Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 04 12 /15:40

165-metį švenčiantis „Volfas Engelman“ išgyvena sėkmingiausius metus

Viena seniausių Lietuvoje alaus ir kitų gėrimų gamyklų „Volfas Engelman“ švenčia 165 metų sukaktį. Bendrovė teigia, kad jubiliejaus sulaukė išgyvendama sėkmingiausią periodą per visą ilgą istoriją.
„Volfas Engelman“ spados konferencija
Alfredas Bumblauskas, Marius Horbačauskas ir Lasse Aho / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Sukakties proga surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavo „Volfas Engelman“ valdančios „Olvi“ grupės prezidentas Lasse Aho, „Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačauskas ir Vilniaus universiteto profesorius istorikas Alfredas Bumblauskas.

Generalinis direktorius M.Horbačauskas džiaugėsi „Volfas Engelman“ 165 metų jubiliejumi ir sėkminga bendrovės veikla.

„Labai smagu, kad esame atpažįstami. Mūsų istorija verslui labai padeda. Nepaisant visų apribojimų, akcizų, praėjusieji metai nuo pat 1853 m. mums buvo patys geriausi. Mūsų rinkos dalis padidėjo. Tiek apyvarta, tiek ir pelnas buvo geriausi per visą istoriją“.

M.Horbačausko teigimu, ribojimai ir akcizų pokyčiai alkoholio rinkoje, su kuriais teko susidurti per pastaruosius metus, kelia vis didesnius iššūkius, o lyginant situaciją su kitomis grupei priklausančiomis įmonėmis pastebima labai aiški tendencija ne tik dėl rinkos stabilumo, bet ir gerokai intensyvesnės konkurencinės aplinkos. Manoma, kad tai yra dėl to, jog Lietuvoje stambių alkoholio gamintojų yra gerokai daugiau, nei kitose šalyse, todėl siekiant išlaikyti stabilumą ir augimą prireikia gerokai daugiau gamintojų pastangų.

Pasak M. Horbačausko, ryškūs pokyčiai matomi jau iš pirmųjų šių metų mėnesių rezultatų: Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, iki kovo mėnesio alaus rinka krito apie 48 proc., tuo tarpu tyrimų bendrovė „Nielsen“ praneša apie 10 proc. vartojimo sumažėjimą.

Visgi pernai, nepaisant verslo aplinkos pokyčių, „Volfas Engelman“ finansiniai rezultatai buvo geriausi nuo 1853-jų, t.y. nuo tada, kai bravoras buvo įkurtas.

„Sakyčiau, tokie rezultatai buvo išimtis alkoholinių gėrimų sektoriuje, bet mums pakankamai aišku, kas tą lėmė: intensyviai atnaujinamas produktų portfelis, auganti rinkos dalis, aktyvūs pardavimai į eksporto rinkas“, – dėstė M.Horbačauskas.

„Olvi“ grupės prezidentas Lasse Aho džiaugėsi, kad įmonėje tvyro gera darbo atmosfera ir darbuotojai yra patenkinti sąlygomis.

Visgi į įmonę Lietuvoje jau apie 65 mln. Eur investavusi „Olvi“ grupė nerimauja dėl sąlyginai dažnai besikeičiančios šalies verslo aplinkos, ypatingai dėl alkoholio sektoriui tekusių apribojimų.

L.Aho teigia, kad ribojimai alkoholio Europos Sąjungos rinkoms yra taikomi lokaliai, todėl iš investuotojo pusės, vystant verslą šiame regione, kiekvienoje šalyje susiduriama su vis kitokiais politiniais barjerais. „Mano nuomone, labai svarbu, kad tarp industrijos dalyvių ir vietinės valdžios nuolat būtų palaikomas dialogas, kad sprendimai būtų subalansuoti abiems pusėms. Kita vertus, reaguojant į visus ribojimus ir vartojimo tendencijas planuojame plėsti bravoro produktų krepšelį ir didinti nealkoholinių gėrimų pasiūlą, nes būti tik alaus gamintoju šiandien yra per daug rizikos verslui“, – sako L.Aho.

L.Aho pažymi, kad Skandinavijos šalyse griežtų ribojimų laikotarpis jau praeitas etapas: „Ribojimai alkoholio sektoriui Suomijoje buvo patys griežčiausi, o mokesčiai – patys didžiausi visoje Europos Sąjungoje. Visgi atsižvelgiant į vartojimo pokyčius šie ribojimai buvo palengvinti gamintojų atžvilgiu“.

Profesorius A.Bumblauskas, atskleidęs įdomiausius gamyklos istorijos aspektus, šyptelėjo, kad „Volfas Engelman“ nealkoholinis alus jam pats skaniausias.

Specialią studiją dėl bravoro ištakų ir įkūrimo datos atlikusio istoriko A.Bumblausko tvirtinimu, „Volfas Engelman“ yra seniausiai Lietuvoje nepertraukiamai veikianti gamybos įmonė, Lietuvoje įkurta tuo metu, kai Europoje įsibėgėjo antroji pramonės revoliucija.

„Jie yra sąžiningi, ieško įkurtuvių datos, su tikru paminėjimu ir akcentuoja pramonininkiškumą. Tai yra labai svarbu ir šiuo požiūriu padeda atskirti atsiradimą nuo bravorų. Šiaip bravorų, kurie buvo dvaruose“, – akcentavo profesorius Alfredas Bumblauskas.

A.Bumblauskas priminė, kad įmonės įkūrėjo pirklio Rafailo Volfo sūnus Iseras Beras tvarkėsi taip sėkmingai, kad tapo Lietuvos alaus karaliumi bei antru pagal turtingumą Lietuvos žmogumi. Jam dar būnant gyvam, įmonę perėmė jo sūnūs.

Pirmas Pasaulinis karas šiek tiek sustabdė įmonės veiklą, tačiau jau 1919 metais ji buvo atgaivinta. Sovietmečiu gamykla buvo nacionalizuota, pakeistas jos pavadinimas. Tačiau pastaraisiais metais vėl grįžta prie istorinių pavadinimų bei ištakų.

Vakare „Volfas Engelman“ jubiliejaus proga savo draugus bei partnerius pakvietė į šventinį vakarą Kauno „Žalgirio“ arenos amfiteatre. Gamyklos vadovus sveikins ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, bus surengta 3D ekskursija po „Volfas Engelman“ bravorą, svečiai klausysis muzikinės programos bei išvys intriguojantį gamyklos naują produktą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius