Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Johnson & Johnson“ skirta 572 mln. JAV dolerių bauda opioidų byloje

JAV Oklahomos valstijos teisėjas pirmadienį nusprendė, kad didžiausia pasaulyje sveikatai skirtų prekių gamintoja „Johnson & Johnson“ ir jos patronuojamosios įmonės prisidėjo prie valstijoje kilusios opioidų vartojimo krizės ir skyrė 572 mln. JAV dolerių baudą, kuri bus panaudota šios problemos sprendimui ateityje.
„Johnson & Johnson“
„Johnson & Johnson“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Klivlando apygardos teisėjo Thado Balkmano sprendimas priimtas pirmojoje teismą pasiekusioje opioidų byloje ir turės įtakos derantis dėl daugiau nei 1,5 tūkst. panašių ieškinių, kuriuos pateikė valstijų ir vietos savivaldos institucijos bei genčių vadai, kurie kartu turėtų būti nagrinėjami federaliniame Ohajo teisme.

„Opioidų krizė padarė daug žalos Oklahomos valstijai, – prieš paskelbdamas verdiktą pareiškė Th.Balkmanas. – Tai turi būti nedelsiant ištaisyta.“

Manoma, kad bendrovės apskųs šį sprendimą Oklahomos aukščiausiajam teismui.

Prieš pradedant nagrinėti bylą Oklahomos teisme gegužės 28 dieną, valstija sudarė susitarimus su dar dviem atsakovų grupėmis – 270 mln. JAV dolerių vertės susitarimą su „OxyContin“ gamintoja „Purdue Pharma“ ir 85 mln. JAV dolerių susitarimą su Izraelio tarptautine farmacijos įmone „Teva Pharmaceutical Industries.“

Oklahomos valstijos atstovai teigė, kad bendrovės ir jų patronuojamosios įmonės pažeidė viešąją tvarką, pradėdamos agresyvią ir klaidinančią rinkodaros kampaniją, kuri pervertino vaistų veiksmingumą gydant lėtinį skausmą ir sumenkino priklausomybės išsivystymo riziką. Oklahomos generalinis prokuroras Mike'as Hunteris pareiškė, jog nuo 2007 iki 2017 metų dėl opioidų perdozavimo mirė 4653 žmonės.

M.Hunteris pavadino „Johnson & Johnson“ „centrine figūra“, kurios motyvas buvo godumas. Jis atkreipė dėmesį į dvi buvusias „Johnson & Johnson“ patronuojamąsias įmones – „Noramco“ ir „Tasmanian Alkaloids“, kurios gamino didžiąją dalį opijaus žaliavos, kurią kitos gamintojos savo ruožtu naudojo vaistams gaminti.

„Jos buvo pagrindinės receptinių opioidų aktyviojo farmacinio ingrediento tiekėjos pastaraisiais dviem dešimtmečiais, – po liepos 15 dieną baigto tyrimo pareiškė M.Hunteris. – Tai yra vienas iš svarbiausių priežasčių, kodėl atsakovės... yra atsakingos už epidemiją šalyje ir Oklahomoje.“

Atsakovių teisininkai tvirtino, kad bendrovės kiekviename tiekimo grandinės etape veikė laikydamosios teisėtų ir griežtų reikalavimų, kurių vykdymą stebėjo ir tokios reguliavimo institucijos kaip JAV kovos su narkotikais valdyba ar JAV maisto ir vaistų administracija. Vyriausiasis advokatas Larry Ottaway baigiamojoje kalboje teigė, kad opioidai reikalingi labai svarbiam poreikiui patenkinti – kovai su lėtiniu skausmu, kuris kiekvieną dieną kamuoja tūkstančius valstijos gyventojų.

„Ši negydomo lėtinio skausmo problema kamuoja žmones čia, Oklahomoje“, – teigė L.Ottaway.

Oklahomos valstija padavė bendroves į teismą vadovaudamosios viešosios tvarkos įstatymais ir pateikė teisėjui planą, kaip įveikti krizę, kuri per 20 metų atsieis 12,6 mlrd. JAV dolerių, ar 17,5 mlrd. JAV dolerių per 30 metų.

Visgi „Johnson & Johnson“ advokatai teigė, kad toks įvertinimas yra nepaprastai išpūstas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius