Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujos statybos butus Kaune perka ir vilniečiai

Kaune jaučiamas būsto rinkos suaktyvėjimas
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Kaune jaučiamas būsto rinkos suaktyvėjimas
Šaltinis: 15min
2
A A

Nekilnojamojo turto specialistai teigia, jog 2016-ieji Kauno miestui bus išskirtiniai. Auganti būsto paklausa, sudaromų sandorių skaičius signalizuoja apie didėjančią gyventojų perkamąją galią, o tuo pačiu – ir apie būsto rinkos suaktyvėjimą, – informuoja Kauno miesto savivaldybė.

Bendrovės „YIT Kausta“ generalinio direktoriaus Kęstučio Vanago teigimu, nekilnojamojo turto rinkoje Kaune pastebima svarbių pokyčių. Dar visai neseniai daugiausia buvo siūloma ekonominės klasės butų. Tuo tarpu prestižinės klasės naujos statybos būstų pirmuosius tris 2015 metų ketvirčius apskritai beveik nebuvo. Dabar situacija keičiasi, o ją įtakoja augančios kauniečių pajamos, kylanti perkamoji galia ir dėl jos atsirandanti prestižinės klasės butų paklausa.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Kaune jaučiamas būsto rinkos suaktyvėjimas
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Kaune jaučiamas būsto rinkos suaktyvėjimas

Pokyčius rinkoje taip pat iliustruoja ir Kauno miesto savivaldybės išduodamų statybos leidimų skaičius. Palyginus su 2014-aisiais, pernai šis skaičius išaugo 8,4 proc. (nuo 1080 iki 1171).

Auga kauniečių pajamos

„Visam Kauno regionui būstų kainų augimas yra teigiamas rodiklis, nes rodo padidėjusią gyventojų perkamąją galią bei padidėjusią nekilnojamojo turto paklausą. Sprendžiant pagal išduotų statybų leidimų skaičių, galima konstatuoti, jog darbai mieste pradeda virti pilnu tempu“, – sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Į Kauno miesto biudžetą surinkta 7,7 mln. eurų daugiau nei planuota.

„Į miesto biudžetą surinkta 7,7 mln. eurų daugiau nei planuota. Geresnis gyventojų pajamų mokesčio surenkamumas rodo, jog Kaune daugėja darbo vietų ir kyla darbo užmokestis. Natūralu, jog didėja ir kauniečių perkamoji galia. Tikiu, jog NT projektų vystytojai tikrai patenkins kylančią paklausą“, – pabrėžė Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.

Perka ir vilniečiai

K.Vanago teigimu, nekilnojamasis turtas Kaune vis labiau traukia smulkiųjų investuotojų dėmesį. Jie renkasi būstą ne gyvenimui, bet investicijai ir ieško nedidelio ploto butų centre ir aplink jį.

„Butus investicijai Kaune dėl greitesnio atsiperkamumo renkasi ne tik kauniečiai, bet ir sostinės gyventojai. Tad galima tikėtis, kad susidomėjimas naujos statybos būstais kaip investicija šiemet gali ūgtelėti dar labiau“, – sakė K.Vanagas.

Plėtra neišvengiama

„Mūsų įžvalgomis, ir toliau vyks NT plėtra Kauno mikrorajonuose, tačiau sujudimas bus ir miesto centrinėje dalyje. Čia įžvelgiama vis daugiau privalumų gyventi. Artimiausiais metais centrinėje miesto dalyje planuojami keli stambūs projektai, kurie bus pritaikyti gyvenamajai statybai. Tad drąsiai galime sakyti, kad miesto centrinė dalis artimiausiu metu turi labai geras perspektyvas ir tendencijas“, – tvirtino bendrovės „Ober – Haus“ Kauno biuro vadovas Saulius Umbrasas.

Anot jo, Kauno mieste jaučiamas naujos statybos daugiabučių namų stygius, tad tikėtina, kad artimiausiu metu mieste prasidės daugiau statybų būtent gyvenamojo NT sektoriuje.

Komentarai: 2
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką