Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Timas Rothas. Žvaigždės statusas pavojingas sveikatai

Timas Rothas
AOP nuotr. / Timas Rothas
Šaltinis: „Privatu“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jei paprašytume šį aktorių pažįstančių žmonių jį apibūdinti, dauguma pasakytų: „Jis labai talentingas, bet visiškai nepanašus į žvaigždę.“ Timas Rothas vis dar berniukiškai įžūlus, kartais naivus ir įžeidus. Lieka tik stebėtis, kaip jam pavyksta sukurti sudėtingiausius psichologinius vaidmenis.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vardas, pavardė: Timothy Simonas Smithas.
Gimimo data, vieta: 1961 05 14, Londonas, Anglija. 48 m.
Šeima, kurioje gimė: gimė žurnalisto ir mokytojos šeimoje.
Meilės nuotykiai: apie aktoriaus meilės nuotykius niekada nesklido jokių kalbų; 1983 m. su niekam nežinoma moterimi Lori Baker susilaukė sūnaus Jacko.
Šeiminė padėtis: 1993 m. vedė dizainerę Nikki Butler (42) ir susilaukė dviejų sūnų – Timothy Hunterio (15) ir Michaelo Cormaco (14).
Pasiekimai: aktorius ir režisierius; už vaidmenį filme „Rob Rojus“ (1995) nominuotas „Oskarui“; režisieriaus Quentino Tarantino numylėtinis; vaidino filmuose „Pasiutę šunys“(1992), „Bulvarinis skaitalas“ (1994), „Keturi kambariai“ (1995); vaidina televizijos seriale „Melo teorija“; įsimintini vaidmenys filmuose „Rosencrantz & Guildenstern Are Dead“ (1990), „Mažoji Odesa“ (1994), „Legenda apie pianistą“ (1998), „Nerealusis Halkas“ (2008) ir kt.

 

Scanpix nuotr./Timas Rothas
Scanpix nuotr./Timas Rothas

Quentino Tarantino numylėtinis

Prieš atvykdamas į JAV, Timas sukūrė daugiau nei 20 vaidmenų, tačiau buvo žinomas tik siauram žiūrovų ratui. Rothą išgarsino vaidmuo Quentino Tarantino (46) filme „Pasiutę šunys“ (1992). „Man nusispjauti, ar buvau garsus iki „Pasiutusių šunų“. Aš vaidinau puikiuose filmuose ir dirbau su nuostabiais režisieriais bei aktoriais. Svarbiausia, kad viskas susiklostė taip, kaip norėjau. Juk Timas Rothas iš tikrųjų yra labai užsispyręs! Kai man buvo 20 metų, mane atsitiktinai pastebėjo režisierius Alanas Clarke’as (54) ir pasiūlė pagrindinį vaidmenį filme „Pagaminta Britanijoje“ (1982). Net nesuprantu, ką jis tuo metu manyje įžvelgė, nes buvau perkaręs, plikai skustas jaunuolis. Ši juosta sulaukė sėkmės, o aš nuo tada visuomet norėjau vaidinti. Nebūtinai turiu būti geriausias aktorius. Jei esi superžvaigždė, iš tavęs daugiau reikalauja, visuomet turi būti geresnis už kitus. Jei kažką padarysi blogiau – tave išmes lyg šunį. Paskui prasideda depresija, viskis... Žvaigždės statusas pavojingas sveikatai“, – pusiau rimtai, pusiau juokais savo mintimis dalijasi talentingas aktorius.

Kietas vyrukas ekrane – buvusi auka

Ekrane Timas Rothas dažnai įkūnija kietus vyrukus, tačiau realiame gyvenime jis yra jų priešingybė. „Mane dažnai lupdavo mokykloje. Kai būni auka, pamažu išmoksti nujausti, iš kurios pusės artinasi smūgis. Šioje srityje neblogai patobulėjau. Niekuomet nebuvau kovotojas. Jei nesugebi apsiginti, tampi judančiu taikiniu“, – atvirai sako tobulai ekrane niekšelius vaidinantis  aktorius.

Apie tiesą

Seriale „Melo teorija“ Rothas vaidina žmogų, akimirksniu perprantantį tiesą slepiantį asmenį. Tačiau aktorius turi savą melo reikalingumo teoriją. „Jei visi sakytų tik tiesą, būtų siaubinga. Žmonija greitai išnyktų, neišgyventų. Kita vertus, jei tai būtų buvę nuo pat pradžių, nuo sukūrimo dienos, galbūt viskas būtų gerai... Nemanau, kad dėl visų mūsų melagysčių, apgaulių ir fantazijos šis pasaulis yra labai labai įdomus. Žinoma, iš politikų norėtųsi, kad jie nors kartais sakytų tiesą, bet ir jiems tai nelengva daryti. Telaimina juos Dievas!“ – sako aktorius.

Apie pinigus

Filmo „No Way Home“ (1996) režisierius Buddy Giovinazzo (52) apie Timą Rothą pasakė: „Tai buvo vienintelis aktorius, kuris iki filmavimo pradžios nepasiteiravo, kokią pinigų sumą jis gaus už darbą. Tai labai neįprasta tokio lygio aktoriui.“ Apie kolegas, kurie reikalauja didžiulio užmokesčio už įkūnytą personažą, aktorius turi savo nuomonę: „Užuot pasirinkę normalius vaidmenis, šie žmonės tiesiog nori užsidirbti. Jie niekada neklausia: „Ką man reikės vaidinti?“ Jie iš karto domisi: „Kiek man sumokės už šį vaidmenį?“ Šūdas jie, o ne aktoriai.“


„Jei visi sakytų tik tiesą, būtų siaubinga. Žmonija greitai išnyktų, neišgyventų.“

„Prada“ modelis

Timas teigia niekuomet nesupratęs pernelyg didelio aktorių dėmesio žiniasklaidai, o kolegos nuotrauka žurnalo viršelyje jam primena antkapį, po kurio jau nebeįmanoma padaryti kažką nauja. Tačiau pasiūlymo tapti „Prada“ modeliu Rothas neatsisakė. (Nors Timas sutartį su žinomais mados namais ir laiko nesėkmingu pokštu.) Pasak aktoriaus, kai pirmą kartą jam paskambino „Prada“ modelių agentūros atstovas, jis nė nežinojo, ką reiškia šis pavadinimas, tačiau jo žmona, tik išgirdusi dažnos moters ausiai žinomą pavadinimą „Prada“, sušuko: „Sutik būti jų modeliu!“ „Reklamai jiems reikėjo kokio nors intelektualaus aktoriaus. Aš sutikau, bet tik todėl, kad jie nieko nenorėjo manyje keisti“, – prisipažįsta Rothas.

Šeima


Apie pirmojo Timo sūnaus Jacko (26) motiną Lori Baker beveik nieko nežinoma. Vėliau Jackas persikraustė gyventi pas tėvą į JAV. Su dabartine žmona, papuošalų dizainere Nikki Butler, kino žvaigždė susipažino 1992 metais. 1993 m. jie atšventė vestuves. Šioje santuokoje aktorius susilaukė dviejų sūnų – Timothy Hunterio (15) ir Michaelo Cormaco (14). Timas puikiai prisimena vaikystę, kai motina dažnai jį vesdavo į parodas, spektaklius ir koncertus. „Tuomet nekenčiau žodžių „kultūra“ ir „menas“. Juokingiausia, kad šiandien visa tai aš bandau įgrūsti į savo sūnų galvas ir širdis, o jie priešinasi. Vaikai elgiasi lygiai taip pat, kaip aš kadaise priešinausi savo rūpestingų tėvelių pastangoms“, – juokiasi garsenybė. Rothui visuomet svarbu, ką po premjeros apie jo sukurtą vaidmenį pasakys atžalos. „Vaikai – patys žiauriausi kritikai“, – sako trijų sūnų tėvas.

Įdomūs faktai:

•    Baigęs mokyklą, ketino tapti skulptoriumi.
•    Jo mėgstamiausia muzikos grupė yra „Sex Pistols“.
•    Timo kūną puošia penkios tatuiruotės.
•    Geriausias draugas – aktorius Gary Oldmanas.
•    Labiausiai bijo tapti... nuspėjamu.
•    Timo tėvas, po Antrojo pasaulinio karo darbo reikalais daug keliavęs po Didžiajai Britanijai priešiškai nusiteikusias šalis, pavardę Šmithas pakeitė į Rothas tam, kad nuslėptų savo tautybę.
•    Atvykęs į JAV, susipažino su Seanu Peanu, su kuriuo daug laiko praleisdavo baruose. Beje, bare Rothas susipažino ir su Quentinu Tarantino.
•    Šešiolikmetis Timas prieš pirmąją premjerą mokyklos teatre taip nerimavo, kad iš jaudulio apsišlapino.
•    Jaunystėje labai sielojosi dėl išvaizdos.

„Privatu“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką