Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 birželio 30d. 19:11

Dosnumas grėsmės akivaizdoje: pagalbos medikams sąmata artėja prie 600 tūkst. eurų

„Rivonos“ generalinis direktorius ir „Norfos” įmonių grupės savininkas Dainius Dundulis Gerumu dalintis gera
Asmeninio albumo nuotr. / Dainius Dundulis
Pavasarį pasaulį supurčiusi pandemija tapo išbandymu visai Lietuvai. Priešakinėse kovos su koronavirusu linijose stovėjusiems medikams stingant apsauginių priemonių, abejingi neliko šalies verslai. Vien bendrovės „Norfos mažmena“ nuo koronaviruso pandemijos pradžios šalies gydymo įstaigoms suteikta parama jau pasiekė 583 596 eurų.

Aktyviai bendrovė bendradarbiavo su Vilniaus „Santaros“ klinikomis, tačiau apsaugos priemonėmis bei medicinine įranga taip pat aprūpino gydymo įstaigas kituose didžiuosiuose šalies miestuose bei regionuose.

Parama privačiomis „Norfos mažmenos“ lėšomis gydymo įstaigoms teikiama buvo tiesiogiai bendraujant ir aptariant poreikius pandemijos akivaizdoje dirbančia medikų bendruomene.

„Spendimą paremti medikus priėmėme vos Lietuvoje įvedus karantiną. Manau, kad visa šalis jautė poreikį padėti. Tik vienas dalykas yra norai, o kitas – realūs darbai. Esu įsitikinęs, kad galimybių visada yra, tik kiekvieno skirtingos. Svarbiausia buvo susitelkti“, – 15min sakė „Norfos mažmenos“ valdybos pirmininkas Dainius Dundulis.

Didžiausiu iššūkiu tapo sklandus transportavimas

Sudėtingiausia, pasak D.Dundulio, įmonei, standartiškai du dešimtmečius prekes į Lietuvą gabenančiai jūrų keliais, buvo organizuoti sklandų prekių transportavimą oro erdve iš Kinijos.

„Apsaugos priemones įsigyti buvo nelengva, tačiau įmanoma. Iššūkiu tapo tai, kad kritiniu laikotarpiu, kai apsaugos priemonių labai trūko, negalėjome delsti. Kadangi jūros keliu prekės atvyksta per daugmaž du mėnesius, pradžioje teko organizuoti transportavimą į Lietuvą lėktuvais. Su tokiu krūviu tiekėjai irgi tvarkėsi sunkiai“, – pasakojo D.Dundulis.

Padovanojo pirmąjį tokį plaučių ventiliacijos įrenginį

„Norfos mažmena“ Lietuvos medikams padovanojo 45 tūkst. porų antbačių, 785 tūkst. veido kaukių, 6,3 tūkst. litrų rankų dezinfekanto, 5000 medicininių kombinezonų ir tiek pat respiratorių, o labiausiai didžiuojamasi „Santaros“ klinikoms padovanotu dirbtinės plaučių ventiliacijos „Ecmo quantum“ aparatu.

„Įrenginys toliau darys didelį darbą gelbėdamas daug gyvybių. Pirmasis toks Lietuvoje. Nurimus pandemijai, tarnaus kardiochrurgijoje, kraujo ir širdies persodinimo operacijose“, – pabrėžė D.Dundulis.

Aukštos klasės medicininio įrenginio vertė – 200 tūkst. eurų be PVM. „Santaros“ klinikoms „Norfa“ taip pat padovanojo dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatą „Bellavista 1000“ bei gyvybinių funkcijų stebėsenos monitorių Q5 centrinę stotį.

„Norfos mažmenos“ valdybos pirmininko D.Dundulio teigimu, įspūdinga pandemijos metu įmonės paaukota piniginė suma efektyviai panaudota buvo kompetentingos darbuotojų komandos dėka.

„Mūsų vadyba labai noriai organizavo priemonių ir įrangos įsigijimą bei paskirstymą tiek į didžiausias šalyje, tiek į rajonines ligonines. Degė žmonių akys noru padėti, organizuoti viską kuo greičiau“, – tikino D.Dundulis.

Verslas neturėtų likti nuošalyje

Beveik 600 tūkst. eurų siekianti solidi „Norfa mažmena“ parama Lietuvos medikams – ne pirmasis dosnus socialiai atsakingos įmonės gestas.

Praėjusių metų spalį bendrovė skyrė 10 tūkst. eurų gaisrininkams, gesinusiems Alytaus padangų perdirbimo gamyklos gaisrą. Nuolat remia kūrėjus, nedideles bendruomenes, integracijos į visuomenę centrus.

„Pasitaikius problemai, visada pagal galimybes stengiamės padėti ir nelikti nuošalyje. Gyvendami Lietuvoje ir matydami joje susidūrusius su sunkumais, verslai neturėtų likti abejingi“, – kalbėjo D.Dundulis.

Pasak „Norfos mažmenos“ valdybos pirmininko, tarptautinė logistika vis dar susiduria su trukdžiais, ir ne visa bendrovės parama medikams yra pasiekusi Lietuvą.

Pakeliui – dar viena 100 tūkst. eurų vertės siunta su medicinoje naudojamais apsauginiais akiniais. Šis krovinys taip pat nenuguls sandėliuose ir bus išdalintas gydymo įstaigoms Lietuvoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką