Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jubiliejinė paroda „Baldai“ lankytojams žada išskirtinę programą

Knygų lentyna
incrediblethings.com nuotr. / Knygų lentyna
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau kitą ketvirtadienį prasidedanti paroda „Baldai 2014“ 20-ojo jubiliejaus proga lankytojams žada pateikti išskirtinę programą. Joje numatyta gausybė pokalbių dizaino temomis bei įvairūs kūrybines lankytojų mintis skatinantys renginiai.

LITEXPO kartu su Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dizaino inovacijų centru, “Penki Penki” konferencijų apie vizualiąją kultūrą organizatoriais ir Všį „Versli Lietuva“ nuo penktadienio tris parodos dienas kvies į “Dizaino šnekas”, kurias vystys keliolika Lietuvos ir užsienio dizainerių.

Litexpo/Lucas Verweij
Litexpo/Lucas Verweij

Šia proga į Vilnių specialiai atvyksta trys pasauliniai dizaino autoritetai: savitą dizaino verslo modelį išvystęs Nyderlandų dizaineris Piet Hein Eek, Berlyne gyvenantis dizaino kritikas, tinklaraščio Lucas_Berlin autorius Lucas Verweij ir įvairiais dizaino apdovanojimais įvertintas danas Hans Sandgren Jakobsen.

Litexpo/Piet Hein Eek
Litexpo/Piet Hein Eek

 

Prie užsienio dizainerių kasdien prisijungs pripažinti Lietuvos dizaineriai bei jaunosios kartos atstovai, skaitysiantys pusvalandžio trukmės pranešimus.Penktadienį „Dizaino šnekas“ pradės charakteringų interjerų ir baldų serijos „Pienės“ (kartu su Mindaugu Žilioniu) autorė Indra Marcinkevičienė ir kvies padiskutuoti, kas pirmiau – kiaušinis, ar višta. 

Litexpo/Vytautas Gečas
Litexpo/Vytautas Gečas

Po jos dizaino subjektyvumo niuansus, iliustruodamas savo sukurtais pavyzdžiais, nagrinės Eindhoveno (Nyderlandai) dizaino universiteto absolventas Vytautas Gečas.

„Acme Europe“ produktų vystymo direktorius Ignas Rumbutis pristatys konkretų lietuviškų dizaino produktų vystymo atvejį – kompanijai prestižinį „iF“ dizaino apdovanojimą pelniusių produktų kūrimo istoriją. Penktadienio „Dizaino šnekos“ baigsis valandos trukmės P.H.Eek pranešimu apie dizainą ir verslą.

Šeštadienį Vilniaus dailės akademijos dėstytojai Deividas Juozulynas ir Denis Orlenok, kurio inžinerinių sprendimų įmonėje „Aedilis“ sukurtas įrenginys „The Vinci“ šiemet pelnė tarptautinį „iF“ dizaino apdovanojimą, žada intriguojantį pranešimą, kurio pristatyme atsikartoja „D“ raidė.

Litexpo/Denis Orlenok
Litexpo/Denis Orlenok

„Daugelis Dažnai suvokia Dizainą kaip Dailų Dekoratyvinį Daiktą. Deja, tai - Dezinformacija. Dabartinis Dizainas yra Daugiareikšmis Dalykas, Dėvintis Daugiaprasmiškus Diagnostinius Daviklius. Diskusija apie Daugiasluoksnius Darbo Diapazonus, Dizaino Daržą ir Dieviškumo Deformaciją, Daugiakampius Droid’o Defektus ir Demotyvaciją. Daugtaškis", - taip savo pranešimą pristato jaunieji dizaineriai ir dizaino mąstytojai.

 

Litexpo/Vytautas Puzeras
Litexpo/Vytautas Puzeras

Ne vieną apdovanojimą už dizaino kūrinius pelniusios studijos „Puzero design“ vadovas Vytautas Puzeras pasakos ne tik apie baldų, apšvietimo sprendimų ir interjerų kūrimą, bet ir visuomeninį projektą „Korys“, kurio misija atgaivinti Neries krantinę Vilniuje. Iš jo „Dizaino šnekų“ vairą perims VDA profesorius Tadas Baginskas, visiems susidomėjusiems nušviesiantis Lietuvos baldų dizaino raidą. Šeštadienio pokalbius užbaigs valandos trukmės L.Verweij pranešimas apie dizaino populiarumo pokyčius ir dizainerio vaidmenį visuomenėje.

 

Sekmadienio šnekų programą pradės interjeristė, dizainerė ir straipsnių autorė Rasa Baradinskienė, kviesianti daiktų dizaine įžvelgti daugiau nei formą ir funkciją. Po jos parodos lankytojai turės galimybę išgirsti dizaino ateities „balsą“ – VDA ketvirtakursiai Aleksandras Dubickij (produkto dizainas) ir Ieva Ridzvanavičiūtė (kultūros vadyba ir politika) dėstys savo atradimus, kaip dizainas gali būti integruotas į technologijų pamokas vidurinėse mokyklose. Paskutinis „Dizaino šnekų“ pranešėjas – H.S.Jakobsen pasakos apie savo patirtį, peržengiančią valstybių sienas.

Litexpo/Hans Sandgren Jakobsen
Litexpo/Hans Sandgren Jakobsen

Tai pat „Baldų 2014“ lankytojai turės galimybę iš arti apžiūrėti šio dizainerio, per daugiau nei 20 metų pelniusio ne vieną prestižinį apdovanojimą, darbus. Hans Sandgren Jakobsen ekspozicijai, kurią sudaro kelios dešimtys dizaino objektų, skirta 5-osios salės balkono dalis. Galimybė pristatyti šią ekspoziciją Lietuvoje sudarė koncerno „Vakarų medienos grupė“ finansinė parama.

Žurnalas „Namas ir aš“ šeštadienį parodos lankytojus kvies diskutuoti, ar reikalinga lietuviška tapatybė interjere, dizaine ir architektūroje.

„Ar mūsų architektų ir dizainerių darbai yra atpažįstami kitų šalių kontekste, o gal mes norime bet kokia kaina suvienodėti su kitų Europos šalių kūrėjais, tapti kosmopolitiškais ir tuo pačiu – beveidžiais? Gal jau metas atrasti savitą stilių, paremtą mūsų tautos patirtimi, daiktų ir interjero elementų medžiagiškumu, estetikos samprata“, - retoriškai klausia diskusijos moderatorė, „Namas ir aš“ redaktorė architektė Aušra Narkeliūnienė.

Litexpo/Indra Marcinkeviciene ir Mindaugas Zilionis
Litexpo/Indra Marcinkeviciene ir Mindaugas Zilionis

Diskusijos nubrėžtą kryptį plėtos architekto ir tapytojo Manto Maziliausko „Namas ir aš“ kuruojama ekspozicija „Tautinis pavidalas: galios ir naujų galimybių kryptis“. Ji paremta trisluoksne archimitologine sandara, kurioje atsigręžiama į praeities paveldą, dabarties kūrybą ir ateities galimybes. „Mėginant atrasti prasminius ryšius bei pirminius šaltinius, pasitelkiama lietuvių kalba ir raštas. Kalba – kaip didžiausias ir svarbiausias mūsų paveldas, o tautinis raštas – kaip naujų pavidalų brėžinys“, - sako M.Maziliauskas.

Parodos lankytojai šiemet iš arti galės stebėti minkštųjų baldų gamybos procesus – tam LITEXPO kartu su Kauno kolegija, asociacija „Lietuvos mediena“, AB „Kauno baldai“, UAB „Nevotex“, UAB „Bjarnum“ ir Kauno statybininkų rengimo centru įrengimų salėje įkurdins tikrą minkštųjų baldų gamybos fabrikėlį.

Lietuviško baldų dizaino istorijos ir perspektyvos iliustravimui pasitarnaus ir speciali jubiliejinė 1,6 tūkst. kv. m ploto baldų dizaino ekspozicija „Vakar. Šiandien ir rytoj“. Per 20 metų sukauptą lietuviško dizaino „Šlovės galeriją“  papildys ir šių metų  parodos „Baldai 2014“ dizaino konkurso nugalėtojas, kuris bus paskelbtas antrą parodos dieną.

Kovo 20-23 d. baldų, interjero ir dizaino idėjų parodoje veiks baldų, jų gamybos medžiagų ir įrengimų ekspozicijos, vyks Všį „Versli Lietuva“ organizuojama verslo kontaktų mugė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką