Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 10, 14:35

V.Zelenskio džemperis parduotas aukcione: Ukrainai atiteko didžiulė pinigų suma

Ketvirtadienį Londone vykusiame aukcione už įspūdingą sumą buvo parduotas Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio flisinis džemperis. Už šį ikonišku tapusį drabužį buvo paklota milžiniška pinigų suma – net 111 tūkst. JAV dolerių (105 tūkst. eurų). Visi pinigai nukeliavo į Ukrainos paramos fondą.
Volodymyras Zelenskis
Volodymyras Zelenskis / Twitter nuotr.

Kaip skelbia CNN, V.Zelenskio džemperis su Ukrainos vadovo parašu buvo parduotas labdaros renginio „Brave Ukraine“, kurį Londono „Tate Modern“ muziejuje surengė Ukrainos ambasada, metu.

„Šiandien visas pasaulis žvelgia į žmogų, vilkintį paprastą flisinį džemperį. O dabar šis ikoniškas daiktas, asmeniškai pasirašytas prezidento V.Zelenskio, atsidūrė pas mus“, – skelbiama vaizdo įraše, kurį paviešino Ukrainos ambasada Jungtinėje Karalystėje.

Teigiama, kad pradinė ikonišku tapusio drabužio kaina siekė maždaug 61 tūkst. JAV dolerių. Už V.Zelenskio džemperį aukoti kuo daugiau aktyviai ragino čia apsilankęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas. Į susirinkusiuosius renginio metu kreipėsi ir pats Ukrainos prezidentas V.Zelenskis.

„Kokia garbė kalbėti po mano draugo Volodymyro Zelenskio, po vieno iš nuostabiausių šių laikų lyderių“, – sakė B.Johnsonas.

Rodos, B.Johnsono raginimai aukoti daugiau davė vaisių – už V.Zelenskio džemperį renginio dalyvis paklojo net 111 tūkst. JAV dolerių.

Teigiama, kad labdaros renginio „Brave Ukraine“ tikslas buvo ne tik surinkti taip reikalingų lėšų humanitarinei pagalbai Ukrainai, bet ir pasakoti tikras istorijas apie ukrainiečių, kovojančių fronto linijose, drąsą.

Kaip skelbia CNN, labdaros renginio „Brave Ukraine“ metu buvo galima įsigyti ne tik V.Zelenskio džemperį, bet ir jo žmonos Olenos Zelenskos padovanotus žaislus, rusų karių pražudyto fotografo Makso Levino nuotraukų ir net keramikinį gaidžio formos ąsotį, ukrainietės įteiktą B.Johnsonui, kai šis su V.Zelenskiu vaikštinėjo Kyjivo gatvėmis. Dalyviai taip pat galėjo varžytis ir dėl ekskursijos po Kyjivą, kurią vestų šio miesto meras Vitalijus Kličko.

Renginio metu Ukrainos ambasados paramos fondui „With Ukraine“ iš viso pavyko surinkti daugiau 1 mln. JAV dolerių. Didžioji dalis lėšų bus skirta Vakarų Ukrainos specializuotam vaikų medicinos centrui atstatyti, pranešė Ukrainos ambasada.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką