Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 17d. 15:48

Tomas Hardy kriminaliniame trileryje „Legenda“ įkūnijo Londono gangsterius brolius dvynius

Tomas Hardy filme „Legenda“
„ACME Film“ nuotr. / Tomas Hardy filme „Legenda“

Šiemet veiksmo mėgėjus sužavėjusiame postapokaliptiniame filme „Pašėlęs Maksas. Įtūžio kelias“ sužibėjęs britų aktorius Tomas Hardy sugrįžta į Lietuvos kino teatrus naujoje juostoje „Legenda“ (angl. „The Legend“). Šįsyk vyrui teko pasirodyti net dviejuose asmenyse tuo pat metu – jam teko legendinių Londono nusikalstamo pasaulio vadeivų, brolių dvynių Krėjų (angl. Cray) vaidmuo.

Nors „Legenda“ nėra pirmasis filmas, kuriame vienas aktorius atlieka du vaidmenis ar įkūnija savo paties dvynį, Briano Helgelando juostoje Tomo Hardy personažai atrodo itin įtikinamai ir aktorius puikiai susitvarko būdamas kadre su pačiu savimi.

Kriminalinis trileris pasakoja apie šeštojo dešimtmečio pabaigoje ir septintojo pradžioje Rytų Londoną po savo padu laikiusius brolius Ronnie ir Reggie Cray. Jų „Firmos“ vardu žinoma gauja siautė nevaldoma – jie plėšė, grobė, žudė, užsiėmė reketu ir kitais nusikaltimais. Greta kriminalinio gyvenimo broliai taip pat valdė naktinį klubą. Į brolius Krėjus Londone žvelgta su pagarbia baime, o vienu metu  jie net buvo tapę garsenybėmis, mat jų klube virė aukštuomenės linksmybės ir sukiojosi to meto vakarėlių elitas, žvaigždės, aktoriai ir politikai. 

VIDEO: Filmo „Legenda“ anonsas

Suvaidinęs tiek Ronį, tiek Redžį Tomas Hardy turėjo įsikūnyti į dvi visiškai skirtingas jų asmenybes. Redžis buvo tituluojamas gangsterių princu – elegantiškas, iškalbingas, subtilus ir garbinamas moterų. Ronis buvo labai impulsyvus, šiek tiek tvirtesnio stoto, nešiojo akinius ir kentė nuo paranojiškos šizofrenijos. Būtent jis buvo dvynių nelegaliosios veiklos variklis. Nors realybėje Ronnie Cray, nurodoma, buvo biseksualus, filme „Legenda“ Ronis yra vaizduojamas homoseksualus. Ne sykį parodoma, kad mafijos pasaulyje tokie žmonės nepripažįstami ir vienintelė galimybė būti pačiu savimi – būti aukščiau visų, būti bosu.

„ACME Film“ nuotr./Tomas Hardy filme „Legenda“
„ACME Film“ nuotr./Tomas Hardy filme „Legenda“

Kino kritikų teigimu, bet kuri iš brolių Krėjų rolių aktoriui būtų tikra svajonė dėl didžiulio iššūkio – jų istorija, ypač Anglijoje, gyva iki šiol, o asmenybės ypač daugialypės. Tomui Hardy šiuo atveju pavyko laimėti aukso puodą gavus abu vaidmenis. Panašu, kad filmo kūrėjai nesuklydo pasirinkdami būtent šį aktorių – juostoje „Legenda“ jis įrodo savo įvairiapusiškumą ir galimybę sukurti du autentiškus personažus tuo pat metu.

Kriminaliniame trileryje „Legenda“ netrūksta veiksmo ir įtraukiančių scenų bei įdomių faktų iš šešėlinio septintojo dešimtmečio Londono gyvenimo. Lietuvos žiūrovai įspūdingą Tomo Hardy pasirodymą juostoje „Legenda“ kino teatruose įvertinti galės nuo spalio 16 dienos.

Temos: 1 Tomas Hardy

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką