Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Ūkininkai iš Alytaus gaisro paveiktų teritorijų pirkti gyvulių kol kas neskuba

Alytaus rajono ūkininkai, ūkininkavę padangų gaisro paveiktose teritorijose, gali lengviau atsikvėpti. Jiems leista atnaujinti gyvulių bandas. Iki tol mokėta kompensacinė išmoka už nesupirktą pieną nuo šių metų liepos 1 d. nutraukiama.
Darbai po padangų gaisro „Ekologistika“ teritorijoje
Darbai po padangų gaisro „Ekologistika“ teritorijoje / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Ūkininkai buvo asmeniškai informuoti, kad gali atkurti gyvulių bandas. Tai padarė 2 ūkininkai iš 18. Kiti kol kas nežada pirkti gyvulių. Šiuo metu kompensacija už nesupirktą pieną ir negautą produkciją mokama iki 10 ūkininkų“, – sakė Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stasys Supranavičius.

Ūkininkams leista gyvulių bandas atnaujinti po Valstybinės maisto ir veterinarijos, Lietuvos geologijos tarnybų, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Alytaus rajono savivaldybės užsakymu atliktų grunto, paviršinio ir šachtinių šulinių vandens, augalų, žolės, šienainio ir kitų mėginių tyrimų dėl dioksinų, nustačius, kad dioksinai neviršija ES teisės aktuose nustatytas normų.

Šių metų balandžio–gegužės mėnesį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba paėmė 84 mėginius dėl dioksinų. Tyrimus įstaiga planuoja tęsti ir vasarą. Numatyta paimti 146 mėginius (uogų, daržovių ir pan.).

Šių metų balandį dėl gyvulių ir naminių paukščių užterštumo dioksinais iš viso buvo utilizuota 12 pieninių karvių, 31 mėsinė karvė, telyčia ir buliai, 21 avis, 1 ožka, 435 naminiai paukščiai ir 25 triušiai. 33 gyvulių laikytojams išmokėta 64 tūkst. 957 Eur kompensacijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais