Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 11d. 20:46

„Ignitis grupė“ planuoja antrinių bendrovių akcijas išbraukti iš biržos

Ignitis
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Ignitis

Energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ (buvusi „Lietuvos energija“) planuoja inicijuoti antrinių bendrovių „Ignitis gamyba“ ir „Energijos skirstymo operatorius“ savanoriškus oficialius siūlymus, po kurių vykdytų ir privalomus akcijų išpirkimus, rašoma spaudai išplatintame pranešime.

Šiuos siūlymus planuojama svarstyti visuotiniuose bendrovių akcininkų susirinkimuose gruodžio 4 dieną.

„Dukterinių bendrovių pasitraukimas iš biržos yra svarstomas dėl nelikvidžių bendrovių akcijų paketų, kurie yra vos 5 proc. dydžio ir mažesni, dėl ko prekyba „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržoje nėra aktyvi“, – pranešime spaudai sako „Ignitis grupė“ valdybos pirmininkas, generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

Kaip teigiama pranešime, Finansų ministerija šiam sprendimui neprieštarauja.

„Tokio svarbaus žingsnio priežastys ir argumentai man atrodo svarūs bei prasmingi, siekiant ilgalaikių tikslų ir pokyčių – bendrovės įmonių perorientavimo ir virsmo iš tradicinės į atsinaujinančios energetikos bendroves“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

„Tai padidintų grupės vertę, užtikrintų tvarią finansinę grąžą valstybei bei padidintų šalies energetinę nepriklausomybę. Bendrovės dukterinių įmonių mažumos akcijų paketų išpirkimą matome kaip būtiną sprendimą tolimesnių visos įmonių grupės ilgalaikio finansavimo alternatyvų paieškai“, – sako ministras.

Pasak bendrovės, delistingavimo proceso metu bus užtikrinti smulkiųjų akcininkų interesai, tai taip pat neturės neigiamos įtakos įmonių skaidrumui.

Šiuo metu „Ignitis grupė“ valdo 96,82 proc. „Ignitis gamyba” ir 94.98 proc. „Energijos skirstymo operatorius“ akcijų.

Prašymus Lietuvos bankui patvirtinti savanoriškų oficialaus siūlymų cirkuliarus yra numatyta pateikti po to, kai visuotinių akcininkų susirinkimų metu bus pritarta įmonių akcijų išbraukimui iš prekybos reguliuojamoje rinkoje.

Išsamūs siūlymo cirkuliarai būtų paskelbti juos patvirtinus finansų rinkos priežiūros tarnybai – Lietuvos bankui.

Temos: 1 „Ignitis“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką