Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Paulius Martinkus: valstybės įpareigojimai neturi atleisti nuo dividendų

Specialūs įpareigojimai valstybės valdomoms įmonėms teikti tam tikras paslaugas nėra priežastis nesiekti didesnės nuosavybės grąžos, sako asociacijos „Baltic Institute of Corporate Governance“ vadovas Paulius Martinkus. Jo teigimu, tai yra socialiai teisinga mokesčių mokėtojų atžvilgiu.
Seime pradėta svarstyti 2016 metų biudžetas
Seime pradėta svarstyti 2016 metų biudžetas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pasak jo, Klaipėdos uostas aukoja pelną, siekdamas pritraukti krovinių srautus, bet tą „nuolaidą“ per subsidijas susimokėti turi visi mokesčių mokėtojai, o su uostu sutartis turinčios įmonės tą subsidiją tiesiog įtraukia į uždirbto pelno eilutę. Uostas per trejus metus galėjo sumokėti daugiau nei 30 mln. eurų dividendų, bet į valstybės biudžetą pervedė 253 tūkst. eurų.

Tuo metu „Lietuvos geležinkeliai“ kasmet gauna 30-40 mln. eurų subsidijų keleivių vežimui.

„Taip, geležinkeliu važiuoti komfortiškiau, bet gal pigiau vežti autobusais, jei geležinkeliu vežami penki ar dešimt keleivių?“ – „Verslo žinioms“ sakė P.Martinkus.

„Lietuvos geležinkeliai“ negauna subsidijos iš valstybės, o keleivių vežimą subsidijuoja iš savo pelno. P.Martinkus mano, kad bet kuriuo atveju tai yra subsidija, bet paslėpta, nes valstybė atsisako dividendų ir taip subsidijuoja keleivių vežimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius