Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniaus knygų mugėje – pokalbiai apie europiečių skirtumus ir savanorystę: ar Europos mozaikai tinka visos dalys?

27 šalys, 23 oficialios kalbos, religijų, papročių ir patirčių įvairovė. Nuo šimtamečių demokratijos tradicijų iki komunistinės praeities prisiminimų – Europos Sąjungos (ES) mozaika sudėliota iš kontrastingų skirtumų. Ar sugebame juos įveikti? Ar mokame šią įvairovę paversti Europos stiprybe, o gal ji tampa Sąjungos Achilo kulnu?
Vilniaus knygų mugėje – pokalbiai apie europiečių skirtumus ir savanorystę.
Vilniaus knygų mugėje – pokalbiai apie europiečių skirtumus ir savanorystę. / Organizatorių nuotr.
Temos: 2 Mugė Parlamentas

Europos Parlamento Informacijos biuras ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kviečia vilniečius ir sostinės svečius vasario 17–20 dieną užsukti į Vilniaus knygų mugę ir sužinoti daugiau apie įvairove persmelktą europietišką tapatybę. Be to, pažymint Europos savanorystės metus, susipažinti su sparčiai plintančiomis savanorystės idėjomis, susitikti ir padiskutuoti su Lietuvos atstovais Europos Parlamente (EP).

L. Donskis ir V. Landsbergis – apie skirtumus

Dvyliktosios Tarptautinės Vilniaus knygų mugės tematika buvo padiktuota garsaus lietuvių kilmės rašytojo Česlovo Milošo (Czesław Miłosz) patirties. Pasauliui minint šimtąsias šio Nobelio premijos laureato gimimo metines, mugė kvies į renginius, pasakojančius, kaip Č. Milošas tapo vienu žymiausių lenkų poetų ir ką kultūrai reiškia valstybių sienos. Tad tarp svarbiausių mugėje keliamų klausimų – kultūros migracija, tėvynės paieškos ir nykstančios tautinės tapatybės ribos.

Šią temą pratęs EP Informacijos biuras, pakviesdamas mugės lankytojus atidžiau pažvelgti į ES gyventojų tautinius, kultūrinius, socialinius ir kitus skirtumus. ES visuomet pabrėžė, kad didžiuojasi savo šalių narių įvairove, tačiau ar iš tiesų pavyksta skirtybes paversti stiprybėmis? Ar dar nuo 2000 m. ES naudojamas šūkis „Suvienijusi įvairovę“ atspindi realybę, ar kol kas tėra siekiamybė?

Apie tai diskusijoje „Ar Europos Sąjunga tikrai suvienijo įvairovę?“ kalbės Europos Parlamento nariai, profesoriai Vytautas Landsbergis bei Leonidas Donskis. Bus svarstoma, kaip ES tautų įvairovė veikia šalių kultūrą, socialinį gyvenimą ir ekonomiką. Kviečiami dalyvauti vietos tautinių mažumų bei į kitas šalis išvykusių gyventi lietuvių bendruomenių atstovai, Lietuvoje studijuojantys užsieniečiai ir visi besidomintys šia tema. Dalyvių mintis skatins ir pokalbius moderuos istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius. Diskusija vyks LITEXPO parodų centro 5.3 salėje penktadienį, vasario 18 d., nuo 18.00 val.

„Imituoti toleranciją ir demokratiją nėra sunku, gerokai sunkiau yra iš tikrųjų būti tolerantiškiems ir demokratiškiems. Tolerancija yra ne tuščias garsas ar burtažodis, o savo esme dvasinio aristokratizmo, kilnumo, nelengvo mokymosi ir nuolatinio sunkaus darbo reikalaujanti praktika, atpažįstanti pagarbos vertą žmogų kiekviename ir kiekvienoje“, – yra sakęs prof. L. Donskis, kuriam 2004 m. Europos Komisija suteikė įvairovės ambasadoriaus vardą.

„Tikime, kad Dievas mėgsta žmonių ir tautų įvairovę, kai jie apsigaubia abipuse pagarba, užuojauta ir solidarumu. <...> Ar ne laikas suprasti, kad ekonomika labai mažai padės, jei Europos nevienys tolerancija ir meilė? Visų kitų pagrindų neužtenka vienybei, kuri liktų ir išgyventų“, – apie įvairovės svarbą rašo prof. V. Landsbergis.

Europarlamentarų atsakymai ir savanorystės idėjos

Kaip ir kasmet Knygų mugės lankytojai turės galimybę ir patys padiskutuoti su Europos Parlamento nariais, užduoti jiems rūpimus klausimus, pasikalbėti apie Lietuvą Europoje.

Penktadienį 16–17 val. bei šeštadienį 12–13 val. jų lauks EP narė dr. Laima Liucija Andrikienė, kuri EP Informacijos biuro ir EK atstovybės stende pristatys savo naująją knygą – trilogiją „Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu...“ (Signatarė. Ministrė. Europarlamentarė). Knygoje – L. Andrikienės kalbos, straipsniai, interviu, publikuoti Lietuvos ar užsienio spaudoje, papildyti L. Andrikienės komentarais, parašytais rengiant šią knygą. Knygoje taip pat publikuojami bendražygių atsiminimai ir mintys apie Lietuvos politinio, ekonominio gyvenimo aktualijas. Knyga iliustruota nuotraukomis iš asmeninio archyvo, Europos Parlamento ir Europos Komisijos archyvų. Šeštadienio popietę 13–14 val. stende taip pat lankysis EP narys Zigmantas Balčytis.

Kita stendo tema šiemet – savanorystė. 2011–ieji buvo oficialiai paskelbti Europos savanoriškos veiklos metais, todėl stende bus galima rasti nemažai įdomios ir vertingos informacijos apie savanorystės idėją, veiklas, pasikalbėti su pačiais savanoriais.

Stende bus demonstruojama autorinė fotografo Pauliaus Staniūno paroda „Savanorystės veidai“, kurioje užfiksuoti Lietuvoje ir užsienyje dirbančių savanorių portretai. Be to, kiekvienas mugės lankytojas užsukęs į stendą galės prisidėti prie pasižadėjimų lentos „Darysiu savo noru“ kūrimo – įrašyti nedidelius su savanoriška veikla susijusius pažadus sau. Tuo tarpu vasario 18 d. (penktadienį) 13 val. vyks diskusija „Ar tapsime savanoriaujančia visuomene?“.

Europos Parlamento Informacijos biuro ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje stendas lankytojų lauks 3 salės fojė „Litexpo“ parodų rūmuose.

 

Pavadinimas
Pavadinimas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius