Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugpjūčio 4d. 20:02

Tituluočiausia, turtingiausia ir maištingiausia Ispanijos aristokratė – Albos kunigaikštienė

Albos kunigaikštienė su savo sūnumis (kairėje) ir per vestuves su trečiuoju vyru (dešinėje)
Vida Press nuotr. / Albos kunigaikštienė su savo sūnumis (kairėje) ir per vestuves su trečiuoju vyru (dešinėje)
Maria del Rosario Cayetana Fitz-James Stuart, arba paprasčiausiai Albos kunigaikštienė - viena turtingiausių ir spalvingiausią asmenybę turėjusių Ispanijos aristokračių, kurios gyvenimas iki pat smulkmenų būdavo narpliojamas šalies bulvariniuose leidiniuose ir televizijos pokalbių laidose net paskutiniais jos gyvenimo mėnesiais. Kunigaikštienė mirė 2014-aisiais būdama 88-erių, tačiau dar ir dabar ji laikoma labiausiai nustebinti sugebėdavusia kilmingąja.

Ne kartą pavadinta „maištaujančia kilmingąja“, Albos kunigaikštienė, arba tiesiog Cayetana, nusprendė eiti savo, ne kažkieno pramintu gyvenimo taku, sekdama paskui aistrą flamenko šokiui ir menui – moters sukaupta meno kolekcija buvo viena didžiausių Ispanijoje, priglaudusi tokių menininkų kaip Rembrandtas ir Francisco Goya darbus.

Kunigaikštienės kolekcijoje – ne tik meno kūriniai, bet ir vertingi istoriniai dokumentai. Jai priklausė Kristupo Kolumbo rašytas laiškas ir pirmojo „Don Kichoto“ leidimo kopija.

Kadaise gražiausia šalies mergina, nepriėmusi pasiūlymo tapti paties Pablo Picasso mūza, karališkąją šeimą moteris šokiravo 1978-aisiais iškėlusi vestuves su nuo Jėzuitų kunigo pareigų nušalintu mylimuoju, praėjus vos šešeriems metams nuo jos pirmojo sutuoktinio, su kuriuo ji susilaukė net šešių vaikų, mirties.

Tačiau dar didesnį skandalą sukėlė jos trečia santuoka 2011 metais už net 25 metais jaunesnio valstybės tarnautojo. Šiai sąjungai itin priešinosi ir kunigaikštienės sūnus, Ispanijos karalius Juanas Carlosas, bijojęs, kad vyras kėsinasi į įspūdingus šeimos turtus. Tuo tarpu patiems ispanams nebuvo nieko smagiau, kaip tik stebėti jų karališkojoje šeimoje vykusią dramą.

Prieš santuoką trečias Cayetanos vyras ne kartą neigė, jog veda tik dėl turtų, o kad kiltų dar mažiau abejonių, visą palikimą savo atžaloms kunigaikštienė išdalijo dar prieš ištekėdama.

Pasak Guinnesso pasaulio rekordų, kunigaikštienė Cayetana buvo daugiausiai titulų pasaulyje turintis žmogus – net 50, skelbia „Independent“.

Ji taip pat buvo aktyvi Ispanijos pramogų pasaulio dalis, nuolat atsidurdavo bulvarinių leidinių puslapiuose, taip pat priėmė Ispanijoje besilankiusias aktorę Audrey Hepburn ir Jackie Kennedy.

1959-aisiais vienus iš daugybės jai priklausančių rūmų Madride ji leido naudoti prancūzų dizainerio Yveso Saint Laurento kurtos „Dior“ kolekcijos pristatymui. Kad domėjosi mada ir stiliumi aristokratė įrodė pomėgiu rengtis taip, kaip nori ji, o ne kaip nurodo taisyklės.

Pasak „Independent“, 9-tame dešimtmetyje moteris drąsiai nešiodavo ir tinklines pėdkelnes.

Vida Press nuotr./Albos kunigaikštienė su savo sūnumis
Vida Press nuotr./Albos kunigaikštienė su savo sūnumis

Ne ką mažiau įsimintinas buvo ir jos per trečiąsias vestuves surengtas improvizuotas flamenco pasirodymas. Nusispyrusi batelius ir pasikėlusi suknelės apačią ji čia pat ant raudono kilimo pradėjo dėlioti žingsnelius.

„Drauge mes labai smagiai leidžiame laiką, – interviu „Vanity Fair“ žurnalui sakė jos trečias vyras Alfonso Diezas. – Dažnai gali atrodyti, kad iš mudviejų aš esu vyresnis.“

Vida Press nuotr./Albos kunigaikštienė
Vida Press nuotr./Albos kunigaikštienė

Jos turtai, kaip rašo BBC, įvertinti kažkur tarp 600 mln. ir 3,5 mlrd. eurų. Savo autobiografijoje, išleistoje prieš mirtį, kunigaikštienė teigė, kad labiausiai už viską gyvenime ji trokšta sveikatos ir ilgo gyvenimo.

Albos kunigaikštienė mirė susirgusi plaučių uždegimu. Jos gyvybė užgeso XIV a. rūmuose Sevilijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką