Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

12 būdų, padedančių apsaugoti būstą nuo įsibrovėlių

Spyna
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Spyna
Šaltinis: 15min
0
A A

Saugos sprendimų bendrovės „Fosus“ vadovas Valdas Matačiūnas pateikė 12 paprastų patarimų, padėsiančių užtikrinti turto saugumą.

1. Galvodami apie saugumą, matykite ne atskiras detales, bet visumą. Jei gyvenate pirmuosiuose ar paskutiniame namo aukšte, nėra protinga investuoti į pačias brangiausias šarvuotas duris, o langus palikti neapsaugotus. Ypač, jei langai plastikiniai – juos atidaryti vagims yra juokų darbas.

2. Jei montuojate signalizaciją, rinkitės tą, kurią bus įmanoma prijungti prie saugos tarnybos apsaugos pulto. Vien signalizacija, net ir tokia, kuri atsiunčia jums įspėjamuosius pranešimus į telefoną, jūsų pilnai neapsaugos. Kokia nauda iš pranešimo apie pavojų, jei jo gavimo metu jūs, jūsų artimieji bei kaimynai bus išvykę? Tikėtis, kad tuo atveju saugos tarnybos darbą atliks policija – naivu.

3. Jei įsirengėte signalizaciją, pasikeiskite pirminius (default) slaptažodžius. Net ir pakeitus slaptažodžius bei kodus, daugiau kaip trečdalis jų, šiek tiek pasidomėjus būsto savininkų gyvenimu, atspėjami itin lengvai: dažniausiai tai vaikų, naminių gyvūnėlių vardai ar jų gimimo datos. Ir, žinoma, nerašykite slaptažodžio šalia signalizacijos pulto – tokių atvejų vis dar pasitaiko gan dažnai.

Valdas Matačiūnas
Valdas Matačiūnas

4. Susilaikykite nuo pagundos viešinti nusikaltėlius galinčią sudominti informaciją internete. Informacija apie brangius pirkinius, buvimo vietos publikavimas socialiniuose tinkluose (check-in) būnant toli nuo namų ar pasigyrimas, kad išvykstate atostogauti – tik keli pavyzdžiai. Atostogų nuotraukomis socialiniame tinkle geriau pasidalinkite grįžę iš jų, o ne dar būdami išvykę.

5. „Jei jūs galite prisijungti prie savo kamerų nuotoliniu būdu, reiškia, tai gali padaryti ir norintys peržiūrėti informaciją bei panaudoti ją kitais tikslais“, – sako saugos tarnybos „Fosus“ vadovas. Jis pataria neįsirengti nuotolinio vaizdo stebėjimo kamerų intymiose namų erdvėse – pavyzdžiui, miegamajame.

6. Bendraukite su kaimynais, megzkite ryšius saugios kaimynystės vardan. Tai padės išsiaiškinti, kokie žmonės gyvena laiptinėje, kur slypi didesnės rizikos. Be to, galėsite perspėti kaimynus prieš išvykdami ir paprašyti jų atkreipti didesnį dėmesį į jūsų būstą, taip pat palikti jiems raktą nuo pašto dėžutės. Perpildyta pašto dėžutė puikiai išduoda, jog esate išvykę.

7. Saugokite ne tik savo būstą – plėskite saugos teritoriją. Jei gyvenate privačiame name, pasirūpinkite ir kiemo saugumu. Jei daugiabutyje – paraginkite kaimynus kartu įsirengti spyną laiptinės duryse, vaizdo stebėjimo kameras (vieną kieme ir vieną laiptinėje), užtikrinti teritorijos apšvietimą.

8. Venkite elementarių klaidų – visada rakinkite namų duris (net jei ir išeinate trumpam, pavyzdžiui, tik pas kaimynus druskos pasiskolinti), reaguokite į sulojusį šunį, nepamirškite užtraukti užuolaidų vakare. „Nustebtumėte sužinoję, kiek vagysčių įvyksta vien dėl aplaidumo“, – pasakoja V. Matačiūnas.

9. Nusikaltėliai nėra kvaili, tad tikėtis, jog jūsų būsto saugumui užtikrinti pakanka užsiklijuoti saugos tarnybos lipduką – naivu. Prieš įsilauždami nusikaltėliai dažnai išbando būsto apsaugos lygmenį. Be to, jei įsilaužus į neva saugomą būstą nesukaukia signalizacija – vagys toliau ramiai tęsia savo darbą.

Prieš įsilauždami nusikaltėliai dažnai išbando būsto apsaugos lygmenį. Be to, jei įsilaužus į neva saugomą būstą nesukaukia signalizacija – vagys toliau ramiai tęsia savo darbą.

10. Viena didžiausių saugumo „spragų“ – vaikai. Būtina juos mokyti jokiais atvejais neįsileisti nepažįstamųjų, nesidalinti asmenine informacija internete bei su menkai pažįstamais „draugais“. Taip pat rekomenduojama įrengti panikos ir pavojaus mygtukus, sukurti „priverstinio atidarymo“ signalizacijos kodus.

11. Investuoti į saugumą reikia nuolat. Jei pradinės finansinės galimybės ribotos – pradėkite nuo kokybiškos signalizacijos, vėliau įsirenkite papildomas langų apsaugas, vaizdo stebėjimo kameras ir kitas priemones. Rinkitės kokybiškus sprendimus ir reaguokite į gaunamus signalus. Atkreipiame dėmesį – kai signalizacija prijungta prie apsaugos pulto, saugos tarnyba mato, jei dingsta elektra, išsikrauna akumuliatoriai ar kyla kitų nesklandumų. Patys žmonės į šiuos signalus dažnai numoja ranka. Beje, apsaugos sistemos irgi „sensta moraliai“ – tad bent kartą į dešimt metų jas atnaujinti vertėtų.

12. Saugumo niekada nebūna per daug. Jei namuose turite itin vertingo turto, rekomenduojama ne tik įsirengti aukšto lygio apsaugos priemones bei naudotis saugos tarnybų paslaugomis, bet ir šį turtą apdrausti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką