Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Covid-19 paveikti ūkiai gali pretenduoti į laikiną paramą: numatyta paskirstyti daugiau nei 33 mln. eurų

Pavasarį Lietuvą užklupusi koronaviruso pandemija smogė ir ūkininkams bei mažoms ir vidutinėms įmonėms. Būtent jų atstovai kviečiami teikti paraiškas ir pretenduoti gauti laikiną paramą tiems ūkiams ir įmonėms, kurias ypač paveikė Covid-19. Tai – nauja Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonė.
Žemės ūkis
Žemės ūkis / ZEN PR nuotr.

Paraiškų lauks mėnesį

Kaip skelbia Žemės ūkio ministerija, Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) paramos paraiškų 2020 m. priėmimo grafikas buvo papildytas nauja priemone – „Išimtinė laikina parama ūkininkams ir mažoms bei vidutinėms įmonėms (MVĮ), kuriuos ypač paveikė COVID-19 krizė“. Paraiškų priėmimas pagal šią naują priemonę organizuojamas nuo spalio 19 d. iki lapkričio 20 d.

Lėšų šiai priemonei įgyvendinti pavyko rasti perskirsčius KPP programos biudžetą. Skelbiama, jog nukentėjusiems nuo koronaviruso sukeltos krizės bus išdalintas 33,1 mln. eurų. Didžiausia paramos suma neviršys 7 tūkst. eurų vienam pareiškėjui ūkininkui (fiziniam ar juridiniam asmeniui vykdančiam žemės ūkio veiklą), 1,8 tūkst. eurų fiziniam asmeniui, savarankiškai vykdančiam veiklą pagal veiklos liudijimą ar įregistravus individualią veiklą. Labai mažai ir mažai įmonei (juridiniam asmeniui neatsižvelgiant į jo teisinę formą) suma neviršys 18 tūkst. eurų.

Tikslas – padėti „atsistoti ant kojų“ kaimo gamintojams

Kaip teigė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Strateginių pokyčių valdymo grupės patarėjas Edvardas Makšeckas, pagal šią priemonę siekiama padėti įmonėms ir asmenims vykdantiems žemės ūkio produktų perdirbimo veiklą kaimo vietovėje, kuriuos ypač paveikė COVID-19 krizė, išlaikyti ekonominį gyvybingumą dėl to, kad jų ekonominė situacija pablogėjo ir finansinis poveikis tęsiasi ilgiau negu karantino laikotarpis, taip pat siekiant išsaugoti Lietuvos žemės ūkio ir maisto sektoriaus gamybos potencialą.

„Pretenduoti gauti paramą gali visi kaimo vietovėje veikiantys žemės ūkio veiklos subjektai: ūkininkai, žemės ūkio bendrovės, žemės ūkio kooperatyvai, taip pat – labai mažos ir mažos įmonės, fiziniai asmenys, vykdantys veiklą pagal verslo liudijimą ar įregistravę individualią veiklą. Svarbu nepamiršti, kad tinkami pareiškėjai turi būti registruoti Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje 2020 m. kovo 16 d. maisto gamintojais“, – sakė ŽŪM atstovas.

Planuojama sulaukti iki 1,9 tūkst. pareiškėjų, kuriems bus skirta 33,1 mln. eurų paramos.

Suprasti akimirksniu

  • Pagal šią priemonę skiriama paramos suma yra:
  • žemės ūkio veiklos subjektui, juridiniam asmeniui – 1 800 Eur dydžio išmoka kiekvienam samdomam darbuotojui (vertinamas darbuotojų skaičius 2020 m. kovo 16 d.). Skiriama ne didesnė kaip 7 000 Eur išmoka vienam žemės ūkio veiklos subjektui, juridiniam asmeniui;
  • žemės ūkio veiklos subjektui, fiziniam asmeniui – 1 800 Eur dydžio išmoka. Jeigu valdoje ar ūkyje yra partnerių ir/ar samdomų darbuotojų, papildomai skiriama 1 800 Eur dydžio išmoka kiekvienam partneriui ir/ar samdomam darbuotojui (partnerių skaičius skaičiuojamas pagal Žemės ūkio ir kaimo verslo ar Ūkininko ūkio registrų paskutinio atnaujinimo duomenis, bet ne vėliau kaip 2020 m. liepos 17 d.; vertinant samdomų darbuotojų skaičių, imamas darbuotojų skaičius 2020 m. kovo 16 d.). Skiriama ne didesnė kaip 7 000 Eur išmoka vienam žemės ūkio veiklos subjektui, fiziniam asmeniui;
  • juridiniam asmeniui (neatsižvelgiant į teisinę formą; išskyrus žemės ūkio veiklos subjektus), atitinkančiam labai mažos ir mažos įmonės statusą – 1 800 Eur dydžio išmoka kiekvienam samdomam darbuotojui (vertinamas darbuotojų skaičius 2020 m. kovo 16 d.). Skiriama ne didesnė kaip 18 000 Eur išmoka vienam juridiniam asmeniui;
  • fiziniam asmeniui, savarankiškai vykdančiam veiklą pagal verslo liudijimą ar įregistravus individualią veiklą – 1 800 Eur dydžio išmoka.
  • Taip pat reikėtų žinoti, kad, jeigu pareiškėjas karantino laikotarpiu nuo 2020 m. kovo 16 d. iki 2020 birželio 17 d. yra gavęs subsidiją pagal Užimtumo įstatymą, parama būtų mažinama gautos subsidijos suma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais