TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsidariusio restorano „The Owls“ savininkas A.Samalius: bankrotas Lietuvoje tave paverčia aferistu

Arvydas Samalius
Asmeninio archyvo nuotr. / Arvydas Samalius
Šaltinis: 15min
12
A A

Arvydą Samalių galbūt pažįstate iš DNB reklamos kaip sėkmės lydimą verslininką, o galbūt kaip populiaraus sostinės restorano „Indie Bar“ ar naujojo „The Owls“ savininką. Tuo metu verslininko samdiniai griežia ant jo dantį už neišmokėtus atlyginimus, o pats A.Samalius kabina po spyną ant kiekvieno savo bankrutuojančio restorano ir pasakoja esąs palūžęs.

Darbuotojams skolingas kelis tūkstančius eurų

A.Samaliaus „Indie Bar“ dirbusi Nastė Ruban į žiniasklaidą kreipėsi pamačiusi internete DNB banko reklamą, kuriame A.Samalius vaidina sėkmės lydimą verslininką.

„Šiuo metu jis su žmona turi atsidaręs restoraną „The Owls“ ir gyvena sau ramų ir, kaip sakoma DNB filmuke, – sėkmingo verslininko gyvenimą“, – skundėsi N.Ruban, pasak kurios, verslininkas vien jai yra skolingas 700 eurų, kurių esą piktybiškai negrąžina.

Jo pasiteisinimai, darbuotojų blokavimai feisbuke ir Darbo ginčų komisijos nuosprendžio įžūlus ignoravimas mums asmeniškai atrodo kaip piktybiški veiksmai, – pasakojo N.Ruban.

Kaip 15min informavo Valstybinė darbo inspekcija (VDI), darbo ginčų komisija pernai išnagrinėjo 4 bylas pagal darbuotojų skundus dėl bendrovės „Maisto vieta“ (kuri valdo „Indie Bar“) dėl neišmokėto darbo užmokesčio. VDI darbuotojams priteisė apie 5 tūkst. eurų, kurių iki šiol jie iš A.Samaliaus dar nėra gavę.

„Visas kolektyvas esame visiškoj nežinioj, nes iš jo pusės sulaukdavom tik daug pažadų ir pasiteisinimų. Tarp darbuotojų sklinda kalbos, kad dar mums dirbant, jis imdavo vieno restorano apyvartą ir investuodavo į kitą, nors galėjo mums išmokėti atlyginimus. Jo pasiteisinimai, darbuotojų blokavimai feisbuke ir Darbo ginčų komisijos nuosprendžio įžūlus ignoravimas mums asmeniškai atrodo kaip piktybiški veiksmai. Kaip yra iš tikrųjų, mes tiesiog nežinome, bet manome, kad yra būtent taip“, – 15min teigė N.Ruban.

A.Samalius 15min pripažino, kad yra skolingas savo darbuotojams, tačiau verslininku, kuriam sekasi, dabar jį pavadinti būtų sunku. Mat uždaryti teko ne tik „Indie Bar“ – šiomis dienomis jis intensyviai sukasi ir vos prieš pusmetį atidarytame „The Owls“, tik jau ne aptarnaudamas klientus, o išmontuodamas restoraną, kuris taip pat bankrutavo.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Uždaromas  „The Owls“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Uždaromas „The Owls“

„Nesuvaldžiau pinigų srautų“

„Mano tikslas buvo dirbti šviesiai, bet aš dabar esu vadinamas sukčiumi. Aš mielai viską atiduočiau, bet neturiu pinigų“, – 15min pasakojo A.Samalius.

Jis pripažino, kad yra skolingas darbuotojams, aiškino, kad skolą norėtų atiduoti kuo greičiau, tačiau paprasčiausiai neturi pinigų, mat bankrutuoja ir antrasis jo restoranas.

„Kitą restoraną uždarėme praėjusią savaitę. Buvau šiandien su teisininkais pas bankroto administratorių, kad darytume skubos tvarka bankrotą, kad su darbuotojais būtų atsiskaityta iš draudiminio fondo“, – pasakojo A.Samalius.

Jis pasakojo, kad darbuotojams vasarą atlyginimus išmokėdavo tiesiog iš kasos pagal kasos išlaidų orderį.

Dabar turiu uždaryti jau du restoranus, turiu du bankrotus. Iš esmės tai tiesiog buvo baisi nemokumo situacija, – pasakojo A.Samalius.

„Viskas okey, čia būdavo su mano žinia. Jiems nesumokėtas atlyginimas yra tik už paskutinį mėnesį ir išeitinės. Tai ten yra daug melo, kad aš neva esu klestintis verslininkas. Dabar turiu uždaryti jau du restoranus, turiu du bankrotus. Iš esmės tai tiesiog buvo baisi nemokumo situacija. Esu ant palūžimo ribos kaip žmogus, bet dar mėginu kabintis, inicijuoju bankrotus“, – pasakojo A.Samalius.

Prieš kelis mėnesius užsidariusį „Indie Bar“ jis dar bandė gelbėti pajamomis iš naujojo restorano: „Bandžiau tempti tą seną restoraną, mėgindamas su nauju restoranu gelbėti seną, nuskendau su abiem.“

Dėl to, kad bandė gelbėti „Indie Bar“, „The Owls“ atidarymas vėlavo daugiau nei pusmetį – duris jis atvėrė praėjusių metų gegužės mėnesį, bet tvėrė tik iki Naujųjų metų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Uždaromi restoranai „Indie Bar“ ir „The Owls“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Uždaromi restoranai „Indie Bar“ ir „The Owls“

Nuskandino mokesčiai

Kas nutiko A.Samaliaus restoranams?

„Pagrindinis mano principas viską mušti į kasą, absoliučiai nė vieno cento pro šalį nemušdavau, ir kai iššoko labai dideli mokesčiai, aš nebesuvaldžiau pinigų srautų“, – priežastį įvardijo A.Samalius.

Per trejus savo darbo metus jis pasakojo sumokėjęs kone milijoną litų įvairių mokesčių.

„Tai buvo darbas vien dėl mokesčių. Gyvenau nuo vieno PVM mokėjimo iki kito PVM mokėjimo. Aš įklimpau į didžiules skolas. Paskutiniame etape viskas, ką uždirbdavom, atitekdavo darbuotojams. (…) Tiesiog kiekvienas šviesiai įmuštas euras/litas yra labai smarkiai apmokestinimas. Taip pat ir darbo jėga“, – pasakojo A.Samalius.

Jis pasakojo jautęs nuoskaudą, kad jo sąskaitos buvo areštuotos iškart, vos tik atėjus sunkesniam periodui, nors įmonė mokėjo mokesčius.

„Jeigu tu pasiryžti viską mokėti į kasą, tai, ką aš dariau, tu absoliučiai neturi jokios teisės klysti, jeigu neturi kapitalo už nugaros“, – kalbėjo A.Samalius.

Įmonės bankrotas Lietuvoje tave paverčia nusikaltėliu ir aferistu, – kalbėjo A.Samalius.

„Tokiems atvejams praverstų koks nors mechanizmas, kuris veiktų kaip amortizacinis mechanizmas ir sunkiais įmonei momentais būtų galima pasinaudoti mokestinėmis lengvatomis. Nes kitu atveju tu turi du kelius – viską kelti į šešėlį arba užsidaryti. Bet įmonės bankrotas Lietuvoje tave paverčia nusikaltėliu ir aferistu. Tai va tokia ta realybė ir pagrindiniai sunkumai“, – pridūrė verslininkas.

Skolų VMI neturi

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) patvirtino, kad A.Samaliaus įmonės pažeidimų nėra padariusios, neturi ir skolų VMI.

A.Samalius aiškino, kad šiuo metu yra tapęs nemokiu, todėl su darbuotojais atsiskaitys garantinis fondas.

Beje, DNB atstovai, vos tik paklausti apie A.Samaliaus reklamą, iškart ją pašalino.

„Šį asmenį, kaip vieną iš jaunam verslui skirtų filmukų serijos personažų, pasirinkome nežinodami šios kontroversiškos informacijos. Mums yra svarbu, kad edukaciniams filmukams pasirinktų asmenų reputacija būtų nepriekaištinga, todėl reaguodami į šį skundą, filmuką iš savo kanalų nedelsdami pašalinome“, – laiške 15min rašė banko atstovas Valdas Lopeta.

Samalius
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką