Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

8-asis urbanistinis forumas Šiauliuose: dėmesys kompleksiniam miestų modernizavimui

Justinas Sartauskas
Igno Versinsko nuotr. / Justinas Sartauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 25 dieną Šiauliuose rinkosi geriausi šalies urbanistikos, teritorijų planavimo ir architektūros specialistai – mieste vyko 8-asis urbanistinis forumas. Šį kartą specialistai gvildeno kompleksinio miestų modernizavimo aktualijas ir Šiaulių plėtros galimybes. Miesto meras Justinas Sartauskas džiaugėsi, kad Šiauliai turėjo galimybę „priglausti“ urbanistinį forumą ir geriausių specialistų akimis pažvelgti į savo miesto plėtrą.

Džiaugėsi tradicija

J.Sartauskas kreipdamasis visus, atvykusius į 8-ąjį urbanistinį forumą, pasidžiaugė tuo, kad renginys vyko būtent jo vadovaujamame mieste. „Džiaugiuosi, kad turime galimybę susitikti su geriausiais šalies architektūros ir urbanistikos specialistais bei padiskutuoti apie miestų vystymo aktualijas. Atkreipsime dėmesį ne tik į bendras kompleksinio planavimo tendencijas, bet aptarsime ir Šiaulių plėtros vizijas. Man, kaip merui, labai įdomu, kaip geriausi Lietuvos, ir ne tik, urbanistikos bei architektūros specialistai mato mūsų miestų plėtrą.“

Igno Versinsko nuotr./Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas
Igno Versinsko nuotr./Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas

Forumo dalyvius sveikino ir aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. „Nuolat stengiamės judėti darnaus ir racionalaus miestų planavimo link – tai vienas mūsų tikslų. Vienas iš žingsnių – naujasis Teritorijų planavimo įstatymas, kuris iš tiesų palengvino planavimo procedūras tiek gyventojams, tiek investuojams. Galbūt ir jame yra ką pakeisti, bet apie tai būtina diskutuoti. Taigi džiaugiuosi, kad susirinkę geriausi Lietuvos šios srities specialistai kalbasi, gvildena aktualias urbanistikos problemas. Taip pat smagu, kad savo sričių ekspertai atkreips dėmesį ir į pačių Šiaulių plėtrą, kad prisidės prie naujo ir modernaus kvartalo kūrimo.

Aplinkos viceministrė D.Matonienė atkreipė dėmesį į tai, kokia svarbi yra šiais metai pasirinkta forumo tema – kompleksinis miestų modernizavimas: „Šio forumo tikslas – pristatyti, aptarti ir pasidalinti kompleksinio planavimo vizijomis. Labai svarbu skirti kiek įmanoma daugiau dėmesio ne tik pavienių namų atnaujinimui, nors jų energinio efektyvumo didinimas, kas be ko, yra itin svarbus, tačiau pažiūrėti į modernizavimą kompleksiškai. Būtina spręsti aplinkinių teritorijų, vaikų aikštelių, parkavimo, neįgaliųjų integravimo ir panašias problemas, o tai įmanoma iškeliant į pirmą planą būtent kvartalinį planavimą.“

Šio forumo tikslas – pristatyti, aptarti ir pasidalinti kompleksinio planavimo vizijomis.

Praktinė nauda

Urbanistiniame forume kompleksiško miestų modernizavimo ir infrastruktūros plėtros tema kalbėjo Aplinkos ministerijos atstovai – viceministrė Daiva Matonienė bei Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktorius Marius Narmontas. Taip pat pranešimus aktualiomis temomis skaitė ir geriausi šalies urbanistikos specialistai – Mindaugas Pakalnis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto Teritorijų planavimo mokslo instituto atstovė Dovilė Lazauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto prof. dr. Sigitas Čereškevičius ir kiti.

Urbanistiniame forume dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių – Nyderlandų ir Švedijos – urbanistikos ekspertai. Peteris de Leeuwas kalbėjo tema „Nuo automagistralės – į miesto širdį“, savo patirtimi dalijosi ir Urbanistinio planavimo departamento vadovas Andersas Siverssonas.

Forume buvo dalijamasi ne tik teorine patirtimi. Praktinę dalį – kūrybines dirbtuves – į forumo programą įtraukti nusprendė būtent Šiauliai. Buvo atkreiptas dėmesys ir į šio miesto plėtros planus, vizijas ir problemas, jas pristatė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos vyr. architektė Rasa Budrytė. Forumo dalyviams buvo aprodytos konkrečios plėsti ketinamos Šiaulių teritorijos, vėliau specialistai diskutavo, teikė pasiūlymus, į kuriuos Šiauliams ateityje reikėtų atsižvelgti. „Miestui tai buvo naudinga. Labai įdomu pamatyti miesto plėtros vizijas geriausių šalies specialistų akimis“, – teigė Šiaulių meras.

Aplinkos ministerija primena, koks svarbus yra racionalus teritorijų planavimas. Jis padeda sustabdyti chaotišką miestų plėtrą, ilgainiui virstančią nevaldoma miestų drieka, ir užtikrinti darnų vystymą. Nekontroliuojama miestų raida gali pakenkti ne tik žmonių gyvenimo kokybei, bet ir gamtai bei kultūros paveldo teritorijoms. Tik vadovaujantis racionaliais miestų plėtros principais galima užtikrinti ir žmonių, ir gamtos gerovę.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką