2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
09 29 /13:08

Nuo spalio pradžios automobilių numeriai bus paženklinti Lietuvos herbu – Vyčiu

Nuo spalio valstybės įmonės „Regitra“ išduodami naujo dizaino automobilių numerio ženklai bus su Lietuvos valstybės herbu – Vyčiu.
Lukas Balandis/BNS nuotr.
„Regitra“ organizacijos struktūros pokyčių pristatymas

„Numerio ženklai su Vyčiu prisidės prie Lietuvos valstybės simbolikos puoselėjimo ir mūsų šalies reprezentavimo“, – sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė penktadienį „Regitros“ išplatintame pranešime.

„Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas teigė, kad užsisakyti naujo dizaino ženklus bus galima nuo kitos savaitės, bet pereinamuoju laikotarpiu eilės tvarka bus išduodami anksčiau pagaminti senojo pavyzdžio ženklai.

„Planuojame, kad nuo gruodžio mėnesio visi išduodami numerio ženklai bus su lietuvybės simboliu“, – tvirtino V.Dominauskas.

Pasak jo, pakeitus dizainą paslaugų ir numerio ženklų kaina nesikeis, tačiau dėl didelių numerio ženklų gamybos ir išdavimo apimčių numatyta keletas išimčių, kai valstybės herbas nebus naudojamas.

Vytis nebus naudojamas diplomatiniuose, galingiesiems keturračiams ir iš šalies išvežamoms transporto priemonėms ženklinti skirtuose numerio ženkluose, taip pat laikinuose valstybinio numerio ženkluose, skirtuose motorinėms transporto priemonėms, priekaboms, savivaldžių automobilių bandymams ženklinti ir dviračiams skirtose lentelėse.

Pranešime nurodoma, kad pernai „Regitra“ išdavė daugiau nei 397 tūkst. vienetų numerio ženklų plokštelių, beveik 96 proc. jų sudarė 1-o formato numerio ženklai, skirti lengviesiems keleiviniams, krovininiams automobiliams ir priekaboms ženklinti.

Valstybės herbą naudoti automobilio ženklinime pasiūlė Seimo narys konservatorius Andrius Kupčinskas, jo iniciatyva buvo priimtos tai daryti leidžiančios įstatymo pataisos.

A.Kupčinsko teigimu, daugelio šalių automobilių ženklų raidžių ir skaičių kombinacijos siekia septynis–aštuonis simbolius, o Lietuvoje – tik šešis, todėl Lietuvos automobilių numerio ženkliuose yra pakankamai vietos integruoti Vyčio ženklą.

Herbą numerio ženkluose jau naudoja tokios Europos Sąjungos šalys kaip Slovakija, Kroatija, Slovėnija, Serbija, Vengrija, taip pat ne ES šalys, pavyzdžiui, Šveicarija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką