TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NT mokestis turės būti apskaičiuojamas pagal naujas mokestines vertes

Nekilnojamas turtas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Nekilnojamasis turtas
Šaltinis: 15min
5
A A

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pirmadienį primena, kad nekilnojamojo turto mokestį (NTM) mokantys mokesčių mokėtojai, šio mokesčio deklaraciją už 2015 metus VMI turi pateikti ir mokestį sumokėti iki šių metų vasario 15 dienos. Svarbi žinia ir ta, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. juridiniai ir fiziniai asmenys NTM už nekilnojamąjį turtą (NT), vertinamą masiniu būdu, apskaičiuoja pagal Valstybės įmonės „Registrų centras“ nustatytas naujas mokestines vertes.

„Tačiau tie mokesčių mokėtojai, kurių netenkina VĮ „Registrų centras“ naujai nustatyta mokestinė vertė, gali teikti prašymą su NT individualaus vertinimo ataskaita per tris mėnesius nuo mokestinio laikotarpio pradžios, t.y. iki kovo 31 d., kad NT verte būtų laikoma vertė, nustatyta atlikus to turto individualų vertinimą. Tai reglamentuoja LR nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 8 str. 2 dalies nuostatos“, – teigia VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

Per 2015 metus daugiau nei 33 tūkst. juridinių asmenų pateikė NTM deklaracijas už 2014 m.

Taip pat VMI pažymi, kad juridiniai asmenys, kurie kalendorinių metų sausio 1 dieną turi nuosavo ir (arba) įsigyjamo NT, už 2016 m. mokestinį laikotarpį mokėdami avansinius mokesčius turi vadovautis naujomis mokestinėmis vertėmis, jei turtas vertinamas masiniu būdu.

Tačiau, jei einamaisiais kalendoriniais metais NT mokestinė vertė yra didesnė už praėjusiais kalendoriniais metais buvusią mokestinę vertę, avansinis mokestis už tą NT gali būti skaičiuojamas pagal praėjusiais kalendoriniais metais buvusią NT mokestinę vertę.

Be to, avansinių NTM mokėti nereikia, jeigu metinė NTM suma neviršija 500 Eur.

2016 m. NTM pagal naujas mokestines vertes, už NT vertinamą masiniu būdu, turės būti apskaičiuotas ir sumokėtas iki 2017 m. vasario 15 d.

Per 2015 metus daugiau nei 33 tūkst. juridinių asmenų pateikė NTM deklaracijas už 2014 m., kuriose deklaravo beveik 87,7 mln. Eur mokesčio, o 12 tūkst. gyventojų deklaravo apie 1,9 mln. Eur mokesčio.

NTM tarifas, kurį nustato kiekviena savivaldybė atskirai, gali kisti nuo 0,3 procento iki 3 proc. NT mokestinės vertės, be to, savivaldybės savo biudžeto sąskaita gali atleisti mokesčių mokėtojus nuo šio mokesčio arba jį sumažinti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką