Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gyventojai pasipiktinę: Vyriausybė pataria dirbti iš namų, tačiau ESO patikrinimų metu atjungia elektrą

Antrąjį karantiną paskelbusi Vyriausybė gyventojams rekomendavo dirbti iš namų. Nuotoliniu būdu vyksta ir mokinių pamokos. Tačiau valdžios nurodymų besilaikantys gyventojai pasipiktinę – per karantiną planinius patikrinimus tęsianti ESO visai darbo dienai atjungia elektros energiją, dalį šeimų palikdama ir be interneto, ir be šildymo. Įmonė iš pradžių teisinosi, kad vykdo tik būtiną elektros tinklo rekonstrukciją, tačiau vėliau informavo, kad kai kuriuos darbus per karantiną visgi stabdys.
Aukštos įtampos laidai
Aukštos įtampos laidai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Į 15min redakciją kreipėsi skaitytojas, kuris piktinosi, jog prieš savaitę bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) informavo dalį vartotojų, jog nebus tiekiama elektra.

„Tiesa, tas laiko tarpas yra net 7 valandos. Telefonu jie informavo, kad tai planiniai darbai, tačiau atsakyti, kodėl suplanavo karantino metu, negalėjo. Taip pat negalėjo atsakyti, kaip per praktiškai visą dieną reikės pasimaitinti, pamaitinti vaikus, dirbti per nuotolį, šildytis būstą“, – rašė skaitytojas.

123RF.com nuotr./Asociatyvinė nuotrauka. Nuotolinis darbas
123RF.com nuotr./Asociatyvinė nuotrauka. Nuotolinis darbas

Turėjo su dviem vaikais vykti į biurą

Per karantiną ESO tęsiami planiniai patikrinimai, kurių metu elektra gyventojams atjungiama visai darbo dienai, gyvenimą apkartino ir „Go Vilnius“ direktorei Ingai Romanovskienei, gyvenančiai nuosavame name Vilniuje.

I.Romanovskienė 15min pasakojo, kad šiuo metu dirba iš namų, o du jos mokyklinio amžiaus vaikai taip pat mokosi nuotoliniu būdu. Nuosavame šeimos name nuo elektros priklauso viskas – šildymas, vandens tiekimas, maisto gamyba, apšvietimas, tad ESO sprendimas per vieną savaitę atlikti du po visą dieną trukusius patikrinimus sukėlė nemažai rūpesčių.

„Go Vilnius“ nuotr./Inga Romanovskienė
„Go Vilnius“ nuotr./Inga Romanovskienė

Pirmą kartą elektros tiekimas buvo nutrauktas nuo 12 iki 18 val., o antrą – nuo 9 iki 22 val.

„Tai sukelia daugybę problemų, nes dirbame nuotoliniu būdu, stengiamės kuo labiau apriboti socialinius kontaktus – neišeiti iš namų, nevažiuoti į ofisą. Nuosavame name esame visiškai priklausomi nuo elektros – jei nėra elektros, tai nėra vandens, liekame be šildymo, nėra ir interneto, o vaikams turi vykti nuotolinės pamokos“, – kalbėjo „Go Vilnius“ direktorė.

Nuosavame name esame visiškai priklausomi nuo elektros – jei nėra elektros, tai nėra vandens, liekame be šildymo, nėra ir interneto, o vaikams turi vykti nuotolinės pamokos, – kalbėjo „Go Vilnius“ direktorė.

„Viskas sustoję – nei šviesos, nei maisto gali pasišildyti, nei tualete vandens nuleisti, nes nėra vandens“, – pridūrė ji.

Tad abi dienas I.Romanovskienei teko pasiimti abu vaikus ir vykti visai darbo dienai į biurą.

„Išvažiavau su vaikais į biurą – grįžau, tik šunį išvežiau ir vėl laukėme, kol bus atnaujintas elektros tiekimas“, – apie patirtus nepatogumus pasakojo I.Romanovskienė.

Infografiką, kaip koronavirusas platinamas oru, žiūrėti ČIA.

Į gyventojų prašymą atidėti darbus nereagavo

Abu 15min pašnekovai tvirtino, kad gyventojai kreipėsi į ESO prašydami atidėti planinius darbus, bet įmonė į prašymus neatsižvelgė.

„Gyventojų pasiūlymai darbus atlikti keliais etapais arba naktį nebuvo priimti motyvuojant tuo, kad viskas jau suplanuota“, – pasakojo 15min skaitytojas.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./ESO darbuotojas
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./ESO darbuotojas

Tokio pat atsakymo sulaukė ir I.Romanovskienės kaimynai.

I.Romanovskienės nuomone, įmonė privalėtų atsižvelgti į aplinkybes – šalyje įvestą karantiną, šaltąjį sezoną – ir planinius darbus atidėti vasarai.

„Jei įvyksta avarija, aš tikrai suprantu, bet planiniai darbai yra protu nesuvokiama. Aš išvažiavau į ofisą, bet ką daryti, jei žmogus saviizoliacijoje ir negali išvykti. O jei dar ir mažą vaiką augina ir reikia mišinukus šildyti. Man nepatogumai, bet yra žmonės, kuriems išeities nebūtų, jei yra saviizoliacijoje su mažu vaiku“, – atkreipė dėmesį I.Romanovskienė.

Jei įvyksta avarija, aš tikrai suprantu, bet planiniai darbai yra protu nesuvokiama. Aš išvažiavau į ofisą, bet ką daryti, jei žmogus saviizoliacijoje ir negali išvykti, – stebėjosi I.Romanovskienė.

Dalį darbų žada stabdyti

Pakomentuoti situaciją ir gyventojų skundus 15min paprašė ir ESO bendrovės.

Įmonės atstovas Tadas Markevičius 15min teigė, kad ESO supranta, jog šiuo sudėtingu laikotarpiu būti be elektros energijos sudėtinga, tačiau turi rūpintis patikimu elektros energijos tiekimu. Be to, jis pridūrė, kad gyventojų skundų dėl planinių patikrinimų nėra sulaukta, o į svarius gyventojų prašymus atidėti patikrinimus atsižvelgia.

Tiesa, atidėti remonto darbus prašę gyventojai teigia priešingai.

ESO nuotr./„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO)
ESO nuotr./„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO)

T.Markevičius teigė, kad įmonė per karantiną vykdo darbus, kurie neišvengiami (pavyzdžiui, jei ant elektros linijos užvirto medis, dėl kitų priežasčių sugedo elektros linija ar transformatorinė, nustatyti kritiniai tinklo defektai ir kt.).

Tačiau tuo pačiu pripažino, kad atliekami ir elektros tinklo rekonstravimo darbai, kurie būtini elektros energijos kokybei ir elektros tinklo patikimumui užtikrinti.

Paklaustas, ar įmonė negalėtų šių darbų atlikti kitu metu, pavyzdžiui, naktį ar savaitgalį, T.Markevičius aiškino, jog rekonstravimo bei remonto darbai elektros įrenginiuose tamsiu paros metu nėra vykdomi (išskyrus avarinius darbus, kai reikia atstatyti elektros energijos tiekimą klientams), nes tai kelia grėsmę darbuotojų saugumui.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Įvykio vietoje

„Kai darbai planuojami savaitgaliais, dalis klientų taip pat nėra patenkinti, kodėl dirbama jų poilsio metu, kai dauguma būna namuose ir tai sukelia nepatogumų. Taip pat reikia vertinti ir tai, kad darbus vykdo mūsų rangovinės organizacijos, jos taip pat planuoja savo darbuotojų poilsio ir darbo laiką. Tad įvertinus darbų kiekius ir apimtis, visų darbų perkelti į savaitgalius nėra galimybės“, – aiškino ESO atstovas.

Vėliau, 15min nusiuntus papildomų klausimų dėl planinių darbų reikalingumo per karantiną, ESO savo interneto tinklalapyje paskelbė per karantiną stabdanti kai kuriuos elektros ir dujų tinklo darbus – tiesa, daugiausiai individualiomis paslaugomis.

ESO stabdo šių darbų vykdymą karantino laikotarpiu:

  • Daugiabučių dujų sistemų techninė priežiūra;
  • Vartotojų dujų sistemos pertvarkymo paslaugos (skaitiklių, viryklių perkėlimai);
  • Dujų apskaitos prietaisų įrengimo paslauga, kai dėl apskaitos prietaiso įrengimo reikalinga dujų tiekimą nutraukti ir kitiems vartotojams;
  • Elektros ir dujų apskaitos prietaisų keitimas buities klientams pasibaigus metrologinei patikrai, kai apskaita įrengta buto ar namo viduje;
  • Elektros ir dujų tiekimo atjungimo buities klientams paslauga, kai apskaita įrengta buto ar namo viduje.

Tiesa, ar planiniai elektros tinklo rekonstravimo darbai, kurių metu gyventojams bus atjungiamas elektros tiekimas, bus toliau tęsiami, įmonė nepatikslino.

„Karantino metu ESO vykdo tik būtinus elektros ir dujų skirstymo tinklo patikimumui ar klientams reikalingus tinklo reikšmingų defektų, gedimų šalinimo, naujų klientų prijungimo darbus, kad būtų išvengta kitų netikėtų elektros ir dujotiekio atsijungimų“, – teigiama įmonės pranešime.

VIDEO: Prievole pasirinkti elektros tiekėją naudojasi ne tik gyventojai, bet ir sukčiai

ESO duomenimis, vidutiniškai per dieną visoje Lietuvoje iki šiol buvo atliekama apie 50 planinių darbų, kurių metu elektros tiekimas kelioms valandoms bendrai sustabdomas maždaug porai tūkstančių klientų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius