Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ar žemės drebėjimą Turkijoje ir Sirijoje pajus automobilininkai: aukojami milijonai

Turkijoje darbuojasi apie 1000 įmonių, gaminančių atsargines dalis įvairiems automobilių modeliams. Bet ir tai dar ne viskas. 2021 m. Turkija pagamino 1 276140 automobilių ir pagal dydį buvo 13-tas gamintojas pasaulyje. Iki 85 proc. produkcijos Turkija eksportuoja į Europos šalis.
Mercedes Benz vilkikai, gaminami Turkijoje
Mercedes Benz vilkikai, gaminami Turkijoje / Gamintojo nuotr.

„Renault“ gamykla taip pat įsikūrusi šiauriau, taigi atokiau nuo žemės drebėjimo zonos. Bursoje veikianti lengvųjų automobilių ir atsarginių dalių gamykla – didžiausia už V.Europos ribų. Čia gaminami „Clio“, „Megane“, taip pat vidutinio dydžio sedanas „Renault Fluence“.

„Mercedes“ sunkvežimių ir autobusų gamykla – Aksarajaus mieste, pačiame Turkijos viduryje. Čia gaminami autobusai „Travego“ ir „Tourismo“ bei vilkikai „Actros“, „Atego“, „Arocs“. Tačiau šios gamyklos požeminiai smūgiai niekaip nepaveikė. saugi ir Hosdere miesto autobusų gamykla netoli Stambulo.

Oficialiai „Mercedes“ nepraneša apie jokius gamybos ar tiekimo grandinės sutrikimus, tačiau informuoja apie milijoną eurų, kurį paaukojo Vokietijos „Raudonajam Kryžiui“. Šie pinigai bus panaudoti teikiant skubią pagalbą žemės drebėjimo aukoms. „Mercedes“ taip pat praneša, kad skatina savo darbuotojus paremti nukentėjusias šalis.

15min kreipėsi papildomos informacijos į šių automobilių gamintojų atstovus Lietuvoje. Kol kas nė vienas nepateikė duomenų, kad dėl stichijos būtų nukentėjęs automobilių gamybos procesas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius