Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 11d. 08:08

Moksleivių išradimas vasaros festivaliams – šildomas miegmaišis

Grupė moksleivių sukūrė šildantį miegmaišį
Grupė moksleivių sukūrė šildantį miegmaišį

Vasara Lietuvą aplankė anksčiau, nei tai skelbia kalendorius. Artėjant festivalių ir iškylų sezonui, mokiniai sprendžia daugumai aktualią problemą – naktys kur kas vėsesnės nei dienos. 17-metei Akvilei Ričkutei, pirmąjį savo verslą įkūrusiai dar mokyklos suole, kilo idėja panaudojus anglies pluošto technologiją sukurti šildomą miegmaišį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Akvilė kartu su kitais Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokiniais Dominyka Kundrotaite, Emile Daugintyte, Tomu Bajeliu, Emile Petravičiūte ir Emile Daugintyte pernai rudenį įkūrė „Junior Achievement“ mokomąją mokinių bendrovę (MMB) „Timbi“ ir pradėjo gaminti šildomą audinį.

Pradėjo nuo šildančių pirštinių

„Mano rankos – visada šaltos. Tikriausiai tai – dėl kraujotakos sutrikimų. Mąstydama, kaip galėčiau sušilti, supratau, kad panaši problema gali kamuoti ir daugiau žmonių, ypač žiemą“, – sako Akvilė Ričkutė.

Jos bendramokslė Dominyka Kundrotaitė prisimena, kad iš pradžių ketino sukurti šildomą megztinį, tačiau suprato, kad kokybišką gaminį sukurti bus pernelyg sudėtinga. Todėl jaunieji verslininkai savo užmojus sumažino ir sukūrė šildomų pirštinių prototipą.

Pirštinės
Pirštinės

Chebra iš Vilniaus Jėzuitų gimnazijos gamina ir pardavinėja šildomas pirštines. Perka pirštinę, įsiuva vidun anglies pluošto plokštelę, jungia su laidu prie powerbank‘o. Taip, clumsy, nepatogu, laidas kyšo – obettačiau, pirštinė įkaista per 10–15 sekundžių, pats bandžiau. Jau, sakė, gavo užsakymą pirmai partijai“, – savo įspūdžiais po MMB mugės pernai gruodį dalijosi Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims.

Tobulina idėją atsižvelgdami į rinką ir sezoniškumą

„Išgirdę apie galimybę įsteigti mokomąją mokinių bendrovę, nusprendėme, jog turime daug motyvacijos ir ryžto išbandyti save verslo srityje. Analizavome rinką, apklausėme bendraamžius, ieškojome visuomenėje paklausių prekių, kurias galėtume siūlyti vartotojams. Galvodami apie artėjantį šaltąjį sezoną ir šąlančias rankas, ypač leidžiant laiką lauke, nusprendėme, kad pirštinės, kurios šildo ir atrodo stilingai, yra puiki verslo idėja. Deja, pirštinės yra sezoniška prekė, kuri yra paklausiausia šaltuoju sezonu. Suprasdami šią situaciją ir mąstydami apie ateities galimybes, kuriame ir vystome naują produktą – šildantį miegmaišį, kurio pardavinėjimas užtikrintų bendrovės gyvavimą šiltuoju sezonu“, – savo veiklą komentuoja bendrovės prezidentė.

Produktas veikia į medžiagos sluoksnį įsiuvus anglies pluošto juostą su USB jungtimi. Šį elementą prijungus prie išorinės baterijos per 10 sekundžių pradedama jausti šiluma, kuri per ~40 sek. pasiekia 25 °C. Šildymo laikas priklauso nuo prijungiamos išorinės baterijos talpos, 1000mhA atitinka 1 šildymo valandą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką