Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekologiškos statybinės medžiagos – trumpaamžės? Mitas!

Namai
„Scanpix“ nuotr. / Būstas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ekologiškų statybų idėja gyventoją dažnai atbaido dėl dviejų priežasčių: manoma, kad natūralios medžiagos ir kainuoja brangiau, ir nusidėvi greičiau. Ekologiškomis medžiagomis prekiaujančių įmonių atstovai tikina, kad tai – toli gražu ne tiesa. Anot „Ecodesign“ vadovo Žilvino Poniškaičio, naujosios statybų technologijos užtikrina, kad natūralios statybinės medžiagos tarnautų ne tik tiek pat, bet kai kuriais atvejais ir ilgiau už sintetines. Taigi – nuogąstauti dėl to tikrai neverta.

Trumpaamžiškumas – mitas

„Sveika statyba“ atstovas Mindaugas Mikalauskas tikino, kad natūralios medžiagos dėvisi panašiai kaip ir sintetinės – didelio skirtumo nėra: „Manau, kad tai yra mitas. Mes juk nestatome namų iš molio. Šių laikų technologijos yra tiek pažengusios, kad pagaminamos tikrai ilgai tarnaujančios natūralios statybinės medžiagos.“

Tokios pačios nuomonės buvo ir kitos ekologiškomis statybinėmis medžiagomis prekiaujančios įmonės atstovas Ž.Poniškaitis. Jis net pateikė ekologiškų medžiagų, kurios tarnauja ilgiau už sintetines, pavyzdžių: „Dėl ilgaamžiškumo tikrai nėra jokių problemų – jų susidėvėjimas lygiai toks pats kaip ir sintetinių medžiagų. Tiesą sakant, kai kurios netgi gali tarnauti ilgiau. Pavyzdžiui, mes galime pasiūlyti marokietiško tinko, kurio ilgaamžiškumui sintetinės medžiagos tikrai neprilygs.“

Dėl ilgaamžiškumo tikrai nėra jokių problemų – jų susidėvėjimas lygiai toks pats kaip ir sintetinių medžiagų. Tiesą sakant, kai kurios netgi gali tarnauti ilgiau, - teigė Ž.Poniškaitis.

Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento vedėjas Dangyras Žukauskas pridūrė, kad vis dėlto reikėtų lyginti kiekvieną medžiagą atskirai: „Neabejotinai yra tokių natūralių medžiagų, kurios gali tarnauti labai ilgai. Manau, reikia lyginti konkrečias medžiagas, tačiau abejoti, kad ekologiška medžiaga gali ilgai tarnauti – tikrai nereikėtų.“ Anot vyro, vis dėlto svarbiausia, galvoti globaliau. Kad kada nors, kai tas namas bus nugriautas, medžiagos bus 100 proc. perdirbtos ir neterš gamtos.

Reikalauja meilės darbui

Ž.Poniškaitis neslėpė, kad yra ir kitas niuansas dėl kurio lietuviai nelinkę rinktis ekologiškų medžiagų – daugiau darbo ir kitokia priežiūra. „Su natūraliomis medžiagomis reikia ir dirbti kitaip. Kruopščiau ir su meile. Kiti įpratę, kad viskas paruošta. O čia dažus reikia susimaišyti pačiam, pasiruošti“, – kalbėjo vyras.

Ekologiškomis medžiagomis prekiaujančios įmonės atstovas teigė, kad įdėtas darbas – indėlis į sveiką mikroklimatą. „Tokiu būdu neuždedate ant sienos plėvelės, siena gali „kvėpuoti“. Jeigu žmogus prijaučia žaliai idėjai, jis supras, kodėl tai daro. Tai juk – sveikata ir natūralumas, noras gyventi sveikoje aplinkoje“ – dėstė Ž.Poniškaitis.

Tokiu būdu neuždedate ant sienos plėvelės, siena gali „kvėpuoti“. Jeigu žmogus prijaučia žaliai idėjai, jis supras, kodėl tai daro, – kalbėjo Ž.Poniškaitis.

Vyras pabrėžė, kad pirkdami ekologiškas medžiagas gyventojai turėtų būti atidūs. Anot jo, yra nemažai įmonių, kurios skelbiasi, kad prekiauja ekologiška produkcija, bet pasižiūrėjęs į prekės sudėtį žmogus ras akrilo ar kitų cheminių medžiagų. Svarbu – medžiagos turi būti 100 proc. natūralios.

Aplinkosaugininkai primena, kad natūralios, sertifikuotos ir 100 proc. perdirbamos gamtos statybinės medžiagos tai nauda ne tik gamtai, bet ir žmogui. Iš ekologiškų medžiagų pastatytame name – kur kas geresnis mikroklimatas, kuris daro didelę įtaką žmogaus sveikatai. Be to – rinkdamiesi natūralias statybines medžiagas gyventojai prisideda prie aplinkos tausojimo.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką