Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mažiau biurokratijos: planuojama tris verslo priežiūros institucijas sujungti į vieną

Teisingumo ministerija parengė įstatymų projektų paketą, kuriuo siūloma trijų verslo priežiūrą vykdančių institucijų Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos ir Lietuvos metrologijos inspekcijos vykdomą veiklą konsoliduoti vienoje priežiūros institucijoje – Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje (VVTAT).
Juozas Bernatonis
Juozas Bernatonis / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Ministro Pirmininko sudarytos darbo grupės ir Ūkio subjektų veiklos priežiūros konsolidavimo komisijos išvadas.

„Siūloma ne tik sumažinti verslą kontroliuojančiųjų institucijų skaičių, bet ir efektyviau vykdyti vartotojų teisių apsaugą, rinkos priežiūros veiklas, paspartinti vartotojų ir verslininkų konsultavimo, jų skundų nagrinėjimo procesus, supaprastinti ginčų sprendimo ne teisme tvarką“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Šiuo metu teisinę metrologinę priežiūrą pavesta atlikti Metrologijos inspekcijai, ne maisto produktų priežiūrą – Valstybinei ne maisto prekių inspekcijai. VVTAT pavesta koordinuoti teisės aktų, reglamentuojančių produktų saugą, įgyvendinimą, atlikti produktų saugos priežiūros duomenų analizę pagal jai priežiūros institucijų teikiamą informaciją, skelbti informaciją apie iš rinkos šalinamus pavojingus produktus, pagal priežiūros institucijų pateiktus patikrinimų protokolus nagrinėti ir skirti nuobaudas už teisės aktų pažeidimus. 

Konsolidavus šias funkcijas, valstybei pavyktų sutaupyti apie 1,2 mln. litų kasmet darbo užmokesčio fondui, taip pat sumažėtų ir teritorinių padalinių išlaikymo kaštai.

VVTAT taip pat atlieka vartotojų ir verslininkų ginčų ne teismo tvarka nagrinėjimą. Ginčų nagrinėjimo proceso metu VVTAT nuolat bendradarbiauja su Valstybine ne maisto produktų inspekcija, Lietuvos metrologijos inspekcija, kurios teikia išvadas dėl vartotojų ir verslininkų ginčų objektų.

Visos šios institucijos yra įtrauktos į bendrus procesus rinkos priežiūros ir vartotojų ir verslininkų ginčų sprendimų srityse, todėl tarp jų vyksta nuolatinis susirašinėjimas, kuris ilgina administracinius ir ginčų sprendimo procesus, neefektyviai naudoja darbuotojų išteklius ir didina administracinių ir ginčų sprendimų procedūrų administracinius kaštus. Vartotojai ir verslininkai yra priversti atskirai gilintis į šių institucijų kompetenciją ir bendrauti su skirtingomis institucijomis skirtinguose proceso etapuose.

Konsoliduota institucija centralizuotai atliktų ir bendrąsias funkcijas (veiklos planavimas, personalo administravimas, finansinių išteklių apskaita ir ataskaitų rengimas ir kt.) bei turėtų teritorinių padalinių tinklą, kurį sudarytų  sujungti VVTAT, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos ir Lietuvos metrologijos inspekcijos teritoriniai padaliniai.  Konsolidavus šias funkcijas, valstybei pavyktų sutaupyti apie 1,2 mln. litų kasmet darbo užmokesčio fondui, taip pat sumažėtų ir teritorinių padalinių išlaikymo kaštai.

Konsoliduotai institucijai taip pat bus perduotos Valstybinio turizmo departamento vykdomos funkcijos, susijusios su vartotojų ginčų nagrinėjimu turizmo srityje. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius