Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 6d. 21:19

„Amber Grid“ pelnas šiemet augo iki 7,8 mln. eurų

AB „Amber Grid“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / AB „Amber Grid“

Gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorė „Amber Grid“ per devynis šių metų mėnesius uždirbo 7,8 mln. eurų pelno – 1,3 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, kai jis siekė 7,7 mln. eurų. Konsoliduotos pajamos siekė 38,7 mln. eurų – 1 proc. mažiau nei pernai sausį-rugsėjį, kai jos buvo 39,1 mln. eurų, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Amber Grid“.

Laikinasis „Amber Grid“ vadovas Nemunas Biknius sako, kad trečiąjį ketvirtį fiksuotas rekordinis dujų transportavimas Latvijos kryptimi ir šiemet dešimtadaliu augęs vartojimas Lietuvoje leido kompensuoti dėl šiltų žiemos orų mažesnę dujų perdavimo paslaugų paklausą metų pradžioje.

„Nenutrūkstamas suskystintų gamtinių dujų importas šiltuoju metų laiku leido ne tik išnaudoti Klaipėdos SGD terminalo pajėgumus, bet ir stabilizuoti mūsų uždirbtų pajamų lygį. SGD rinkoje ir toliau besilaikant mažoms dujų kainoms, tikėtina paskutinį šių metų ketvirtį matysime tas pačias šalies ir kaimyninių valstybių vartotojams palankias tendencijas“, – pranešime teigė N.Biknius.

Didesnės pajamos už suteiktas transportavimo paslaugas antrąjį ir trečiąjį metų ketvirtį taip pat amortizavo daugiau nei dvigubai sumažintos reguliuojamos investicijų grąžos poveikį finansiniam rezultatui.

„Amber Grid“ pelnas iki mokesčių, palūkanų, nusidėvėjimo ir amortizacijos (EBITDA) siekė 17,2 mln. eurų – 6 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu, kai jis buvo 18,3 mln. eurų.

Konsoliduotos veiklos sąnaudos mažėjo 4 proc. iki 29,1 mln. eurų.

Dujų perdavimo tinklo modernizavimui „Amber Grid“ sausio-rugsėjo mėn. skyrė 14,1 mln.
eurų - 24 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

Per tris ketvirčius 10 proc. išaugo dujų vartojimas Lietuvoje, Lietuvos poreikiams buvo suvartota 16,7 teravatvalandžų (TWh) dujų, pernai tuo pačiu metu – 15,2 TWh.

Per sausį-rugsėjį į Lietuvą buvo transportuota 21,2 TWh gamtinių dujų, neskaitant dujų transportavimo į Kaliningrado sritį – 20,4 proc. daugiau.

Iš Klaipėdos SGD terminalo patiekta 56,5 proc., o vamzdynais iš Baltarusijos ir Latvijos – 43,5 proc. viso įleisto dujų kiekio, skirto Lietuvos ir kitų Baltijos šalių vartotojams. Per Klaipėdos SGD terminalą tiekiamų dujų kiekis buvo 76 proc. didesnis.

Latvijos ir Estijos kryptimi komerciškai buvo transportuota 4,2 TWh gamtinių dujų ir tai beveik du kartus daugiau nei pernai per devynis mėnesius, kai į kitas Baltijos šalis buvo transportuota 2,2 TWh dujų.

96,58 proc. „Amber Grid“ akcijų priklauso Energetikos ministerijos valdomam holdingui „Epso-G“.

„Amber Grid“ akcijos kotiruojamos biržos Papildomajame prekybos sąraše.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką