15min be reklamos
2023 01 26, 09:03

Kavos puodelio kaina: kiek už jį moka lietuviai, o kiek italai ar latviai?

Puodelio kavos kaina yra lakmuso popierėlis, kuris rodo, kad Lietuva nėra mažų kainų šalis, sako „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas. Pastaraisiais metais puodelis šio gėrimo šalies kavinėse vidutiniškai pabrango 14 proc., per penkmetį – apie 30 proc. ir jau kainuoja daugiau nei Italijoje ar Portugalijoje. Sektoriaus atstovai sako, kad kainas augina energetinių žaliavų kainos, augantis darbo užmokestis, tačiau ne visi šį klausimą komentuoja noriai.
Pristatymo akimirka
Puodelis kavos / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Puodelis juodos kavos, Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 2022 m. kavinėse kainavo 1,77 euro, o 2021 m. – 1,53 euro. 2018 m. už šią prekę mokėjome 1,29 euro. Taigi, per metus kaina pakilo 14 proc., o per penkerius – 27 proc.

Nusprendėme apžvelgti, kaip puodelio kavos kainos keitėsi populiariausiuose kavinių tinkluose. Dabartines kainas pateikiame remdamiesi pačių kavinių paviešinta informacija, o buvusias ankstesniais metais nurodome kliaudamiesi keliautojų pasidalintomis nuotraukomis platformoje tripadvisor.com ir „Google“ atsiliepimų skiltyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką