Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 10d. 14:31

„Tomas ir Džeris“ švenčia 77-ąjį gimtadienį: įdomiausi faktai apie legendinį filmuką

„Tomas ir Džeris“
Vida Press nuotr. / „Tomas ir Džeris“

Legendiniai „Tomas ir Džeris“ švenčia jau 77-ąjį gimtadienį! 1940-ųjų vasario 10-ąją televizijos eteryje pirmą kartą pasirodė animaciniai personažai Tomas ir Džeris – naminis katinas bei peliukas, kurį jis amžinai ir nesėkmingai bando pagauti.

Šio kultinio animacinio serialo gimtadienio proga 15min surinko įdomiausius faktus apie „Tomą ir Džerį“.

  • Kai debiutavo TV eteryje, visiems puikiai pažįstami katinas ir peliukas turėjo visai kitokius vardus – iš pradžių Tomas buvo vadinamas Džasperu, o Džeris – Džinksu. Tik vėliau jų vardai buvo pakeisti į tuos, kuriuos žinome šiandien.
  • Tomo ir Džerio vardus šiems personažams sugalvojo animatorius Johnas Carras – filmuką kūrusi studija paskelbė konkursą sugalvoti nuolatinius katės ir peliuko vardus ir Johno variantas pasirodė esantis geriausias. Už tai jis gavo 50 JAV dolerių premiją.
VIDEO: Tom and Jerry - Jerry and Jumbo
Vida Press nuotr./„Tomas ir Džeris“
Vida Press nuotr./„Tomas ir Džeris“
  • „Tomą ir Džerį“ sukūrė Williamas Hanna ir Josephas Barbera – sėkmingiausias visų laikų animatorių duetas. Ir su „Tomu ir Džeriu“ jiedu nesustojo – įkūrė studiją, kuri pasauliui dovanojo „Flinstounus“, „Skūbį Dū“, „Smurfus“ ir kt.
  • Praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje „Tomas ir Džeris“ atsinaujino – pasirodė atskiras serialas, kuriame jiedu buvo vaizduojami dar vaikystėje. Tuo metu šitaip perkurti populiarius serialus buvo madinga – tokias versijas turėjo „Mapetai“ ir kiti garsūs serialai.
Vida Press nuotr./„Tomas ir Džeris“
Vida Press nuotr./„Tomas ir Džeris“
  • Kito kultinio animacinio serialo „Simpsonai“ herojai Niežtukas ir Krapštukas – filmukas filmuke – yra Tomo ir Džerio parodija.
  • 1992-ųjų spalio 1-ąją, kai „Tomui ir Džeriui“ buvo jau 52-eji, pasirodė pirmas ilgametražis jų filmas.
  • 2000-aisiais įtakingasis žurnalas „Time“ „Tomą ir Džerį“ įvardijo kaip vieną iš geriausių visų laikų televizijos serialų.
VIDEO: Tom and Jerry - Just Ducky

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką