Nacionalinė žiuri įvertino Rusijos atstovo pasirodymą kaip prasčiausią, suteikdami jam 26 vietą.

Savo „Instagram“ paskyroje S.Lazarevas kreipėsi į gerbėjus, kuriems dėkojo už balsus, tuo pačiu metu dainininkas pažymėjo, kad jo daina „Scream“ yra aukščiausiuose 19 pasaulio šalių populiariausių dainų sąrašuose, o vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 10 mln. peržiūrų.

Taręs padėkos žodį atlikėjas nepabūgo išreikšti ir savo nuomonės apie jį nuvylusius rezultatus.

VIDEO: Sergey Lazarev - Scream - Russia

„11 šalių žiūrovai mūsų pasirodymui skyrė 1 vietą (po 12 taškų), 3 šalys – 2 vietą (po 10 taškų), 5 šalys – 3 vietą (po 8 taškus). Iš viso iš visų šalių žiūrovų gavome 244 taškus. Labai ačiū! Deja, kai kurie žiuri nariai iš 17 šalių tikėjo, kad šis rezultatas buvo vertas 0 balų! Pavyzdžiui, visi Gruzijos žiuri nariai man skyrė paskutinę, 26 vietą. Kitų šalių vertinimo komisijos taškų skaičius yra 125. Ačiū“, – socialiniame tinkle rašė dainininkas.

Po kritikos internete, Rusijos dainininkas skubėjo paaiškinti, ką savo žodžiais norėjo pasakyti. Pasak S.Lazarevo, jis parašė tik statistiką, apžvelgė rezultatus, tačiau patikino, kad šią diskusiją iškėlė ne dėl trečiosios vietos.

„Būtina paaiškinti mano žodžius, nes paaiškėjo, kad jie nėra akivaizdūs visiems. Aš nepaneigiu rezultatų, džiaugiuosi dėl savo trečios vietos, aš tiesiog parašiau žiūrovų ir žiuri balsų statistiką, statistinius duomenis ir diagramas, kad būtų aiškiau. Ir kaip elgtis su ja – jūsų pasirinkimas. Be to, manau, kad dėl tokio konkurencingumo ir tiek gražių dainų trečioji vieta yra didžiulė pergalė. Ir aš esu laimingas!“, – paskelbė S.Lazarevas.

15min primena, kad nors „Eurovizija“ pasibaigė prieš kelias dienas, internete vis dar tęsiasi diskusijos, kodėl Lietuva šiais metais nepateko į finalą. Atsirado teigiančių, kad paskelbus konkurso komisijų balsavimų rezultatus įsivėlė klaidų. Manoma, jog tai galėjo turėti įtakos ir lietuvio galutiniam rezultatui antrajame pusfinalyje –jis buvo per plauką nuo finalo.

Tokias kalbas pakurstė konkurso gerbėjai, akylai išnagrinėję Rusijos komisijos balsavimo rezultatus. Jie stebėjosi komisijos nario Igorio Gulyaevo balsavimu, kuris pusfinalyje aukščiausius balus skyrė Danijos atlikėjai, o žemiausias vietas Albanijai – 16-ą, Azerbaidžanui – 17-ą.

Tačiau finalo metu I.Gulyaevo nuomonė kardinaliai pasikeitė – Azerbaidžanas tapo jo favoritu, albanė buvo įvertinta antra vieta, o Danija – paskutine.

Gerbėjai įsitikinę, kad Igoris supainiojo vertinimo tvarką ir geriausius bei blogiausius surašė ne ta tvarka. Jie pastebi, kad Jurijaus taškų tai nebūtų paveikę, bet Danijai būtų kainavę 3 taškus. Toks rezultatas būtų nulėmęs Lietuvos patekimą į finalą.

„Apie tai sužinojau nusileidęs Lietuvoje ir įsijungęs internetą. Sulaukiau daugybės žinučių, kad galimai balsai buvo supainioti. Mums tai būtų balų nei pridėję, nei atėmę, tačiau iš Danijos būtų atimti tris taškai. Tai Lietuvą iš karto būtų nusiuntę į finalą.

„Eurovizijos“ naujienų portalo „Eurovoix“ nuomone, panašią klaidą galėjo padaryti ir Švedijos komisijos narė Lina Hedlund. Antrajame pusfinalyje ji paskutinę vietą skyrė Nyderlandų atstovui, tuo tarpu finale balsavo atvirkščiai – olandui skyrė pirmąją vietą.

Jei pabandytume kitaip perdėlioti abiejų komisijų rezultatus, panašu, kad bendras Lietuvos rezultatas antrajame pusfinalyje nesikeistų – L.Hedlund identiška klaida vėl sugrąžintų Jurijų vienu tašku už Leonoros nugaros.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką