Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

25% būsto ploto po atviru dangumi

"Botanikos terasos" vizualizacija
"Botanikos terasos" vizualizacija
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaip suprantate žodį „daugiabutis“? Tikriausiai daugelis atsakytų: „Daug aukštų, daug gyventojų, daug papildomų mokesčių, pilnas kiemas automobilių, jokios autonomijos bei privatumo“. Vieno geriausių Lietuvos architektų Gintauto Natkevičiaus biuro suprojektuotas prabangių triaukščių namų kvartalas „Botanikos terasos“ pateikė inovatyvų, šiuolaikinio miesto gyventojo poreikius atitinkantį modelį, kuris leidžia gyventojams būti visiškai nepriklausomiems būsto eksploatacijos atžvilgiu bei turėti pakankamai daug privatumo.

Išskirtinė vieta – sąsaja su gamta

Rinkdamiesi būstą, laiką taupantys pirkėjai ypatingą dėmesį skiria vietai. „Botanikos terasos“ įsikūrusios vos 5 minutės nuo miesto centro, ramioje, nuosavų namų, Jėzuitų bei Botanikos sodo pašonėje. Šalia – mokykla, stadionas ir vaikų darželis, taip pat keli prekybos centrai.

Nors miesto centras čia pat, Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, oro užterštumas labai mažas, nes aplink gausu žalumos, o eismas – nedidelis. Harmoningą sąsają su gamta atskleidžia kiekvieno jų išskirtinis pavadinimas: „Ąžuolas“, „Kedras“, „Liepa“ ir „Topolis“.

Didžiausias „penthauso“ tipo būstų privalumas – unikalus architektūrinis sprendimas – net 25 kvadratinių metrų terasos.

Kvartalo statytojai pasistengė, kad laisvalaikio ir poilsio zonomis tapsiančios terasos būtų įrengtos kuo kokybiškiau ir ekologiškiau. Grindys išklotos itin ilgaamžėmis maumedžio lentomis, impregnuotomis bespalve alyva, saugančia nuo atmosferos poveikio.

Prie natūralios medienos puikiai dera nerūdijančiojo plieno turėklų ir jų tarpus dengiančio grūdinto stiklo kompozicija.

Vienas išskirtinių bruožų - „Penthausai“

Didžiausias „penthauso“ tipo būstų privalumas – unikalus architektūrinis sprendimas – net 25 kvadratinių metrų terasos.

„Atsižvelgėme į vis labiau vakarietišką lietuvių gyvenimo būdą ir užsienyje vyraujančias daugiabučių namų tendencijas, kur miestiečiai vertina net mažiausią balkonėlį, o erdviomis terasomis gali mėgautis tik prestižinių butų gyventojai.

Džiaugiamės galėdami pasiūlyti pirkėjams vakarietišką prekę“, – pasakoja projekto sumanytojai. Prabangių terasų su natūraliomis medinėmis grindimis net per didžiausią liūtį niekada neapsems vanduo. Po ilgaamžėmis maumedžio lentomis suformuotas ir hidroizoliacine medžiaga padengtas nuolydis vandeniui surinkti.

"Botanikos terasos" namai

Kiemas be automobilių

Pastatų ansamblis sudaro harmoningą visumą. Projektuojant kvartalą pasistengta, kad žmonės mėgautųsi ne tik jaukia, bet ir saugia aplinka, galėtų džiaugtis išskirtinės vietos teikiamais privalumais.

Po erdviu vidiniu komplekso kiemu baigiama rengti apie 90 vietų požeminė automobilių aikštelė su garažais. Kieme automobilių eismas bus draudžiamas, žalioji erdvė taps puikia poilsio ir ramybės oaze.

Gyventojams priklausantys žalieji plotai bus atskirti gyvatvorėmis. Jos ne tik suskaidys erdves, bet ir suteiks privatumo bei jaukumo.

Siekdamas išskirtinio kvartalo gyventojams suteikti kuo daugiau patogumo, architektas G.Natkevičius su kolegomis apgalvojo ir smulkiausias detales.

Kvartalo gyventojai net ir pliaupiant liūčiai į savo namus galės grįžti saugiai ir patogiai. Automobiliu įvažiavus į požeminę stovėjimo aikštelę, iš jos bus galima tiesiai patekti į namo laiptinę.

Įsikūrus naujos statybos kotedžuose neretai susiduriama su problema, kur laikyti vejos priežiūros įrangą, pakaitines automobilio padangas ar rečiau naudojamus namų apyvokos daiktus.

Projektuojant „Botanikos terasų“ kvartalą požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje nuspręsta įrengti sandėliukus. Pasak architekto G.Natkevičiaus, dėl šio nedidelio sprendimo kvartalo gyventojai neturės nereikalingų rūpesčių, su kuriais susiduria nemažai naujakurių.

"Botanikos terasos" namai

Kokybė, taupanti šilumą

Kvartalą sudarantys trijų aukštų namai statomi pagal moderniausias šių laikų statybos technologijas.

Sienos apšiltintos 15 centimetrų storio mineraline vata su 3 centimetrų storio stangrios, nuo vėjo saugančios vatos sluoksniu.

Išorės apdailai panaudota natūrali ir ekologiška medžiaga – skalūno uolienos plokštelės. Namai su uolienos plokštelėmis apklijuotomis sienomis puikiai dera prie juos supančios žalumos, sukuria išskirtinį skoningai ir harmoningai urbanizuoto gamtos kampelio ansamblį.

Kiekviename bute sumontuoti modernūs dujų katilai, grindų šildymo sistemos. Elektroninis sistemos valdymas ir kokybiškos izoliacinės medžiagos leis gyventojams pagal savo poreikius reguliuoti temperatūrą ir optimizuoti būstui šildyti skiriamas išlaidas.

"Botanikos terasos" vizualizacija

Viskas apgalvota

Architekto G. Natkevičiaus vertinimu, šis kvartalas išėjo jaukus, geras gyventi, apgalvotai suplanuotas ir apželdintas, su vidinėmis gatvelėmis ir kiemeliais, su privačiomis erdvėmis.

Pagalvota apie tokius subtilius dalykus, kaip itin aukštos kokybės medžiagos, ypač atsparūs langų apvadai, gera tvora, dailūs vartai ar erdvių apželdinimas jau suaugusiais medžiais.

„Jaukumą, patogumą čia sudaro daugybės apgalvotų smulkmenų visuma. Pašalink iš jos nors vieną dėmenį, ir ypatinga vietos bei kokybiškos architektūros dermė pradings“, – pastebėjo kūrėjas.

Pastangos pasiteisino

Projekto autoriai bei statytojai džiaugiasi, kad jų kūrinys buvo įvertintas – iš 78 butų 67 jau parduoti, naujakuriai džiaugiasi išsirinktais naujais namais. Šiuo metu jau yra baigti aplinkos tvarkymo darbai, belieka sulaukti, kol žaliosios projekto zonos atskleis visą „Botanikos terasų“ grožį. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką