Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bronius Bradauskas skelbia, kad nekilnojamasis turtas Lietuvoje plaukioja

Bronius Bradauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bronius Bradauskas
Šaltinis: Žinių radijas
0
Skaitysiu vėliau
A A

Reikia grąžinti privalomą nekilnojamojo turto registraciją. Tokią nuostatą paskelbė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas. Jis teigia, kad pagal dabartinius įstatymus, įsigyto turto galima neregistruoti iki 10 metų. B.Bradausko nuomone, laikotarpis turėtų būti kur kas trumpesnis.

„Didžiausia bėda, kad panaikinome privalomą nekilnojamojo turto registraciją. Dabar tu padarei sandorį, nusipirkai žemę ar namą ir tu jo gali neregistruoti 10 metų. Niekas neateina ir nepaklausia. Anksčiau buvo taip: jei per tris mėnesius neįregistruoji, tavo sandoris laikomas niekiniu“, – sakė B.Bradauskas.

„Reikia grąžinti tą tvarką. Na, ne 3 mėnesiai, bent pusę metų. Tai tada nors suregistruosim visą turtą, žinosim, ką turim. Dabar Registrų centras pateikia duomenis, bet jie netikslūs todėl, kad pusė turto neregistruota ir jis plaukioja velniai žino kur“, – pridūrė B.Bradauskas.

Vienas nekilnojamo turto objektas turėtų būti neapmokestinamas?

Dabar Registrų centras pateikia duomenis, bet jie gana netikslūs todėl, kad pusė turto neregistruota ir jis plaukioja biesas žino kur, – sakė B.Bradauskas.

Prieš šešerius metus B.Bradauskas įregistravo vieno nekilnojamojo turto objekto neapmokestinimo projektą. Jo teigimu, žmogus turi turėti gyvenamąją vietą, kuri savininko nekankintų mokesčiais.

„Vienas butas, vienas garažas, vienas sodo namas ir panašiai, kur žmogui liko tas palikimas, neturėtų būti apmokestinamas. Bet tada nelabai ką ir gaunasi apmokestinti. Apmokestinimas turto, kurio vertė virš milijono litų, būtų lyg ir gerai, bet nemoka jo, nes per didelis tarifas“, – kalbėjo parlamentaras.

Dabar, pašnekovo teigimu, yra įregistruotas projektas sumažinti neapmokestinamą minimumą iki 750 tūkst. Lt ir tarifą iki 0,5 proc., o ne 1 proc., koks yra šiandien.

„Aš manyčiau, jei priimtume tą įstatymą, mokesčių surinktume daugiau“, – Žinių radijo laidoje „Atviras“ pokalbis teigė B.Bradauskas.

Problemos slypi giliau

Iš mokesčių surinktos lėšos turi būti nukreiptos į infrastruktūros gerinimą, tačiau B.Bradausko nuomone, to per vienerius metus padaryti neįmanoma. Nors pašnekovas sutinka, kad gyventojai turi matyti, kur surinktus mokesčius panaudoja savivaldybės, visgi B.Bradauskas mano, kad problema yra ne čia.

„Problema prasideda mero statuse. Jeigu meras būtų tiesiogiai renkamas ir jis nebijotų, kad susidėję viena persvara jį nušluos, jis būtų šeimininkas. Jeigu jis išrinktas žmonių, jis tikrai dėtų visas pastangas, kad kuo efektyviau tie pinigai būtų panaudoti ir nebijotų, kad ateis „chebrutė“ ir jį nušluos“, – darė prielaidą Seimo narys.

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką