Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 19d. 14:18

„Litgrid“ gegužę testuos Lietuvos elektros sistemą

Elektros perdavimo sistemos operatorius LITGRID
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Elektros perdavimo sistemos operatorius LITGRID

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ gegužę atliks testą, kaip šalies elektros gamintojai pasirengę reaguoti į sistemos režimo pokyčius. Lietuvos vartotojams tai poveikio neturės, pranešė bendrovė.

Bandymas gegužės 18-19 dienomis – šeštadienį ir sekmadienį – numatytas atsižvelgiant į savaite vėliau numatytą izoliuoto darbo bandymą Kaliningrado srityje.

„Litgrid“ atstovė Jurga Eivaitė teigė, kad tą savaitgalį bus išbandoma dalis Lietuvos sistemos.

„Čia bus dalis sistemos – „NordBalt“ ir „LitPol Link“, bet tai nėra tas izoliuotas bandymas – iš BRELL žiedo neišeiname (...) (Bus bandoma – BNS), kaip generatoriai veikia, kaip jie reaguoja, kaip komanda dirba“, – BNS sakė J.Eivaitė.

Bandymo metu dažnio ir įtampų valdymui bus naudojamos kai kurios elektrinės, taip pat jungtys su Švedija ir Lenkija – „Nord Balt“ ir „LitPol Link“.

„Litgrid“ iš anksto informavo „Nord Pool“ sistemos dalyvius apie planuojamą testą.

„Nord Pool“ pranešime Lietuvos įmonė nurodo, kad „siekiant užtikrinti patikimą Lietuvos elektros energetikos sistemos veiklą nenumatytomis aplinkybėmis ir kartu motyvuojant Kaliningrado sistemos izoliuoto darbo bandymu, „Litgrid“ planuoja (...) išbandyti dalį Lietuvos sistemos izoliuotu režimu. Per bandymą prekybos pajėgumai „NordBalt“ ir „LitPol Link“ bus nuliniai“.

„Nord Pool“ sistemoje taip pat nurodoma, kad bandymo metu komercinei veiklai nebus prieinama ir Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė (HAE).

Šiuo metu Kruonio HAE yra įrengti 4 hidroagregatai, bendra maksimali jų galia – 900 megavatų (MW).

Numatyta, kad šiemet du Kruonio HAE agregatai „Litgrid“ teiks sisteminę paslaugą – antrinį rezervą. Kiti du veiks komerciškai, jų pagaminta elektra bus prekiaujama biržoje.

Trims Baltijos šalims planuojant iki 2025 metų sinchronizuoti savo elektros sistemas su Europa, tam būtiną bandymą izoliuoto darbo režimu Baltijos šalys anksčiau planavo atlikti šių metų birželį. Bet vasario pradžioje Estijos ir Latvijos perdavimo sistemų operatoriai, motyvuodami, jog analogiškas bandymas Kaliningrado srityje įvyks anksčiau, nusprendė testą atidėti neribotam laikui.

Dabar tikimasi, kad toks bandymas galėtų vykti 2020 metais.

Trys šalys iki šiol veikia sinchroniniu režimu posovietinės energetinės sistemos vadinamajame BRELL žiede ir yra priklausomos nuo dispečerinės Maskvoje bei Rusijos elektros tinklo.

Numatyta, kad Baltijos šalių tinklų sinchronizavimas su Europa vyks per jau veikiančią jungtį tarp Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ ir per naują jūrinį kabelį tarp šių valstybių. skyrius

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką