Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pietų Korėjoje dėl diplomatinio konflikto boikotuojamos japoniškos prekės

Stiprėjant tarp Japonijos ir Pietų Korėjos tvyrančiai įtampai, diplomatinis ginčas persikėlė į abiejų šalių prekybos santykius ir paskatino didelės apimties japoniškų prekių boikotą Pietų Korėjoje.
Pietų Korėjos vėliava
Pietų Korėjos vėliava / „Scanpix“ nuotr.

Visoje Pietų Korėjoje prekybos centrai atsisako japoniškų cigarečių, alaus ir kitų produktų, rašo verslo leidinys „The Wall Street Journal“. Daugelyje jų atsirado lentelės su užrašais „Čia neparduodamos japoniškos prekės“.

Tuo tarpu mokyklos atsisako organizuoti keliones į Japoniją, o oro linijų bendrovės pranešė apie bilietų į kaimyninę šalį pardavimų smukimą.

Kaip buvo pranešta kiek anksčiau šį mėnesį, Japonija sugriežtino apribojimus aukštųjų technologijų medžiagų, naudojamų ekranų ir puslaidininkių gamyboje, eksportui į Pietų Korėją. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Seulo reikalavimus išmokėti kompensacijas už šalies gyventojų priverstinį darbą Korėjos pusiasalio kolonizavimo metu 1910–1945 metais.

Tokijas taip pat paskelbė apie savo ketinimą pašalinti Pietų Korėją iš „baltojo sąrašo“, į kurį įtrauktos šalys, eksportas į kurias nėra kontroliuojamas valdžios institucijų. Tikimasi, kad sprendimas šiuo klausimu bus priimtas liepos 24 dieną.

Konfliktas įgavo dar daugiau emocijų, kai vienas Pietų Korėja gyventojas susidegino prie Japonijos ambasados ​​durų protestuodamas prieš Tokijo veiksmus.

Prie kelių Japonijos bendrovei „Fast Retailing“ priklausančių parduotuvių „Uniqlo“ organizuojami protestai, kviečiantys boikotuoti prekes iš Japonijos. „Fast Retailing“ mažmeninės prekybos finansų direktorius Takeshi Okazaki anksčiau pripažino pardavimų Pietų Korėjoje mažėjimą, pažymėdamas, kad, jo nuomone, tai netruks ilgai. Dėl šio pareiškimo jį užsipuolė vietos žiniasklaida ir jis buvo priverstas atsiprašyti.

Japonija pareikalavo Pietų Korėjos imtis neatidėliotinų priemonių padėčiai pakeisti ir paskirti nepriklausomą tarpininką konfliktui išspręsti iki liepos 19 dienos.

Kadangi tai neįvyko, Tokijas pažadėjo imtis atitinkamų priemonių, o Seulas savo ruožtu paskelbė apie pasirengimą imtis atsakomųjų priemonių.

Japonija primygtinai teigia, kad visi su priverstiniu darbu susiję klausimai buvo išspręsti 1965 metais, kai abi šalys sudarė diplomatinių santykių atkūrimo sutartį.

Visgi Seulas su tuo nesutinka. Spalio mėnesį Pietų Korėjos Aukščiausiasis Teismas nurodė Japonijos plieno kompanijai „Nippon Steel“ sumokėti kompensacijas Pietų Korėjos gyventojams už priverstinį darbą.

Tokijas pareiškė, kad toks sprendimas „pakirto abiejų šalių tarpusavio pasitikėjimą“.

Japonija neigiamai sureagavo į Seulo pasiūlymą sukurti bendrą fondą, skirtą kompensacijoms už priverstinį darbą. Tokijas pareiškė, kad tai pažeidžia abiejų šalių susitarimo ir tarptautinės teisės sąlygas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius