Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 balandžio 10d. 17:03

„Norfa“ skiria apsaugos priemonių medikams už 400 tūkst. eurų

„Rivonos“ generalinis direktorius ir „Norfos” įmonių grupės savininkas Dainius Dundulis Gerumu dalintis gera
Asmeninio albumo nuotr. / „Rivonos“ generalinis direktorius ir „Norfos” įmonių grupės savininkas Dainius Dundulis
Akistatoje su pandemija stebime ne tik pavienių žmonių, bet ir įvairių verslų solidarumą. Siekiant išsiaiškinti didžiausius ligoninių poreikius, prekybos tinklas „Norfa“ jau nuo karantino pradžios bendrauja su šalies medikais. Jiems šis prekybos tinklas jau nupirko reikalingų priemonių už beveik 34 tūkst. eurų, artimiausiu metu laukiama didžiulės siuntos, kurios vertė yra 250 tūkst. eurų be transportavimo išlaidų ir mokesčių.

Remia medikus jau nuo karantino pradžios

„Šalyje paskelbus karantiną ir paaiškėjus, kad mūsų medikai kovoje prieš pandemiją stovi praktiškai plikomis rankomis, nes neturi jokių apsaugos priemonių, supratome, kad juos remti reikia ne pinigais. Bandėme išsiaiškinti, ko labiausiai trūksta ir kaip galėtume padėti. Pirmiausia medikams perdavėme 20 000 vienetų vienkartinių medicininių kaukių ir 35600 vienetų antbačių, kuriuos turėjome sandėliuose, dar įsigiję senomis kainomis“, – sako „Norfos“ prekybos tinklo vadovas Dainius Dundulis.

Anot verslininko, augant koronaviruso mastams tapo akivaizdu, kad ligoninėse gali trūkti plaučių ventiliavimo aparatų kritinėse būklėse atsidūrusiems ligoniams. Gana operatyviai pavyko nupirkti vieną tokį aparatą, kainavusį 26000 eurų, jis iškart perduotas ligoninei. Taip pat užsakyta dar viena didžiulė įvairių medicininių priemonių siunta.

„Pasitarę su medikais, užsakėme respiratorių, chirurginių vienkartinių pirštinių, kombinezonų, apsauginių akinių. Prekių suma yra apie 250 tūkst. eurų be transporto ir išmuitinimo kainos“, – vardija prekybos tinklo vadovas.

D.Dundulio teigimu, dabar užsakyta nauja siunta gyvybinių funkcijų stebėjimo monitorių su centrine stotimi, kurių vertė apie 25 000 eurų.

Verslininkas neslepia, kad parsisiųsti užsakytas prekes iš Kinijos šiuo metu yra labai sunku. Prioritetą turi didelės šalys, turinčios savo lėktuvus, tad vien šiuo laikotarpiu teko ne kartą būti situacijoje, kai prekės kelias savaites laukia pakrovimo oro uoste, šiaip ne taip yra pakraunamos ir galiausiai vėl išprašomos lauk. Nepavykus išsiųsti lėktuvu, krovinys medikams šiuo metu sukrautas į konteinerius ir keliauja geležinkeliu.

„Dabar už krovinio transportavimą prašoma po 100 000-300 000 eurų. Tai sunku suvokti, bet tokia yra realybė“, – sako pašnekovas ir skaičiuoja, kad prekybos tinklo skirta parama medikams jau sieks 400 000 eurų.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dainius Dundulis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dainius Dundulis

Medicininėmis kaukėmis pradėjo prekiauti pirmieji iš prekybos tinklų

„Jau pirmosiomis karantino dienomis, matydami šalyje didžiulę stoką medicininių apsaugos priemonių, užsakėme 100 tūkst. vienetų vienkartinių medicininių kaukių. Dalis buvo skirta mūsų darbuotojams, dalį padovanojome medikams. Esant šių priemonių stygiui vaistinėse bei klestint perpardavinėtojams, 40 tūkst. kaukių išskirstėme po HYPER prekybos centrus, kad jų galėtų įsigyti mūsų pirkėjai“, – pasakoja D.Dundulis.

Verslininkas apgailestauja, kad pirmosios siuntos nepavyko įsigyti geromis sąlygomis, tad parduotuvėse jos kainavo gana brangiai. Nepaisant to, „Norfose“ jos vis tiek buvo pigiausios šalies rinkoje. Antroji partija buvo gerokai didesnė – 500 000 vienetų, tad kainavo pigiau ir dabar šių priemonių kaina „Norfos“ parduotuvėse yra 27,99 Eur už pakuotę, kurioje yra 50 vienetų.

Medicininių kaukių jau dabar galima įsigyti didžiojoje dalyje (Hyper, XXL, XL formato „Norfos“ prekybos centrų. D.Dundulis tikisi, kad mažiausią šių priemonių kainą rinkoje pavyks išlaikyti ir toliau.

Ši pandemija – išbandymas mūsų visų solidarumui

„Ši netikėtai pasaulį užklupusi pandemija privers iš naujo permąstyti vertybes. Jau supratome, kokie svarbūs yra tarpusavio santykiai, kurių kasdieniniame bėgime nerandame laiko auginti. Matome, kiek daug mumyse buvo vartotojiškumo ir kiek nedaug iš tiesų reikia žmogui. Iš naujo įvertinsime, kokia laimė yra būti sveikiems ir laiką leisti taip, kaip norisi“, – sakė D.Dundulis.

Pasak verslininko, šiomis dienomis atsiskleidžia ir tikrieji mūsų veidai, pasimato, kiek mums rūpi kiti. Daugybė tiek pavienių žmonių, tiek siekiančių padėti įmonių pavyzdžių mus įkvepia vienytis ir tikėti, kad šias negandas įveiksime surėmę pečius.

Pašnekovas pasidalina, kad ir „Norfą“ paskutiniu metu maloniai nustebina ilgamečiai partneriai iš Kinijos, tiesiog atsiųsdami po keletą pakuočių medicininių kaukių dovanų ofiso darbuotojams.

„Internete viešinamos gerumo iniciatyvos skatina prisidėti ir kitus, sukeldamos tikrą gerumo bangą. Lietuvių idėjas kovai prieš koronavirusą jau cituoja pasaulio žiniasklaida. Mes tikrai galime didžiuotis savo gebėjimu solidarizuotis sunkiausiomis akimirkomis ir tai yra mūsų stiprybė. Tai yra gerumo virusas, kurio nenugalės niekas“, – įsitikinęs D.Dundulis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:20
01:17
02:19

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką