Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 16d. 15:01

Lėktuvų bilietų pirkėjai jaučiasi suklaidinti tarpininkų: panašus dizainas ir spalvos

„Ryanair“ ir „WizzAir“ avialinijos
„Ryanair“ ir „WizzAir“ avialinijos

Panašus dizainas, spalvos, pavadinimas – pigių skrydžių kompanijų bilietus perpardavinėjančios svetainės gali ir suklaidinti. Aviakompanijos imasi teisinių žingsnių, tačiau niekas nesikeičia – bilietai ir toliau pardavinėjami. Inga lėktuvo bilietus nusipirko svetainėje wizzairbilietai.lt manydama, kad tai oficialus oro bendrovės „Wizz Air“ puslapis. Moteris tikina buvusi suklaidinta, o priekaištus beria ir „Google“, kuri paieškos viršuje reklamuoja minėtą puslapį. Vartotojų teisių gynėjai teigia, kad įmonė „Skruzdėliuko kelionės“, valdanti puslapį wizzairbilietai.lt, bausta du kartus, šiemet gauti 4 skundai.

Apie tarpininkę, skrydžių bilietais prekiaujančią įmonę „Skruzdėliuko kelionės“ 15min rašė jau anksčiau. Tada alytiškė Laura pasakojo pirkusi lėktuvo bilietus iš minėtos įmonės valdomų svetainių wizzairbilietai.lt ir ryanairbilietai.com manydama, kad tai oficialios oro bendrovių „Wizz Air“ ir „Ryanair“ svetainės.

Į tokią pat situaciją neseniai pakliuvo ir Inga (pavardė redakcijai žinoma, – red. past.).

„Pirkdama lėktuvo bilietus buvau suklaidinta ir jaučiuosi apgauta“, – apgailestavo ji.

Ekrano nuotr./Oficialus „Ryanair“ ir ryanairbilietai.com puslapiai
Ekrano nuotr./Oficialus „Ryanair“ ir ryanairbilietai.com puslapiai

Įmonė bausta du kartus

Gyventojų teigimu, „Skruzdėliuko kelionių“ administruojami puslapiai vizualiai panašūs į oficialių oro bendrovių puslapius: panašus dizainas, vyrauja tos pačios spalvos, o puslapių pavadinimuose – oro bendrovių pavadinimai.

Dėl šių priežasčių ir dėl to, kad interneto tinklalapiuose skelbiama skrydžio bilieto kaina rezervacijos pabaigoje padidėdavo (pasipildydavo administravimo bei transakcijos mokesčiais, kurie bilieto pirkimo pradiniame etape nurodomi nebuvo), Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) 2018 m. liepą įmonei skyrė 566 eurų baudą.

Tų pačių metų lapkritį bendrovei buvo skirta antra, 398 eurų, bauda už Vartotojų teisių apsaugos įstatymo nuostatų pažeidimus.

Komentare 15min VVTAT atkreipė dėmesį, kad po VVTAT sprendimo bendrovė ėmėsi priemonių ir pakoregavo interneto tinklalapius.

Tačiau šiemet VVTAT jau sulaukė 4 vartotojų prašymų dėl „Skruzdėliuko kelionės“ veiklos.

„Vartotojai kreipėsi dėl nesuteiktų paslaugų (papildomo bagažo, vietos ir kt.), taip pat dėl laiku negautų įlaipinimo dokumentų. Šiuo metu vartotojų prašymai nagrinėjami“, – teigė VVTAT atstovai.

Ekrano nuotr./Oficiali „Wizz Air“ ir wizzairbilietai.lt svetainės
Ekrano nuotr./Oficiali „Wizz Air“ ir wizzairbilietai.lt svetainės

„Skruzdėliuko kelionės“: svetainės vizualiai nepanašios

Apie „Skruzdėliuko kelionės“ administruojamų puslapių vizualų panašumą į oficialių oro vežėjų „Wizz Air“ ir „Ryanair“ 15min klausė bendrovės atstovų.

„Įmonės valdomos interneto svetainės vizualiai nėra panašios nei į skrydžių bendrovės „Wizz Air“, nei į „Ryanair“ interneto svetaines. Tuo nesunkiai gali įsitikinti kiekvienas, apsilankęs šiose interneto svetainėse.

Pažymėtina, kad mes kiekviename interneto svetainės puslapyje, taip pat ir interneto svetainės kontaktų skiltyje pateikiame informaciją apie mūsų įmonę. Be to, prieš įsigydamas bilietus, kiekvienas potencialus klientas privalo susipažinti su mūsų taisyklėmis, kuriose yra nurodyta, kas yra paslaugų teikėjas, ir, prieš įsigydamas bilietus, patvirtina, kad jam tai yra žinoma. Todėl manome, kad susiklaidinti yra neįmanoma.

Mūsų paslaugas klientai renkasi ne dėl menamų panašumų į kitus tinklalapius, o todėl, kad mes siūlome kur kas platesnes ir patogesnes atsiskaitymo galimybes bei klientus nemokamai aptarnaujame lietuvių kalba“, – komentavo jie.

Įmonės valdomos interneto svetainės vizualiai nėra panašios nei į skrydžių bendrovės „Wizz Air“, nei į „Ryanair“ interneto svetaines, – teigė bendrovės atstovai.

Kodėl tuomet bendrovės valdomų svetainių pavadinimuose yra „Wizz Air“ ir „Ryanair“ pavadinimai?

„Tai yra paslaugų apibūdinimai – daugybės įmonių įprasta ir naudojama praktika. Tame nėra nieko naujo, neįprasto ir mes nesame vieninteliai ar kažkuo išskirtiniai šiuo klausimu. Savo ruožtu mes naudojame domeną wizzairbilietai.lt, nes siūlome klientams „Wizz Air“ bilietus, patogius atsiskaitymo būdus (ne vien kreditine kortele) ir pagalbą bei konsultacijas dėl „Wizz Air“ vykdomų skrydžių lietuvių kalba“, – dėstoma komentare.

 „Ryanair“ ir „WizzAir“ avialinijos
„Ryanair“ ir „WizzAir“ avialinijos

„Google“ paieškoje – pirmi

Inga atkreipė dėmesį, kad į „Google“ įvedus „wizzair bilietai“ pirmiausia paieška siūlo apsilankyti puslapyje wizzairbilietai.lt, kuris nėra oficialus oro vežėjo „Wizz Air“ bendrovės puslapis.

Kodėl „Google“ pirmoje pozicijoje reklamuoja „Skruzdėliuko kelionės“ administruojamą puslapį, 15min neatsakė nei „Google“ vadovas Baltijos šalims Vytautas Kubilius, nei „Google“ atstovai spaudai.

Ekrano nuotr./Skelbimas „Google“
Ekrano nuotr./Skelbimas „Google“

„Paysera“ įmonei teikia paslaugas nuo 2016 m.

Išsirinkus bilietus svetainėje wizzairbilietai.lt sistema Ingai rodė, kad už juos reikės mokėti 70,76 euro, tačiau pasirinkus mokėjimo būdą per „Luminor“ banką, suma padidėjo iki 131,56 euro. Prisidėjo 56 eurų administracinis mokestis ir 4,80 euro transakcijos mokestis.

„Visų pirma kaltinti galiu tik save pačią, skubėjau rezervuoti, neapsižiūrėjau, o kai nuskaitė beveik dvigubai daugiau nei buvo pirminė kaina, per vėlai pastebėjau. Skrydžio reikėjo už keleto dienų, stresas padarė savo“, – atviravo Inga.

Kai nuskaitė beveik dvigubai daugiau nei buvo pirminė kaina, per vėlai pastebėjau, – atviravo Inga.

„Skruzdėliuko kelionės“ atstovai teigė, kad klientas kiekviename interneto svetainės puslapyje yra informuojamas apie tai, kad kainos yra pateikiamos be administracinių (agentūros) mokesčių.

Paspaudus mygtuką užsakyti, Inga buvo nukreipta į „Paysera“ mokėjimų sistemą, kuri automatiškai nukreipė į banką mokėjimui atlikti.

Telefono ekrano nuotr./Mokėjimo išrašas
Telefono ekrano nuotr./Mokėjimo išrašas

Mokėjimų sistemos „Paysera LT“ generalinis direktorius Vytenis Morkūnas pabrėžė, jog „Paysera“ nėra niekaip susijusi su įmonės „Skruzdėliuko kelionės“ paslaugų teikimu.

„Skruzdėliuko kelionės“, kaip ir dauguma „Paysera“ verslo klientų, naudojasi įmokų surinkimo paslauga – „Paysera“ yra tik techninis mokėjimo paslaugos tiekėjas, netikrinantis ir neatsakantis už verslo kliento, šiuo atveju įmonės „Skruzdėliuko kelionės“, paslaugų kokybę ar viešai pateikiamą informaciją.

Įmonei „Skruzdėliuko kelionės“ paslaugas teikiame nuo 2016 metų pabaigos. Per šiuos metus nesame sulaukę klientų skundų ar teisėsaugos institucijų informacijos, kuri sudarytų pagrindą dvejoti dėl šio kliento patikimumo“, – 15min teigė jis.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Vytenis Morkūnas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Vytenis Morkūnas

„Wizz Air“ įspėja saugotis

„Wizz Air“ yra informuota apie interneto svetainę, kurios unikalus internetinis adresas (domenas) klaidinamai panašus į „Wizz Air“ oficialų interneto svetainės adresą“, – tikino bendrovės atstovai.

Komentare 15min „Wizz Air“ klientams primena, jog oficialus „Facebook“ puslapis yra https://www.facebook.com/wizzair/, oficialios interneto svetainės adresas wizzair.com.

„Bendrovė atkreipia dėmesį, kad visa informacija, susijusi su „Wizz Air“ pasiūlymais, bilietais ar oficialiais duomenimis apie bendrovę, yra skelbiama minėtoje interneto svetainėje ar oficialiuose socialinių tinklų puslapiuose ir „Wizz Air“ naujienlaiškyje.

„Wizz Air“ imsis reikiamų veiksmų prieš visus subjektus, kurie skleidžia tikrovės neatitinkančią informaciją, teigdami, kad veikia bendrovės vardu, ir tokiu būdu klaidina klientus“, – rašė įmonės atstovai.

Komentaru su 15min pasidalijo ir „Ryanair“ atstovė Olga Pawlonka. Tiesa, jau po teksto publikavimo.

„Ryanair“ svetainė yra vienintelė teisėta svetainė, kurioje parduodami mūsų skrydžių bilietai“, – teigė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:24
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką