TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujas ECB pastatas dygsta buvusioje Frankfurto turgavietėje

Naujas ECB pastatas dygsta buvusioje Frankfurto turgavietėje
ECB nuotr. / Naujas ECB pastatas dygsta buvusioje Frankfurto turgavietėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Frankfurte prie Maino, kur šių metų pabaigoje įsikurs Europos centrinio banko (ECB) specialistai, nuo tarpukario iki pat 2004 metų veikė didelė turgavietė. ECB turgaus halę, kur nuo žemės iki lubų – 24 metrai, nusižiūrėjo šio amžiaus pradžioje ir, po daugiau nei dešimties metų planavimo ir statybų, pagaliau persikels į naują būstinę.

Vaikštant po didžiulę naujos ECB būstinės teritoriją, kyla abejonių, ar iki šių metų pabaigos bus baigti visi statybos darbai. Aikštelėje vis dar pluša statybininkai, kurių gyvenamieji vagonėliai, sustatyti dviem aukštais, primena daugiabutį, aplink ūžia ir gyventojams ramybės neduoda kranai ir sirenos, nėra baigtas nei pastato vidus, nei sutvarkyta aplinka.

Turgus Grossmarkthalle, kur dabar kuriasi ECB, Frankfurte prie Maino buvo pastatytas tarp 1926 ir 1928 metų. Tuo metu jis buvo laikomas modernios klasikos šedevru. Jo statybas palaimino tuometis Frankfurto miesto planavimo direktorius Martinas Elsaesseris.

Iki pat 2004 metų veikusi turgavietė buvo 220 metrų ilgio ir 50 metrų pločio, o lubos aukščiausiai stiebėsi į 23,4 metrų aukštį.

Toks aukštas pastatas statytas ne veltui. Visų pirma norėta nukreipti dėmesį nuo pastato ilgio, padaryti pastatą labiau matomą kaip miesto turgavietę. Aukštis taip pat padėjo kontroliuoti ir klimatą: šiltas oras pakildavo į pastato viršų, leisdamas vėsesniam nakties ir nuo upės atsklindančiam orui plūsti pro turgavietės vartus. Taip vaisiai ir daržovės ilgiau išlikdavo šviežesni.

1972 metais turgavietė buvo pripažinta kultūros paveldo objektu. 2001 metais ECB turgavietę pasirinko kaip savo naują būstinę ir, siekdamas išsaugoti paveldą, 2002 metais paskelbė architektūros konkursą. 2005 metais laimėtojais išrinkti Vienos architektai. 

Prie turgaus pastato nuspręsta pastatyti dangoraižį ir jungiamąjį pastatą, pačią turgavietę - padalinti į aukštus.

1992-ųjų Mastrichto sutartimi nuspręsta, kad svarbiausia Europos finansų institucija bus įkurta Frankfurte prie Maino. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką