Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 18d. 12:40

Molėtų rajone plastiką gaminančiai įmonei ES investicijos padėjo sumažinti energijos kaštus

Molėtų rajone plastiką gaminančiai įmonei ES investicijos padėjo sumažinti energijos kaštus
Partnerio nuotr. / Molėtų rajone plastiką gaminančiai įmonei ES investicijos padėjo sumažinti energijos kaštus

Pastaraisiais metais dėmesys atsinaujinantiems energijos ištekliams (AEI) reikšmingai padidėjo. Tokias tendencijas lėmė susirūpinimas žmogaus veiklos įtaka aplinkai bei siekis sumažinti kenksmingų medžiagų išmetimą į atmosferą, taip kuriant sveikesnę aplinką. Orientuotų į AEI priemonių diegimas taip pat itin naudingas ir įmonėms – investicijos į AEI ne tik duoda finansinę grąžą, bet ir leidžia ženkliai sumažinti energijos kaštus.

Plastiko liejimu užsiimanti UAB „Hoda“, įsikūrusi Molėtų rajone, šiuo metu sėkmingai investuoja į AEI. Saulės jėgainės įrengimas įmonėje pradedamas nuo energijos audito atlikimo, o vėliau yra montuojami patys įrenginiai. Anot UAB „Hoda“ pirkimų skyriaus vadovės Rūtos Mackonės, tokių priemonių diegimas leis ženkliai sumažinti energijos kaštus, kadangi didelį kiekį elektros energijos sunaudojantys įrenginiai įmonėje veikia kiaurą parą.

Energijos suvartojimo auditas paskatino diegti saulės elektrinę

Pasinaudojus Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojama Europos Sąjungos (ES) fondų priemone „Auditas pramonei LT“, įmonėje buvo atliktas energijos auditas, paskatinęs investicijas į AEI. Pašnekovės teigimu, poreikis atlikti energijos suvartojimo analizę kilo ne tik norint sumažinti finansinius kaštus, bet ir galimybė toliau naudotis ES investicijomis.

„Mūsų įmonėje kiaurą parą veikia plastiko liejimo mašinos, kurių veiklai palaikyti reikia daug elektros energijos, todėl nusprendėme ieškoti galimybių investuoti į atsinaujinančius energijos išteklius. Prie to prisidėjo ir tai, kad atliktas auditas mums atvėrė galimybę pasinaudoti ES investicijomis ir diegiant saulės baterijas“, – pasakoja įmonės atstovė.

R. Mackonė priduria, kad tokio projekto įgyvendinimui savarankiškai nebūtų pasiryžę: „Tik savo jėgomis statyti saulės elektrinės nebūtume ryžęsi, nes atsiperkamumo laikotarpis dėl mūsų klimato sąlygų yra gana nemažas. Vis dėlto, atsiradus galimybei pasinaudoti ES fondais, paskaičiavome, kad tokį projektą vykdyti mums apsimokės, nes investicijos atsipirks dvigubai greičiau.“

Projekto įgyvendinimo darbai vyksta dviem etapais

„Atliktas auditas mums leido pasinaudoti „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“ investicine priemone. Ja naudodamiesi, jau įvykdėme konkursą bei pasirašėme sutartį su darbų rangovu, kuris mums iki metų pabaigos pristatys ir sumontuos saulės jėgainės modulius“, – teigia pašnekovė.

Atlikus energijos auditą, šiuo metu įmonėje įgyvendinamas antrasis darbų etapas – vyksta paruošiamieji darbai saulės baterijų montavimui. Artimiausiu metu bus montuojami patys įrenginiai, o projektą planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos.

Pasak R. Mackonės, 800 kilovatų galingumo saulės energijos elektrinės moduliai bus montuojami ant šiuo metu nenaudojamo stogo. Toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į turimą sklypą – sumontuoti įrenginiai neužims papildomo ploto, kurį įmonė galės išnaudoti savo reikmėms ateityje.

ES investicijos – tvariai Lietuvai

Šiuo metu verslo atstovai kviečiami teikti paraiškas gauti finansavimą pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojamą jungtinę dalinio palūkanų kompensavimo priemonę, taikomą tik investicinėms paskoloms ir finansinės nuomos (lizingo) sandoriams:

Dalinis palūkanų kompensavimas pramonės įmonėms efektyvumui didinti“ – priemonė skirta energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimui pramonės įmonėse.

Dalinis palūkanų kompensavimas mažųjų ir vidutinių įmonių (MVĮ) subjektų produktyvumui didinti“ – priemonė skirta mažų ir vidutinių įmonių produktyvumo didinimui naudojant naujausias gamybos technologines linijas ar modernizuojant esamas.

Daugiau informacijos apie ES priemones galima rasti interneto svetainėse www.eimin.lrv.lt ir www.esinvesticijos.lt.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:44
01:38
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką