Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje populiariausi nedideli biurai

Biuras
„Sadolin“ nuotr. / Biuras
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos biurų rinka po truputį atsigauna, nors ši tendencija ir gana vangi. Per metus uostamiestyje laisvų biurų sumažėjo nuo 14 proc. iki 11 proc., tačiau laisvų patalpų verslo centruose vis dar yra apie 7 tūkst. kv. m. Daugiausia laisvų plotų išlieka moderniuose A klasės verslo centruose, kuri viršija 20 proc. ir siekia 3500 kv. m.

Įmonės „Eika“ L.e.p. Turto valdymo departamento direktorė Aistė Adamonytė atkreipė dėmesį, kad biurų užimtumą labiausiai skatina tarptautinių kompanijų plėtra ir didelės, į plėtrą orientuotos vietinio kapitalo įmonės. Tokios įmonės dažniausiai kuriasi sostinėje dėl kvalifikuotų darbuotojų pasiūlos ir galimybės pasirinkti patrauklų biurą. Renkantis biurą šioms įmonėms itin svarbi ne tik prestižinė vieta, patalpų kokybė ir maži išlaikymo kaštai, bet ir  nuomotojo galimybės pasiūlyti alternatyvų plečiantis ateityje. 

A.Adamonytė pastebi, kad Klaipėda kol kas lieka tarptautinių kompanijų nuošalyje. Pagrindiniai biurų nuomininkai Klaipėdoje yra vietinio kapitalo įmonės, susijusios su logistika bei uosto veikla. Šių kompanijų poreikius labiausiai atitinka nedidelės nuo keliasdešimties iki 200 kv. m patalpos, suskirstytos į atskirus kabinetus. Didesnių nei 400 kv. m patalpų paklausa Klaipėdoje labai maža. Nuomos kaina itin priklauso nuo patalpų įrengimo lygio ir eksploatacinių kaštų.

„Viena pagrindinių aukštos biurų vakansijos priežasčių, didelių įmonių stoka. Uostamiestyje dominuojančios nedidelės įmonės orientuotos į optimaliai suprojektuotas, mažesnes ir pigesnes biurų patalpas. Priešingai nei sostinėje, Klaipėdos rinkoje nuomos kaina yra vienas pagrindinių biuro pasirinkimo kriterijų. Kita problema, tai tarptautinėms kompanijoms reikalingų kvalifikuotų specialistų stygius“, – teigė „Eika“ atstovė. 

Klaipėdos biurų rinkoje išsiskiria „Baltijos verslo centras”. Šiuo metu visos patalpos jame išnuomotos. „Sėkmės receptas – pasiteisinusi išperkamosios nuomos strategija. Dalis įmonių patalpas šiame centre jau įsigijo, dalis toliau tęsia išperkamosios nuomos sutartis, – teigia A.Adamonytė. – Klaipėdoje nuomininkai linkę rinktis mažesnio ploto biurus, todėl šio centro koncepcija „pataikė į dešimtuką“. Šiame verslo centre paklausiausios patalpos yra nedidelės, 25-35 kv. m ploto kabineto tipo patalpos. „Eika“ duomenimis, „Baltijos verslo centras“ yra vienintelis biurų pastatas Klaipėdoje, kuriame galima išperkamoji nuoma, ne tik biurų nuoma ar pardavimas. 

Naujų didesnių verslo centrų projektų per pastaruosius dvejus metus Klaipėdoje nebuvo įgyvendinta ir artimiausiu metu jie neplanuojami. Vidutinė laisvų patalpų uostamiestyje nuomos kaina pastaruosius kelerius metus nekinta ir išlieka A klasės verslo centruose 30-35 Lt/ kv. metrą, B klasės – 18-26 Lt/ kv. metrą. 

informacija
EIKA, UAB
Vadovas: Domas Dargis Darbuotojų sk.: 92 2015m . Pajamos: 10 - 20 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Klaipėda Eika, UAB
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką