Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Inovatyvus technologijų panaudojimas prailgins tiltų ilgaamžiškumą

Vilniaus Karaliaus Mindaugo tiltas
VGTU archyvo nuotr. / Vilniaus Karaliaus Mindaugo tiltas
Šaltinis: 15min
0
A A

Įvairūs pasaulio ir Lietuvos tiltų pavyzdžiai rodo, kad tiltų amžius būna žymiai trumpesnis negu numatyta projektuojant ar statant. Nauji technologiniai sprendimai gali prailginti kelių ir tiltų eksploatacijos laiką, tačiau specialistai turi gebėti juos tinkamai pritaikyti. Siekdami integruoti kelių ir tiltų mokslo bei praktikos žinias, Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) ir Rygos technikos universitetai įsteigė pirmąją Baltijos šalyse jungtinę magistrantūros studijų programą – inovatyvią kelių ir tiltų inžineriją.

„Didžioji dalis tiltų, viadukų Lietuvoje yra gana prastos būklės, tad planuojant kelių ūkio plėtrą labai svarbu priimti tinkamus sprendimus. Šiandien kaip niekada anksčiau reikalingi specialistai, turintys tarpdisciplinines kompetencijas, kad statant ar renovuojant tiltus bei kelius būtų atsižvelgiama į transporto poveikį aplinkai, transportavimo kaštų mažinimą ir visuomenės poreikius eismo saugumui“, – teigė VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas Donatas Čygas.

Pirmoji inovatyvi kelių ir tiltų inžinerijos studijų programa rengs plačios kelių ir tiltų specializacijos magistrus, kurie mokės naudotis pačiomis naujausiomis, aktualiausiomis ir pažangiausiomis technologijomis. Jie galės formuoti, vertinti ir savarankiškai priimti efektyvius kelių ūkio priežiūros ir plėtros sprendimus, kuriuos pagrįs mokslinių tyrimų rezultatais.

Į naująją magistrantūros studijų programą bus priimami statybos ir transportavimo sričių bakalaurai. Studijos vyks anglų kalba – pirmąjį pusmetį studentai mokysis VGTU, antrąjį – Rygos technikos universitete. Magistro studijų trukmė – 1,5 metų. Geriausiais balais įstojusiems 5 studentams bus dalinai kompensuojamos mokymosi išlaidos.

Studijų metu daug dėmesio bus skiriama statinių kompiuteriniam projektavimui ir naujausios profesinės programinės įrangos pažinimui. Šį sprendimą lėmė Lietuvoje prasidėjusi skaitmeninės statybos reforma ir noras padidinti statybos procesų efektyvumą ir kokybę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką