Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukraina uždraudė rodyti Emilio Vėlyvio filmą „Nakties sergėtojai“

„Nakties sergėtojai“
„Nakties sergėtojai“
Šaltinis: 15min
2
A A

Ukrainos valstybinė agentūra kino klausimais „Goskino“ šalyje uždraudė rodyti režisieriaus Emilio Vėlyvio Rusijoje sukurtą fantastinę veiksmo juostą „Nakties sergėtojai“, praneša unn.com.ua ir kiti Ukrainos naujienų portalai. Be „Nakties sergėtojų“ uždrausta rodyti dar šešis Rusijoje sukurtus serialus.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Nurodoma draudimo priežastis – pavojus šalies informaciniam saugumui. „Nakties sergėtojai“ pripažintas „militaristiniu“ filmu.

Be to, filme vaidina Rusijos aktorius Leonidas Jarmolnikas, Ukrainoje vertinamas kritiškai dėl savo politinių pažiūrų.

Žmonės.lt filmo režisierius E.Vėlyvis teigė nieko nežinąs apie Ukrainos „Goskino“ sprendimą uždrausti rodyti „Nakties sergėtojus“ šalies kino teatruose. „Šios situacijos komentuoti negaliu, nes apie tai nieko nežinau“, – sakė E.Vėlyvis.

„Goskino“ vadovas Filipas Iljenko nurodė, kad toks sprendimas priimtas remiantis kinematografijos įstatymu ir siekiant apsaugoti informacinę Ukrainos erdvę.

Ukraina 2015 metais pradėjo drausti šalyje rusiškus filmus ir serialus. Rados papildytas kinematografijos įstatymas numato neišduoti leidimų tiems Rusijos filmams, kurie sukurti po 1991 metų ir kuriuos įvertinęs „Goskino“ pripažįsta „militaristiniais“ bei „propaguojančiais jėgos struktūras“.

Filmo kūrėjų nuotr./Emilis Vėlyvis „Nakties sergėtojų“ filmavimo užkulisiuose
Filmo kūrėjų nuotr./Emilis Vėlyvis „Nakties sergėtojų“ filmavimo užkulisiuose

„Nakties sergėtojų“ platintojai Lietuvoje šį filmą pristato, kaip juostą skirtą visai šeimai ir kurios siužetas turėtų patikti tiek veiksmo, tiek fantastinių, tiek filmų apie meilę mėgėjams. Filme jaunas kurjeris Paša netikėtai įsimyli lietuvių dainininkę, o iš tiesų vampyrę Daną Lokis, nuo kurios priklauso žmonių ir antgamtinių būtybių pusiausvyra pasaulyje.

Kadras iš filmo/Leonidas Jarmolnikas Emilio Vėlyvio režisuotame filme „Nakties sergėtojai“Leonidas Jarmolnikas filme „Nakties sergėtojai“

Kurjeris užverbuojamas padėti slaptai tarnybai, prižiūrinčiai tvarką ir ramybę. Bet netikėtai viskas ima slysti tarnybai iš rankų...

Filme vieną pagrindinių vaidmenų atlieka Rusijos kino žvaigždė Leonidas Jarmolnikas, jis yra ir vienas šio filmo prodiuserių.

L.Jarmolnikas viešai reiškia pritarimą Krymo okupacijai, tad Ukrainoje jis vertinamas itin kritiškai.

VIDEO: NAKTIES SERGĖTOJAI / Ночные стражи - anonsas (rež. Emilis Vėlyvis)
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką