Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Geronomika: kam krizė išejo į naudą

Ne visos šalies įmonės pajuto krizę – kai kurioms jų šie metai netgi geresni nei ankstesni.
Sūriams uždaromi keliai į Rusiją.
Sūris / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Statistikos departamento duomenimis, kai kurių prekių gamyba ir pardavimas sausio–kovo mėnesiais, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, augo nuo kelių procentų iki keliasdešimties kartų, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Skųstis negali kruopų gamintojai. Nors kai kurie prekybininkai tikėjosi, kad sumažėjus pajamoms žmonės pradės valgyti pigiausias kruopas, taip neatsitiko – auga brangesnių kruopų gamyba. Grikių kruopų šiemet pagaminta 12 proc., o parduota – 22 proc. daugiau. Dar labiau išaugo manų populiarumas.

„Visi myli savo gyvūnus, tačiau kad žmonės pradės pirkti daugiau šunų ėdalo ir įvairių gyvūnų priežiūros reikmenų, nesitikėjome“, – pripažįsta „Maximos“ atstovė Renata Saulytė. Šios produkcijos taip pat parduota dešimtadaliu daugiau. Šiemet Lietuvoje beveik 40 proc. daugiau pagaminta ir šunų ėdalo.  „Manau, mums padėjo tai, kad keturkojų savininkai pradėjo taupyti ir brangesnį importinį ėdalą iškeitė į lietuvišką“, –  dienraščiui „Lietuvos rytas“ teigė „Kauno grūdų“ savininkas Tautvydas Barštys. T.Barštys tvirtina, kad neblogai sekasi pardavinėti ne tik šunų ėdalą, bet ir šiemet kiek atpigusius miltus bei lietuvišką paukštieną.

Šiemet taip pat keliais procentais išaugo beveik visų pieno produktų gamyba. Bendrovės „Pieno žvaigždės“ vykdomasis direktorius Linas Sasnauskas teigia, jog labiausiai padidėjo sviesto ir sūrio pardavimas.

Sustojus statyboms prekyba naujais baldais Lietuvoje pradėjo merdėti, tačiau didžiosios baldų gamyklos vis dar dirba be pertraukų. Šiemet įvairių medinių baldų pagaminta daugiau. Neblogais rezultatais Lietuvos baldžiai gali girtis dėl pasaulinės baldų prekybos milžinės „Ikea“. Ši kompanija nuperka didžiąją dalį lietuviškų baldų. Lietuvoje žmonės pastaruoju metu taip pat perka nedidelius, vidutinės klasės baldus. Tačiau sunkūs laikai atėjo biurų ir virtuvės baldų gamintojams.

„Manome, kad nuosmukis šiemet nepaveiks prekybos brangiais drabužiais, tačiau dabar atrodo, kad mažiau nukentėti gali pigesnių drabužių sektorius“, – sako marškinius, darbines uniformas ir moteriškas palaidines užsieniečiams siuvančios bendrovės „Vilkma“ vadovė Giedrė Plačiakytė.

Statistikos departamento duomenimis, šiemet labiausiai padidėjo džemperių, megztinių, naktinių marškinių, vyriškų džinsų, kombinezonų, moteriškų kostiumų, moteriškų apatinių, įvairių apsiaustų ir kai kurių kitų drabužių gamyba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius