Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti

Automobilių ekspertas: ką reikia žinoti perkantiems automobilį prieš žiemą?

Šalies gyventojai, planuojantys įsigyti naudotą automobilį prieš prasidedant šaltajam sezonui, turėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių ypatumų, susijusių su transporto priemonės saugumu bei pačios mašinos pardavėju. Automobilių pardavimo ekspertas Paulius Valiukėnas pabrėžia, jog teisingas pasirinkimas gali lemti ne tik optimalesnę kainą, tačiau ir kur kas didesnį komfortą bei patikimumą, rašoma pranešime spaudai.
Vyras automobilyje
Vyras automobilyje / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Automobilis Žiema

Pasak UAB „Longo LT“ vadovo P.Valiukėno, automobilio pirkimas šiltuoju ir šaltuoju sezonu skiriasi. Perkant transporto priemonę prieš žiemą ar jai jau prasidėjus būtina įvertinti tam tikrus ypatumus ir rizikas.

„Yra nemažai techninių niuansų, kurie šaltuoju periodu tampa itin svarbūs. Pavyzdžiui, žiemos metu sudėtingiau patikrinti, ar tinkamai veikia automobilio kondicionierius. Kita vertus, jei vasarą automobilis užsiveda lengvai, atėjus šalčiams atsiveria kitokios problemos: pavyzdžiui, variklis sunkiai kuriasi dėl prastos purkštukų būklės“, – sako specialistas.

Jo teigimu, „žieminiam“ pirkėjui visų pirmiausia patartina įvertinti padangų būklę: „Juk su šiuo automobiliu reikės grįžti namo, o saugumas – visada svarbiausia“, – akcentuoja P.Valiukėnas.

Jis atkreipia dėmesį, jog nemaža dalis prekeivių net ir žiemą pardavinėja automobilius, ant kurių sumontuotos vasarinės padangos. Kita vertus, jei sumontuotos žieminės, tačiau prastos būklės, su nusidėvėjusiu protektoriumi – tai irgi prasta išeitis. Be viso kito dar ir todėl, jog eismo įvykio atveju draudimo kompanija nuostolių dėl šios priežasties gali ir nekompensuoti.

„Dar vienas svarbus elementas – salono šildymo sistema. Būtina patikrinti, ar ji veikia tinkamai, priešingu atveju gali kilti didelių nepatogumų. Ir ne tik dėl to, kad automobilio salonas bus šildomas nepakankamai“, – teigia ekspertas.

P.Valiukėnas pabrėžia, jog žmonės, nutarę įsigyti automobilius iš pavienių pardavėjų, neretai rizikuoja susidurti su situacija, kad mašinos variklis pardavimo metu bus darbinės temperatūros ir dirbs tinkamai, tačiau vėliau, šalčių metu, jo užvesti gali ir nebepavykti.

„Todėl geresnis pasirinkimas – pirkti transporto priemonę iš sertifikuotų pardavėjų. Tokiu atveju prieš žiemos sezoną ar jo metu pirkėjas gauna tinkamas žiemines padangas ir pilną paruoštą bei patikrintą automobilį, kuris užsives ir važiuos ir esant dideliems šalčiams“, – sako P.Valiukėnas, pridurdamas, jog sertifikuotas pardavėjas patikrins, o jei reikės – pakeis kuro filtrą, žvakes, pasirūpins žieminiu dyzelinu, pakeis langų skystį, sužiūrės kitus būtinus elementus, kitaip tariant, pasirūpins viskuo, kad pirkėjas galėtų važiuoti saugiai, patogiai ir be problemų.

Automobilių pardavimo ekspertas dėmesį atkreipdamas į pirkėjus, šiuos skatina į pirkimo procesą pažvelgti dar įdėmiau, neapsiribojant tik bendru automobilio stovio įvertinimu. Svarbu nepraleisti ir pirkimo–pardavimo dokumentų, suteikiamos garantijos patvirtinimo bei ridos išrašų gavimo. Tai vieni aktualiausių, pirkėjui saugumą garantuojančių aspektų.

„Nors automobilio pirkimo procese svarbią vietą užima transporto priemonės nuodugnus įvertinimas, pirkėjui suteikiamų dokumentų svarba – neginčijama. Pastarieji ne tik užtikrina, jog įsigyjamas automobilis neturi užslėptų defektų, bet ir patvirtina, jog šiems atsiradus, pirkėjas galės kreiptis į pardavėją ir prašyti sumokėtų pinigų gražinimo“, – aiškina P.Valiukėnas, pridurdamas, jog visus būtinus dokumentus klientui išduoti privalo kiekvienas sertifikuotas automobilių pardavėjas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką