15min be reklamos
03 25

Slaptas jūrų pėstininkų ginklas – mažiausias visureigis pasaulyje

Antrojo pasaulinio karo laikų „Jeep“ yra mažas visureigis – 3,36 metrų ilgio ir 1,57 metrų pločio automobilis sveria vos daugiau nei 1,1 toną. Po to kariniai visureigiai stipriai išaugo. Bet ne visi – „M422 Mighty Mite“, kadaise naudotas JAV jūrų pėstininkų yra neįtikėtinai mažas.
M422A1. Mighty Mite šiaip buvo dvivietis, bet gale buvo galima montuoti sulankstomas sėdynes, kurios išplėsdavo vietų skaičių iki 6. (Broncowilly, Wikimedia (CC BY-SA 3.0)
M422A1. Mighty Mite šiaip buvo dvivietis, bet gale buvo galima montuoti sulankstomas sėdynes, kurios išplėsdavo vietų skaičių iki 6. (Broncowilly, Wikimedia (CC BY-SA 3.0)

APK laikų „Jeep“ (kuris taip vadintas tik neoficialiai) tarsi padėjo pamatus lengvojo karinio visureigio modeliui. Tačiau būta ir mažesnių karinių mašinų. Verta prisiminti, kad prancūzai „Vespa“ motorolerius buvo apginklavę 75 mm ginklais, o italų „Mulo Meccanico“ buvo varomas visais trimis ratais. Tačiau tos mašinos neprimena visureigių, o „M422 Mighty Mite“ tokiu yra nuoširdžiai, neapsimesdamas.

Iš karto po Antrojo pasaulinio karo JAV ginkluotosios pajėgos ėmė žvalgytis naujo visureigio specialiai Jūrų pėstininkų korpusui. Jis privalėjo būti kiek įmanoma lengvesnis, bet varomas 4 ratais ir pakankamai greitas. Buvo 1946-ieji, todėl nieko keisto, kad savo pasiūlymus teikė kompanijos, kurios anksčiau varžėsi dėl karo meto visureigio gamybos kontrakto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką