Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Pieno importas Lietuvoje šiemet didėjo, o eksportas – mažėjo

Žalio pieno importas pirmąjį šių metų pusmetį didėjo, o eksportas – sumažėjo, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“.
Karvės pienas
Karvės pienas / 123RF.com nuotr.

Lietuvos pieno supirkimo ir perdirbimo įmonės iš kitų Europos Sąjungos valstybių pieno supirkėjų įsivežė 4,9 proc. daugiau žalio pieno nei pernai pirmąjį pusmetį. Apie 70 proc. jo supirkta iš Latvijos.

Vidutinė pieno supirkimo kaina per metus iš Latvijos mažėjo 3,8 proc. iki 303 eurus už toną, o supirkimo kiekis padidėjo 6,5 proc. iki 160,4 tūkst. tonų. Iš Estijos supirko 64,41 tūkst. tonų pieno – 5,1 proc. mažiau, o vidutinė jo kaina mažėjo 3,4 proc. iki 316,9 euro.

Šiemet Lietuvos pieno supirkėjai smarkiai padidino žalio pieno iš Lenkijos importą. „Agrorinkos“ ekspertų vertinimu, tam įtakos turėjo pandemija, taip pat dėl sezoniškumo padidėjusi žalio pieno pasiūla, dėl kurių pasaulinėje rinkoje stipriai sumažėjo žaliavos kainos. Lietuvos pieno supirkėjai šiemet importavo 4,4 tūkst. tonų pieno vidutiniškai po 284,3 euro.

Į kitas ES valstybes iš Lietuvos parduota 13,7 tūkst. tonų pieno – 54,1 proc. mažiau nei pernai. Apie 79 proc. lietuviško pieno parduota į Lenkiją – 40,7 proc. mažiau nei pernai, o pardavimo kaina didėjo 1,2 proc. iki 326,4 euro.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais