Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 liepos 11d. 14:05

Lietuvoje užderėjo naujų gamyklų: nuo baldų iki prietaisų, nuo dangtelių iki metalo lakštų

Glass LT gamykla
„Glass LT“ gamykla

Lietuvoje tęsiasi naujų gamyklų bumas. Seniau veikiančios gamybos įmonės plečia savo valdas ir stato naujas gamyklas. Daugiausia turėtų iškilti baldų gamyklų, tačiau neatsilieka ir aukštų technologijų kompanijos.

Visagine žadama įdarbinti 200 žmonių

Jungtinėje Karalystės medicinos prietaisų gamintoja „Intersurgical” paskelbė plečianti savo veiklą Visagine. Naujajai bendrovės gamyklai bus skirta 8 ha žemės ploto Visagino pramonės parke. Bendrovė skelbia pirmame plėtros etape ketinanti įdarbinti apie 200 inžinerijos, gamybos bei mokslinių tyrimų ir plėtros sričių aukštos kvalifikacijos specialistų. Per 10 metų vien Visagine bendrovė „Intersurgical“ planuoja padidinti darbuotojų skaičių iki 1000.

„Gamykla Pabradėje yra labai svarbi mūsų bendrovei siekiant išlikti konkurencinga medicinos prietaisų rinkoje, – pranešime teigia UAB „Intersurgical“ generalinis direktorius Sigitas Žvirblis. – Ši netoli veikianti gamykla buvo viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių mes pasirinkome steigti antrąją gamyklą Lietuvoje, o ne kitoje šalyje.“

Bendrovė nuo 2016 m. siūlo stažuotes Visagino profesinės mokyklos mechatronikos studijų krypties studentams.

„Intersurgical“ kuria ir gamina medicinos prietaisus, susijusius su kvėpavimo sistemos palaikymu. Lietuvoje gaminami prietaisai yra eksportuojami daugiau nei į 100 šalių, daugiausia į Jungtinę Karalystę, Prancūziją, Ispaniją, Vokietiją ir Japoniją.

Stiklo paketų paklausa išaugo – pastatys gamyklą

Tuo tarpu stiklo paketų gamintoja UAB „Glass LT“ pranešė jau baigusi naujos gamyklos statybos darbus Alytuje.

Visa projekto investicijų suma siekia 9,2 mln. eurų. Naujo gamyklos pastato, užimančio 9000 kv. m plotą, statyba atsiėjo 4 mln. eurų. Likusi suma bus investuota į naujos kartos gamybinę įrangą bei informacijos ir valdymo sistemas. Dalis lėšų (2,1 mln.) projektui skirta iš ES struktūrinių fondų.

„Glass LT“ gamykla Alytuje
„Glass LT“ gamykla Alytuje

„Gamybos modernizavimo projekto ėmėmės prieš trejus metus. Tai buvo logiškas žingsnis, vertinant tiek Europos Sąjungos reikalavimus dėl energinio pastatų efektyvumo, tiek vertinant Lietuvos rinką“, – sakė Giedrius Jackūnas, UAB „Glass LT“ generalinis direktorius.

Pasak įmonės vadovo, įsigaliojus ES direktyvai dėl naujų pastatų energinio efektyvumo atitikimo A klasei, sparčiai didėja dviejų kamerų paketų paklausa. Jų gamyba yra sudėtingesnė, sunaudojama du kartus daugiau medžiagų ir darbo laiko.

Pasak bendrovės vadovo, Lietuvoje stiklo paketų rinka išgyvena renesansą: stebimas 5–10 proc. augimas kasmet. Vien pernai mūsų šalyje pagaminta 1,95 mln. kv. m stiklo paketų. Tikėtina, kad per artimiausius 5 metus stiklo paketų gamyba Lietuvoje augs iki 15 proc., tad per metus būtų pagaminama apie 2,2 mln. kv. m produkcijos.

Skaičiuojama, kad modernizavus gamybą, stiklo apdirbimo galimybės išaugs 50 procentų, o vienos darbo valandos našumas – daugiau nei ketvirtadaliu. Dėl plėtros įmonėje bus sukurtos 32 darbo vietos (dalis specialistų jau dirba) ir bendras darbuotojų skaičių sieks 132.

Planuojama, kad nauja gamykla visu pajėgumu pradės dirbti rudenį.

Dangtelių ir metalo gamintojai statosi

Vienintelė Baltijos šalyse dangtelių gamybos bendrovė „Elmoris“ irgi baigia plyno lauko investiciją – į naują fabriką Vilniuje investuoja apie 40 mln. eurų.

Belgijos metalo komponentų automobiliams ir statybos pramonei gamybos bendrovė „Malmar“ Klaipėdoje statys naują lakštinio metalo gamyklą.

„Įsitvirtinę Lietuvoje norime stiprinti savo gamybos pajėgumus Baltijos jūros regione“, – pranešime spaudai cituojamas įmonės vadovas Dorsanas De Buysscher. Anot pranešimo, pradžioje „Malmar“ ketina įdarbinti apie 20 žmonių, vėliau žada plėstis.

Klaipėdos LEZ nuotr./Klaipėdos LEZ teritorija iš paukščio skrydžio.
Klaipėdos LEZ nuotr./Klaipėdos LEZ teritorija iš paukščio skrydžio.

Planai statyti naujas baldų gamyklas

Lietuvoje daugėja ir baldų gamyklų. 15min jau rašė, kad Kauno baldų gamintoja „FPI Baltic“, kurią valdo norvegų „Furniture production international“, greta šiuo metu esančio prekybinio pastato planuoja statyti naują gamyklą.

„Rusnė“ vizualizacija /Kaune bus statoma baldų gamykla
„Rusnė“ vizualizacija /Kaune bus statoma baldų gamykla

Po išplėtimo gamyba bus padalinta į du gamybos barus. Esamame pastate liks kietų baldų baras, o naujai projektuojamame – minkštų baldų baras. Po išplėtimo iš viso įmonėje dirbs 325 darbuotojai. Šiuo metu bendrovėje dirba 223 žmonės.

O „Vilniaus baldai“ žemės sklype už Vilniaus miesto ribų ketina pastatyti naują gamyklą, kur papildomai bus sukurta 100 darbo vietų.

Skelbta, kad verslininkas Gediminas Žiemelis taip pat investuoja į baldų pramonę – Kaune statys gamyklą „Fitsout“, žada įdarbinti 800 žmonių.

Fitsout gamyklos vizualizacija
Fitsout gamyklos vizualizacija

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

04:10
15:03
13:00

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką